Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLASHBACK PHACTORY SRL

FLASHBACK PHACTORY SRL

CUI 37979405 · SRL· Bucureşti Sectorul 4

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FLASHBACK PHACTORY SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 4. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+14,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 155,7 K lei, față de 136,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut40,4%

Marja netă calculată este 40,4% în 2025, față de -17,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+0,2%

Datoriile raportate sunt 120,5 K lei în 2025, față de 120,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025155,7 K lei+14,3% față de anul anterior2021: 140.3232022: 180.6132023: 96.7802024: 136.1572025: 155.661
Rezultat net 202562,9 K leiTrecere pe profit2021: 65.0182022: 94.7862023: -178.0612024: -24.0842025: 62.879
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2021: 22022: 12023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-3,8 K leiDeficit de capital redus cu 94,4%2021: 40.4142022: 135.2002023: -42.8612024: -66.9452025: -3.766
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate090 K181 K2021: 140,3 K lei140,3 K20212022: 180,6 K lei180,6 K20222023: 96,8 K lei96,8 K20232024: 136,2 K lei136,2 K20242025: 155,7 K lei155,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-184%-65,8%52,5%2021: 46,3%46,3%20212022: 52,5%52,5%20222023: -184%-184%20232024: -17,7%-17,7%20242025: 40,4%40,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 11,2% · n=3.745

Cifra de afaceri: +14,3% față de anul anterior.Marjă netă 40,4% · +58,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-66,9 K lei
2025-3,8 K lei

Datorii raportate

2024120,3 K lei
2025120,5 K lei

Disponibilități bănești

202432,5 K lei
202584,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri96,8 K lei136,2 K lei155,7 K lei+14,3% față de anul anterior
Rezultat net-178,1 K lei-24,1 K lei62,9 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-42,9 K lei-66,9 K lei-3,8 K leiDeficit de capital redus cu 94,4%
Datorii129,5 K lei120,3 K lei120,5 K lei+0,2% față de anul anterior
Creanțe12,4 K lei26,1 K lei26,1 K lei-0,1% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă40,4%-17,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=3.745) · 2024: 11,2% (n=3.971)

Rezultat / active (A+B)37,4%-19,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=3.365) · 2024: 3,9% (n=3.506)

Vânzări per angajat155.661 lei136.157 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 117.470 lei (n=1.649) · 2024: 104.323 lei (n=1.840)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-2,2%-53,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,1% (n=3.365) · 2024: 46,3% (n=3.506)

Datorii / active (A+B)71,6%95,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,8% (n=3.365) · 2024: 42,5% (n=3.506)

Ponderea activelor imobilizate34%52,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,7% (n=3.365) · 2024: 38,7% (n=3.506)

Active circulante / datorii totale0,92×0,5×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,09× (n=4.556) · 2024: 1,16× (n=4.747)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări60,4 zile69,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 38,9 zile (n=3.093) · 2024: 35,6 zile (n=3.140)

Stocuri în zile de vânzări—2,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,9 zile (n=1.545) · 2024: 19,8 zile (n=1.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
155.661
Rezultat net
62.879
Angajați
1
Datorii
120.529
Active imobilizate
57.255
Active circulante
111.036
Capitaluri proprii
-3.766
Venituri totale
176.637
Cheltuieli totale
112.202
Stocuri
—
Creanțe
26.114
Casă și conturi la bănci
84.922
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
51.528
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
136.157
Rezultat net
-24.084
Angajați
1
Datorii
120.342
Active imobilizate
66.272
Active circulante
59.629
Capitaluri proprii
-66.945
Venituri totale
136.160
Cheltuieli totale
158.909
Stocuri
1.000
Creanțe
26.138
Casă și conturi la bănci
32.491
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
72.504
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.780
Rezultat net
-178.061
Angajați
2
Datorii
129.489
Active imobilizate
75.288
Active circulante
83.844
Capitaluri proprii
-42.861
Venituri totale
107.268
Cheltuieli totale
284.361
Stocuri
1.000
Creanțe
12.366
Casă și conturi la bănci
70.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
72.504
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
180.613
Rezultat net
94.786
Angajați
1
Datorii
82.844
Active imobilizate
76.201
Active circulante
224.835
Capitaluri proprii
135.200
Venituri totale
191.841
Cheltuieli totale
95.513
Stocuri
1.000
Creanțe
10.128
Casă și conturi la bănci
213.707
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
82.992
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
140.323
Rezultat net
65.018
Angajați
2
Datorii
76.362
Active imobilizate
89.851
Active circulante
120.405
Capitaluri proprii
40.414
Venituri totale
150.811
Cheltuieli totale
84.427
Stocuri
—
Creanțe
3.353
Casă și conturi la bănci
117.052
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
93.480
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-02-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37979405
Număr de înregistrare
J2017012722402
Înmatriculare
14 iulie 2017
EUID
ROONRC.J2017012722402
Formă juridică
SRL
Sediu social
LAMOTEŞTI 1 15 Bucureşti Sectorul 4 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale LAMOTEŞTI 1 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
5 februarie 2026
Înregistrare fiscală
27 februarie 2026
Telefon
0737196514 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRECU CORNELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLASHBACK PHACTORY SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 05.02.2026
Înregistrare fiscală
14 iulie 2017
Număr registrul comerțului
J2017012722402
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0737196514 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, ALE LAMOTEŞTI, NR.1, CAMERA 1, BL.15, SC.1, ET.4, AP.17
Strada sediului
Aleea Lamoteşti
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Aleea Lamoteşti
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 4 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7412 Rev. 3Design grafic și activități de comunicare vizuală

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 4CAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI