Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLOB SRL

FLOB SRL

CUI 6728098 · SRL· Municipiul Vatra Dornei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FLOB SRL are sediul în Municipiul Vatra Dornei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-25,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 3,7 mil. lei, față de 5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,4%

Marja netă calculată este 5,4% în 2025, față de 6,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+125,3%

Datoriile raportate sunt 1,7 mil. lei în 2025, față de 734,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20253,7 mil. lei-25,3% față de anul anterior2020: 3.278.0202021: 3.496.7102022: 3.766.7642023: 3.201.5742024: 4.951.5452025: 3.697.847
Rezultat net 2025200,1 K lei-35,5% față de anul anterior2020: 320.7622021: 79.6632022: 171.8532023: 44.8092024: 310.2542025: 200.116
Angajați 20257-12,5% față de anul anterior2020: 142021: 132022: 92023: 92024: 82025: 7
Capitaluri proprii 20252,6 mil. lei+8,3% față de anul anterior2020: 2.133.2402021: 2.212.9032022: 2.226.8752023: 2.271.6842024: 2.409.5322025: 2.609.648
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.5 mil.2020: 3,3 mil. lei3,3 mil.20202021: 3,5 mil. lei3,5 mil.20212022: 3,8 mil. lei3,8 mil.20222023: 3,2 mil. lei3,2 mil.20232024: 5 mil. lei5 mil.20242025: 3,7 mil. lei3,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,9%9,8%2020: 9,8%9,8%20202021: 2,3%2,3%20212022: 4,6%4,6%20222023: 1,4%1,4%20232024: 6,3%6,3%20242025: 5,4%5,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,1% · n=333

Cifra de afaceri: -25,3% față de anul anterior.Marjă netă 5,4% · -0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,4 mil. lei
20252,6 mil. lei

Datorii raportate

2024734,7 K lei
20251,7 mil. lei

Disponibilități bănești

202493,5 K lei
202519,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,2 mil. lei5 mil. lei3,7 mil. lei-25,3% față de anul anterior
Rezultat net44,8 K lei310,3 K lei200,1 K lei-35,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii2,3 mil. lei2,4 mil. lei2,6 mil. lei+8,3% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei734,7 K lei1,7 mil. lei+125,3% față de anul anterior
Creanțe1,2 mil. lei960,8 K lei900,1 K lei-6,3% față de anul anterior
Angajați987-12,5% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă5,4%6,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=333) · 2024: 2,5% (n=389)

Rezultat / active (A+B)4,5%9,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,1% (n=342) · 2024: 2,5% (n=398)

Rezultat / capitaluri proprii7,7%12,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,3% (n=313) · 2024: 6,5% (n=371)

Vânzări per angajat528.264 lei618.943 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 373.798 lei (n=308) · 2024: 343.889 lei (n=364)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)59%74,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 46,5% (n=342) · 2024: 52,4% (n=398)

Datorii / active (A+B)37,4%22,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,8% (n=342) · 2024: 47,8% (n=398)

Ponderea activelor imobilizate25,5%37,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 35,1% (n=342) · 2024: 35,7% (n=398)

Active circulante / datorii totale1,99×2,76×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,19× (n=363) · 2024: 1,22× (n=422)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări87,6 zile69,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 76,7 zile (n=328) · 2024: 62,4 zile (n=382)

Stocuri în zile de vânzări231,3 zile70,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 70,2 zile (n=309) · 2024: 66,3 zile (n=362)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.697.847
Rezultat net
200.116
Angajați
7
Datorii
1.654.868
Active imobilizate
1.126.434
Active circulante
3.295.582
Capitaluri proprii
2.609.648
Venituri totale
3.705.623
Cheltuieli totale
3.474.239
Stocuri
2.375.613
Creanțe
900.092
Casă și conturi la bănci
19.877
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
157.500
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.280
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.951.545
Rezultat net
310.254
Angajați
8
Datorii
734.670
Active imobilizate
1.212.711
Active circulante
2.030.139
Capitaluri proprii
2.409.532
Venituri totale
4.970.686
Cheltuieli totale
4.604.916
Stocuri
975.794
Creanțe
960.845
Casă și conturi la bănci
93.500
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
98.648
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.280
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.201.574
Rezultat net
44.809
Angajați
9
Datorii
1.605.386
Active imobilizate
1.234.474
Active circulante
2.642.596
Capitaluri proprii
2.271.684
Venituri totale
3.366.022
Cheltuieli totale
3.303.083
Stocuri
1.349.952
Creanțe
1.224.314
Casă și conturi la bănci
68.330
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.280
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.766.764
Rezultat net
171.853
Angajați
9
Datorii
942.142
Active imobilizate
1.349.003
Active circulante
1.820.014
Capitaluri proprii
2.226.875
Venituri totale
3.745.157
Cheltuieli totale
3.534.984
Stocuri
810.729
Creanțe
998.669
Casă și conturi la bănci
10.616
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.280
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.496.710
Rezultat net
79.663
Angajați
13
Datorii
769.657
Active imobilizate
1.170.335
Active circulante
1.831.169
Capitaluri proprii
2.212.903
Venituri totale
3.612.562
Cheltuieli totale
3.500.165
Stocuri
645.864
Creanțe
989.524
Casă și conturi la bănci
195.781
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
18.944
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.266
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.278.020
Rezultat net
320.762
Angajați
14
Datorii
1.086.790
Active imobilizate
1.325.913
Active circulante
2.013.061
Capitaluri proprii
2.133.240
Venituri totale
3.320.175
Cheltuieli totale
2.969.428
Stocuri
677.902
Creanțe
940.792
Casă și conturi la bănci
394.367
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
118.944
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.266
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-01-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1995-01-05 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-01–2026-11-02 · verificat 2026-11-02.

Dosar 14/334/20212025-09-09 · Tribunalul SUCEAVA · Intimat Pârât

pretenţii · Recurs

1 termen · ultima soluție: Dispune rejudecarea

2025-11-19 · 09:00

Dispune rejudecarea

Admite recursul. Casează sentinţa recurată. Trimite cauza către Judecătoria Vatra Dornei. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 19.11.2025.

Document: _Hotarare 28/2025 · 2025-11-19

Căi de atac declarate: Recurs · 2025-07-07

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
6728098
Număr de înregistrare
J33/2417/1994
Înmatriculare
27 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J33/2417/1994
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. INDEPENDENTEI 12 A Municipiul Vatra Dornei Suceava
Adresă fiscală
Str. INDEPENDENTEI 12 A Vatra-Dornei SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 ianuarie 1995
Înregistrare fiscală
23 octombrie 2023
Telefon
0230375391 · Firme cu același număr
Fax
0230375391

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OBADĂ PAUL-MIHAI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLOB S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.01.1995
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 1995
Număr registrul comerțului
J33/2417/1994
Cod CAEN
220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Contact și adrese

Telefon
0230375391 · Firme cu același număr
Fax
0230375391 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. VATRA-DORNEI, STR. INDEPENDENŢEI, NR.12 A
Cod poștal fiscal
725700
Strada sediului
Str. Independenţei
Numărul sediului
12 A
Localitatea sediului
Mun. Vatra-Dornei
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
725700
Strada domiciliului fiscal
Str. Independenţei
Numărul domiciliului fiscal
12 A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vatra-Dornei
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
725700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
5 ianuarie 1995
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA PANACI (PRIMARIA PANACI)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de transport de busteni (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 ianuarie 2024Achiziție directă

Transport material lemnos

Autoritate: COMUNA PANACI (PRIMARIA PANACI)

CPV 77210000-5 — Servicii de transport de busteni (Rev.2)

T1 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 77210000-5

Vezi detaliile atribuirii →
3.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

2 înregistrări · valoare publicată 503.116 lei · 29 mai 2023

SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 229 mai 2023 · SA.105503/2022 · 53.116 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 229 mai 2023 · SA.105503/2022 · 450.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7430 Rev. 2Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul Vatra DorneiStrada IndependenteiCAEN 0220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI