Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FIVE POINTS SRL

FIVE POINTS SRL

CUI 23137270 · SRL· Municipiul Bacău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FIVE POINTS SRL are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-41,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 110 K lei, față de 188,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-11,7%

Marja netă calculată este -11,7% în 2025, față de 4,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+5.550%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025110 K lei-41,5% față de anul anterior2020: 91.5472021: 164.4652022: 276.9022023: 199.8642024: 188.1572025: 109.984
Rezultat net 2025-12,8 K leiTrecere pe pierdere2020: 5532021: 2.8982022: 1.4892023: -17.0612024: 8.6282025: -12.825
Angajați 20250-100% față de anul anterior2020: 12021: 22022: 22023: 12024: 12025: 0
Capitaluri proprii 202539,7 K lei-36,5% față de anul anterior2020: 66.5102021: 69.4082022: 70.8972023: 53.8362024: 62.4542025: 39.679
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0138 K277 K2020: 91,5 K lei91,5 K20202021: 164,5 K lei164,5 K20212022: 276,9 K lei276,9 K20222023: 199,9 K lei199,9 K20232024: 188,2 K lei188,2 K20242025: 110 K lei110 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-11,7%-3,5%4,6%2020: 0,6%0,6%20202021: 1,8%1,8%20212022: 0,5%0,5%20222023: -8,5%-8,5%20232024: 4,6%4,6%20242025: -11,7%-11,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 1% · n=1.798

Cifra de afaceri: -41,5% față de anul anterior.Marjă netă -11,7% · -16,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202462,5 K lei
202539,7 K lei

Datorii raportate

202415,2 K lei
20254,5 K lei

Disponibilități bănești

202419,6 K lei
202527,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri199,9 K lei188,2 K lei110 K lei-41,5% față de anul anterior
Rezultat net-17,1 K lei8,6 K lei-12,8 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii53,8 K lei62,5 K lei39,7 K lei-36,5% față de anul anterior
Datorii145,9 K lei15,2 K lei4,5 K lei-70,4% față de anul anterior
Creanțe143 lei8 lei452 lei+5.550% față de anul anterior
Angajați110-100% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-11,7%4,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1% (n=1.798) · 2024: 0,8% (n=1.947)

Rezultat / active (A+B)-29%11,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=945) · 2024: 0% (n=1.046)

Rezultat / capitaluri proprii-32,3%13,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,9% (n=1.244) · 2024: 11,8% (n=1.335)

Vânzări per angajat—188.157 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 116.552 lei (n=1.187) · 2024: 98.323 lei (n=1.318)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)89,8%80,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18% (n=946) · 2024: 19,6% (n=1.049)

Datorii / active (A+B)10,2%19,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 83,3% (n=946) · 2024: 80,3% (n=1.049)

Ponderea activelor imobilizate14,3%22,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,4% (n=946) · 2024: 9,8% (n=1.049)

Active circulante / datorii totale8,4×3,96×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,82× (n=2.284) · 2024: 0,81× (n=2.495)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1,5 zile0 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 12,6 zile (n=1.290) · 2024: 11,3 zile (n=1.381)

Stocuri în zile de vânzări32,3 zile77,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 72,5 zile (n=1.641) · 2024: 79,9 zile (n=1.766)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
109.984
Rezultat net
-12.825
Angajați
0
Datorii
4.506
Active imobilizate
6.333
Active circulante
37.852
Capitaluri proprii
39.679
Venituri totale
109.999
Cheltuieli totale
122.824
Stocuri
9.881
Creanțe
452
Casă și conturi la bănci
27.519
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
188.157
Rezultat net
8.628
Angajați
1
Datorii
15.232
Active imobilizate
17.375
Active circulante
60.311
Capitaluri proprii
62.454
Venituri totale
272.657
Cheltuieli totale
260.349
Stocuri
40.723
Creanțe
8
Casă și conturi la bănci
19.580
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.864
Rezultat net
-17.061
Angajați
1
Datorii
145.928
Active imobilizate
21.453
Active circulante
178.311
Capitaluri proprii
53.836
Venituri totale
201.538
Cheltuieli totale
216.725
Stocuri
167.987
Creanțe
143
Casă și conturi la bănci
10.181
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
276.902
Rezultat net
1.489
Angajați
2
Datorii
75.305
Active imobilizate
12.936
Active circulante
133.266
Capitaluri proprii
70.897
Venituri totale
278.414
Cheltuieli totale
274.433
Stocuri
83.233
Creanțe
143
Casă și conturi la bănci
49.890
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
164.465
Rezultat net
2.898
Angajați
2
Datorii
40.800
Active imobilizate
14.926
Active circulante
95.282
Capitaluri proprii
69.408
Venituri totale
182.090
Cheltuieli totale
177.662
Stocuri
36.570
Creanțe
1.438
Casă și conturi la bănci
57.274
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
91.547
Rezultat net
553
Angajați
1
Datorii
562
Active imobilizate
20.896
Active circulante
46.176
Capitaluri proprii
66.510
Venituri totale
91.547
Cheltuieli totale
89.700
Stocuri
8.943
Creanțe
143
Casă și conturi la bănci
37.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2008-01-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
23137270
Număr de înregistrare
J04/168/2008
Înmatriculare
29 ianuarie 2008
EUID
ROONRC.J04/168/2008
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BUCEGI 32 Municipiul Bacău Bacău
Adresă fiscală
Str. BUCEGI 32 Bacău BACĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 ianuarie 2008
Înregistrare fiscală
9 august 2024
Telefon
0744583656 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ONEŢ LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FIVE POINTS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.2008
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2008
Număr registrul comerțului
J2008000168043
Cod CAEN
4779
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0744583656 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. BUCEGI, NR.32
Cod poștal fiscal
600293
Strada sediului
Str. Bucegi
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600293
Strada domiciliului fiscal
Str. Bucegi
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
600293

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
30 ianuarie 2008
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuStrada BucegiCAEN 4779
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI