Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLAVTAX ACCOUNTING S.R.L.

FLAVTAX ACCOUNTING S.R.L.

CUI 36824194 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FLAVTAX ACCOUNTING S.R.L. are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 304,8 K lei, față de 299,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut52%

Marja netă calculată este 52% în 2025, față de 28,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+93,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025304,8 K lei+1,9% față de anul anterior2020: 112.0502021: 125.1502022: 162.1002023: 192.4502024: 299.1002025: 304.800
Rezultat net 2025158,5 K lei+84,9% față de anul anterior2020: 35.2452021: 48.9162022: 47.4132023: 47.9042024: 85.7372025: 158.542
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 32021: 12022: 22023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025158,7 K lei+84,7% față de anul anterior2020: 38.9712021: 87.8862022: 85.2992023: 53.2032024: 85.9402025: 158.742
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0152 K305 K2020: 112,1 K lei112,1 K20202021: 125,2 K lei125,2 K20212022: 162,1 K lei162,1 K20222023: 192,5 K lei192,5 K20232024: 299,1 K lei299,1 K20242025: 304,8 K lei304,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%26%52%Mediana sectorului (2025): 37,8% · n=120352020: 31,5%31,5%20202021: 39,1%39,1%20212022: 29,2%29,2%20222023: 24,9%24,9%20232024: 28,7%28,7%20242025: 52%52%2025

Cifra de afaceri: +1,9% față de anul anterior. Marja netă: 52%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii158,7 K lei+84,7% față de anul anterior
Datorii92,1 K lei+526,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri192,5 K lei299,1 K lei304,8 K lei+1,9% față de anul anterior
Rezultat net47,9 K lei85,7 K lei158,5 K lei+84,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii53,2 K lei85,9 K lei158,7 K lei+84,7% față de anul anterior
Datorii24,7 K lei14,7 K lei92,1 K lei+526,3% față de anul anterior
Creanțe27,5 K lei88,8 K lei172 K lei+93,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri52%37,8%n=12.03528,7%36,7%n=12.209
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)63,3%64,3%n=9.435—72,6%n=9.398
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)36,7%35,9%n=9.435—27,7%n=9.398
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1%12,2%n=9.435—11,4%n=9.398
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)63,2%42,9%n=9.435—41,3%n=9.398
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%97,2%n=12.04299,8%87,7%n=12.212
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,7×2,43×n=12.4836,84×3,08×n=12.703
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360203,19 zile132,78 zilen=11.611106,84 zile108,36 zilen=11.639
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,13 zile0,88 zilen=3.345—1,04 zilen=3.357
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați304.800 lei185.727 lein=9.720299.100 lei162.115 lein=9.887

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
304.800
Rezultat net
158.542
Angajați
1
Datorii
92.113
Active imobilizate
2.438
Active circulante
248.417
Capitaluri proprii
158.742
Venituri totale
315.279
Cheltuieli totale
153.286
Stocuri
110
Creanțe
172.037
Casă și conturi la bănci
76.270
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.100
Rezultat net
85.737
Angajați
1
Datorii
14.707
Active imobilizate
—
Active circulante
100.647
Capitaluri proprii
85.940
Venituri totale
299.100
Cheltuieli totale
210.820
Stocuri
—
Creanțe
88.767
Casă și conturi la bănci
11.880
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.450
Rezultat net
47.904
Angajați
1
Datorii
24.680
Active imobilizate
12.000
Active circulante
65.883
Capitaluri proprii
53.203
Venituri totale
192.450
Cheltuieli totale
142.659
Stocuri
—
Creanțe
27.496
Casă și conturi la bănci
38.387
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.100
Rezultat net
47.413
Angajați
2
Datorii
21.693
Active imobilizate
12.000
Active circulante
90.092
Capitaluri proprii
85.299
Venituri totale
162.100
Cheltuieli totale
113.065
Stocuri
—
Creanțe
84.697
Casă și conturi la bănci
5.395
Cheltuieli în avans
4.900
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.150
Rezultat net
48.916
Angajați
1
Datorii
6.317
Active imobilizate
—
Active circulante
94.203
Capitaluri proprii
87.886
Venituri totale
135.583
Cheltuieli totale
85.792
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
94.203
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
112.050
Rezultat net
35.245
Angajați
3
Datorii
9.706
Active imobilizate
—
Active circulante
48.677
Capitaluri proprii
38.971
Venituri totale
119.083
Cheltuieli totale
83.030
Stocuri
—
Creanțe
886
Casă și conturi la bănci
47.791
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-12-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36824194
Număr de înregistrare
J2016001428244
Înmatriculare
9 decembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016001428244
Formă juridică
SRL
Sediu social
INDEPENDENŢEI 20 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld INDEPENDENŢEI 20 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 decembrie 2016
Înregistrare fiscală
5 februarie 2025
Telefon
0740698002 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GRAUR-COSTIN FLAVIA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLAVTAX ACCOUNTING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.12.2016
Înregistrare fiscală
12 decembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016001428244
Cod CAEN
6920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0740698002 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, BLD. INDEPENDENŢEI, NR.20, AP.22
Cod poștal fiscal
430071
Strada sediului
Bld. Independenţei
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430071
Strada domiciliului fiscal
Bld. Independenţei
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430071

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6920 Rev. 3Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 6920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI