Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLORĂRIA IOANA DESIGN S.R.L.

FLORĂRIA IOANA DESIGN S.R.L.

CUI 41039806 · SRL· Municipiul Piteşti· Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FLORĂRIA IOANA DESIGN S.R.L. are sediul în Municipiul Piteşti și raportează activitatea comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-42%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 113,8 K lei, față de 196,1 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-23,7%

Marja netă calculată este -23,7% în 2024, față de -8,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
66/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024113,8 K lei-42% față de anul anterior2020: 68.7762021: 185.4292022: 295.9612023: 196.0982024: 113.815
Rezultat net 2024-27 K lei-61,2% față de anul anterior2020: 10.1702021: 42.5362022: 54.8052023: -16.7282024: -26.965
Angajați 20241+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-1,7 K lei-106,7% față de anul anterior2020: 7.9842021: 50.5202022: 55.0472023: 25.2752024: -1.690
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 68,8 K lei68,8 K20202021: 185,4 K lei185,4 K20212022: 296 K lei296 K20222023: 196,1 K lei196,1 K20232024: 113,8 K lei113,8 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,7%-0,4%22,9%Mediana sectorului (2024): 1,8% · n=26522020: 14,8%14,8%20202021: 22,9%22,9%20212022: 18,5%18,5%20222023: -8,5%-8,5%20232024: -23,7%-23,7%2024

Cifra de afaceri: -42% față de anul anterior. Marja netă: -23,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-1,7 K lei-106,7% față de anul anterior
Datorii28,5 K lei+732,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri296 K lei196,1 K lei113,8 K lei-42% față de anul anterior
Rezultat net54,8 K lei-16,7 K lei-27 K lei-61,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii55 K lei25,3 K lei-1,7 K lei-106,7% față de anul anterior
Datorii6 K lei3,4 K lei28,5 K lei+732,4% față de anul anterior
Creanțe324 lei——Fără an comparabil
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-23,7%1,8%n=2.652-8,5%3,3%n=2.540
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—26,1%n=1.760-66,2%31%n=1.729
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,94×0,88×n=3.1388,39×0,94×n=3.015
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36080,35 zile57,89 zilen=2.38149,38 zile59,63 zilen=2.301
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați113.815 lei179.517 lein=1.826196.098 lei153.479 lein=1.797

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.815
Rezultat net
-26.965
Angajați
1
Datorii
28.467
Active imobilizate
—
Active circulante
26.777
Capitaluri proprii
-1.690
Venituri totale
113.815
Cheltuieli totale
139.642
Stocuri
25.403
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.374
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
196.098
Rezultat net
-16.728
Angajați
1
Datorii
3.420
Active imobilizate
—
Active circulante
28.695
Capitaluri proprii
25.275
Venituri totale
196.199
Cheltuieli totale
212.168
Stocuri
26.897
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.798
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.961
Rezultat net
54.805
Angajați
2
Datorii
5.963
Active imobilizate
—
Active circulante
61.010
Capitaluri proprii
55.047
Venituri totale
295.961
Cheltuieli totale
238.344
Stocuri
26.592
Creanțe
324
Casă și conturi la bănci
34.094
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.429
Rezultat net
42.536
Angajați
1
Datorii
5.855
Active imobilizate
—
Active circulante
56.375
Capitaluri proprii
50.520
Venituri totale
185.429
Cheltuieli totale
142.179
Stocuri
33.447
Creanțe
1.743
Casă și conturi la bănci
21.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.776
Rezultat net
10.170
Angajați
1
Datorii
17.165
Active imobilizate
—
Active circulante
25.149
Capitaluri proprii
7.984
Venituri totale
68.776
Cheltuieli totale
56.682
Stocuri
24.877
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
272
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

66/ 100Atenție ridicată
4semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-04-24 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41039806
Număr de înregistrare
J3/1263/2019
Înmatriculare
24 aprilie 2019
EUID
ROONRC.J3/1263/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
REPUBLICII 204 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul REPUBLICII 204 Piteşti ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
24 aprilie 2019
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDUŢĂ IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLORĂRIA IOANA DESIGN S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 16.06.2026
Înregistrare fiscală
24 aprilie 2019
Număr registrul comerțului
J03/1263/2019
Cod CAEN
4776
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, BLD. REPUBLICII, NR.204
Cod poștal fiscal
110177
Strada sediului
Bld. Republicii
Numărul sediului
204
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Codul poștal al sediului
110177
Strada domiciliului fiscal
Bld. Republicii
Numărul domiciliului fiscal
204
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110177

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 4776
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI