Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLORCONSTRUCT SRL

FLORCONSTRUCT SRL

CUI 5031652 · SRL· Municipiul Suceava

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

FLORCONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Suceava. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-48,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18,9 mil. lei, față de 37 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,4%

Marja netă calculată este 9,4% în 2025, față de 8,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-23,3%

Datoriile raportate sunt 17 mil. lei în 2025, față de 22,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202518,9 mil. lei-48,8% față de anul anterior2020: 47.337.3372021: 40.140.8942022: 43.823.2932023: 37.740.4982024: 37.000.2622025: 18.931.759
Rezultat net 20251,8 mil. lei-43,1% față de anul anterior2020: 3.184.5572021: 1.918.3922022: 1.018.1192023: -617.9962024: 3.113.5852025: 1.771.775
Angajați 202569Neschimbat față de anul anterior2020: 2342021: 1922022: 1232023: 802024: 692025: 69
Capitaluri proprii 20256,1 mil. lei-18,6% față de anul anterior2020: 5.917.6722021: 4.651.5072022: 6.502.1122023: 4.327.5372024: 7.441.1222025: 6.057.489
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate024 mil.47 mil.2020: 47,3 mil. lei47,3 mil.20202021: 40,1 mil. lei40,1 mil.20212022: 43,8 mil. lei43,8 mil.20222023: 37,7 mil. lei37,7 mil.20232024: 37 mil. lei37 mil.20242025: 18,9 mil. lei18,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1,6%3,9%9,4%2020: 6,7%6,7%20202021: 4,8%4,8%20212022: 2,3%2,3%20222023: -1,6%-1,6%20232024: 8,4%8,4%20242025: 9,4%9,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 6% · n=618

Cifra de afaceri: -48,8% față de anul anterior.Marjă netă 9,4% · +0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20247,4 mil. lei
20256,1 mil. lei

Datorii raportate

202422,2 mil. lei
202517 mil. lei

Disponibilități bănești

20242,2 mil. lei
20251,6 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 1,2 mil. lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri37,7 mil. lei37 mil. lei18,9 mil. lei-48,8% față de anul anterior
Rezultat net-618 K lei3,1 mil. lei1,8 mil. lei-43,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,3 mil. lei7,4 mil. lei6,1 mil. lei-18,6% față de anul anterior
Datorii25,3 mil. lei22,2 mil. lei17 mil. lei-23,3% față de anul anterior
Creanțe14,2 mil. lei15,7 mil. lei10,3 mil. lei-34,1% față de anul anterior
Angajați806969Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă9,4%8,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6% (n=618) · 2024: 7% (n=676)

Rezultat / active (A+B)7,3%10%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=649) · 2024: 6,6% (n=708)

Rezultat / capitaluri proprii29,2%41,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,8% (n=575) · 2024: 24,2% (n=626)

Vânzări per angajat274.373 lei536.236 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 430.587 lei (n=609) · 2024: 449.385 lei (n=675)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)24,9%23,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,5% (n=650) · 2024: 36,4% (n=708)

Datorii / active (A+B)70%71,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,6% (n=650) · 2024: 60,4% (n=708)

Ponderea activelor imobilizate30,5%26,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,2% (n=650) · 2024: 29,4% (n=708)

Active circulante / datorii totale0,99×1,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,07× (n=689) · 2024: 1,08× (n=756)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări196,3 zile152,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 118,5 zile (n=617) · 2024: 117,5 zile (n=672)

Stocuri în zile de vânzări94 zile48 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 29,7 zile (n=572) · 2024: 24,1 zile (n=621)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
18.931.759
Rezultat net
1.771.775
Angajați
69
Datorii
17.031.149
Active imobilizate
7.426.021
Active circulante
16.892.458
Capitaluri proprii
6.057.489
Venituri totale
21.136.612
Cheltuieli totale
18.965.871
Stocuri
4.945.726
Creanțe
10.325.635
Casă și conturi la bănci
1.621.097
Cheltuieli în avans
22.901
Venituri în avans
33.100
Provizioane
1.219.642
Capital subscris vărsat
700.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
37.000.262
Rezultat net
3.113.585
Angajați
69
Datorii
22.218.564
Active imobilizate
8.416.372
Active circulante
22.820.220
Capitaluri proprii
7.441.122
Venituri totale
36.658.947
Cheltuieli totale
32.896.970
Stocuri
4.932.485
Creanțe
15.665.606
Casă și conturi la bănci
2.222.129
Cheltuieli în avans
57.456
Venituri în avans
33.100
Provizioane
1.601.262
Capital subscris vărsat
700.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
37.740.498
Rezultat net
-617.996
Angajați
80
Datorii
25.323.859
Active imobilizate
9.498.786
Active circulante
21.499.145
Capitaluri proprii
4.327.537
Venituri totale
39.498.657
Cheltuieli totale
40.034.331
Stocuri
5.247.350
Creanțe
14.175.764
Casă și conturi la bănci
2.076.031
Cheltuieli în avans
63.685
Venituri în avans
33.100
Provizioane
1.377.120
Capital subscris vărsat
700.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
43.823.293
Rezultat net
1.018.119
Angajați
123
Datorii
34.699.630
Active imobilizate
14.226.570
Active circulante
34.188.457
Capitaluri proprii
6.502.112
Venituri totale
44.439.623
Cheltuieli totale
43.144.672
Stocuri
5.618.594
Creanțe
19.225.011
Casă și conturi la bănci
9.344.852
Cheltuieli în avans
60.059
Venituri în avans
33.100
Provizioane
7.240.244
Capital subscris vărsat
700.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
40.140.894
Rezultat net
1.918.392
Angajați
192
Datorii
34.230.349
Active imobilizate
9.881.582
Active circulante
30.641.072
Capitaluri proprii
4.651.507
Venituri totale
46.917.293
Cheltuieli totale
44.543.709
Stocuri
7.856.855
Creanțe
16.885.676
Casă și conturi la bănci
5.898.541
Cheltuieli în avans
36.209
Venituri în avans
—
Provizioane
1.677.007
Capital subscris vărsat
700.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
47.337.337
Rezultat net
3.184.557
Angajați
234
Datorii
31.533.591
Active imobilizate
10.588.626
Active circulante
28.053.790
Capitaluri proprii
5.917.672
Venituri totale
48.641.377
Cheltuieli totale
44.800.952
Stocuri
3.024.621
Creanțe
17.821.333
Casă și conturi la bănci
7.207.836
Cheltuieli în avans
230.585
Venituri în avans
—
Provizioane
1.421.738
Capital subscris vărsat
700.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-29

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-05Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 49% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-12-29 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

7 dosare cu nume identic · 2021-10-28–2026-10-29 · verificat 2026-10-29.

Dosar 4510/314/20252026-06-12 · Tribunalul SUCEAVA · Apelant

anulare proces verbal de contravenţie · Apel

Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-22

Dosar 38337/3/20252026-01-30 · Curtea de Apel BUCURESTI · Apelant Pârât

litigiu privind achiziţiile publice · Apel

2 termene · ultima soluție: Nefondat

2026-04-07 · 09:00

Nefondat

Respinge apelul formulat, ca nefondat. Definitivă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 07.04.2026.

Document: _Hotarare 100/2026 · 2026-04-07

2026-03-24 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 07.04.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 24.03.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-03-24

Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-28

Dosar 12636/314/20252025-12-02 · Judecătoria SUCEAVA · Reclamant

actiune în daune contractuale · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-06-02 · 08:30

Respinge cererea

Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta S.C. FLORCONSTRUCT S.R.L., în contradictoriu cu pârâta S.C. NICOLISDAN S.R.L., ca neîntemeiată. Respinge cererea reclamantei privind obligarea pârâtei la plata dobânzii legale penalizatoare, ca neîntemeiată. Obligă reclamanta la plata către pârâtă a sumei de 3.000 lei, reprezentând cheltuieli de judecată constând în onorariu avocaţial. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Suceava. Pronunţată astăzi, 02.06.2026, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: _Hotarare 3359/2026 · 2026-06-02

2026-05-05 · 08:30

Amână cauza

Amână judecarea cauzei la data de 02.06.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-05-05

Căi de atac declarate: Apel · 2026-07-27

Dosar 38337/3/20252025-11-03 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

litigiu privind achiziţiile publice SUMA DE 119.795,77 · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2025-12-11 · 11:00

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta Compania Naţională de Investiţii „CNI” S.A., în contradictoriu cu pârâta FLORCONSTRUCT S.R.L.. Obligă pârâta FLORCONSTRUCT S.R.L. la plata către reclamanta Compania Naţională de Investiţii „CNI” S.A. a sumei de 119.795,77 lei, reprezentând penalităţi de întârziere în cuantum de 0,05% pentru fiecare zi de întârziere, datorate conform contractului de execuţie de lucrări nr. 1528/03.10.2022, calculate pentru perioada 26 martie 2024 - 18 octombrie 2024. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Tribunalul Bucureşti, Secţia a II-a, Contencios Administrativ şi Fiscal. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 11.12.2025.

Document: _Hotarare 10096/2025 · 2025-12-11

Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-28

Dosar 4510/314/20252025-05-07 · Judecătoria SUCEAVA · Petent

anulare proces verbal de contravenţie PV-25020 · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge plângerea

2025-12-04 · 11:00

Respinge plângerea

Respinge plângerea contraven?ională formulată de către petenta SC FLORCONSTRUCT SRL, în contradictoriu cu intimata DIREC?IA JUDE?EANĂ DE DRUMURI ?I PODURI SUCEAVA, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Suceava. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor de către grefa instan?ei astăzi, 04.12.2025.

Document: _Hotarare 6390/2025 · 2025-12-04

Căi de atac declarate: Apel · 2026-01-22

Dosar 10382/314/20232023-10-20 · Judecătoria SUCEAVA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: Respinge cererea

2024-06-20 · 11:00

Respinge cererea

Admite excepţia rămânerii fără obiect a cererii de valoare redusă, invocată de către petentă. Respinge cererea având ca obiect validare poprire formulată de către petenta INVESTCAPITAL LTD înregistrată sub (...) în contradictoriu, în contradictoriu cu debitorul Bejinariu Victor Cătălin şi terţul poprit S.C. FLORCONSTRUCT S.R.L.,(...)ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Suceava. Pronunţată astăzi, 20.06.2024, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei.

Document: Hotarare 2842/2024 · 2024-06-20

Dosar 27159/325/20232023-08-22 · Judecătoria TIMISOARA · Pârât

pretenţii /PÂRÂT FLORCONSTRUCT SRL · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-04-12 · 09:00

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată astfel cum a fost formulată şi precizată de reclamanta LINDE GAZ ROMÂNIA S.R.L. în contradictoriu cu pârâta FLORCONSTRUCT S.R.L. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 3.496, 36 lei, cu titlu de penalităţi de întârziere aferente facturilor fiscale neachitate, calculate de la scadenţă şi până la data de 14.07.2023. Obligă pârâta la plata către reclamantă a penalităţilor de întârziere în continuare, în cuantum de 0,15% pe zi de întârziere, calculate asupra debitului principal, începând cu data de 15.07.2023 şi până la achitarea integrală a debitului restant. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 4.032, 89 lei, cu titlu de cheltuieli de judecată, reprezentând taxă judiciară de timbru şi onorariu avocat. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare, care se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 12.04.2024.

Document: Hotarare 11365/2024 · 2024-04-12

2024-03-29 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 12.04.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2024-03-29

2024-03-14 · 10:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 29.03.2024, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-03-14

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

124 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
5031652
Număr de înregistrare
J1993002017332
Înmatriculare
23 decembrie 1993
EUID
ROONRC.J1993002017332
Formă juridică
SRL
Sediu social
PETRU RAREŞ 52 B Municipiul Suceava Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PETRU RAREŞ 52 B Suceava SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 decembrie 1993
Înregistrare fiscală
24 iulie 2025
Telefon
0230530304 · Firme cu același număr
Fax
0230530304
Website
www.florconstruct.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLOREA VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLORCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.12.1993
Înregistrare fiscală
29 decembrie 1993
Număr registrul comerțului
J1993002017332
Cod CAEN
4211
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava

Contact și adrese

Telefon
0230530304 · Firme cu același număr
Fax
0230530304 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. PETRU RAREŞ, NR.52 B
Strada sediului
Str. Petru Rareş
Numărul sediului
52 B
Localitatea sediului
Mun. Suceava
Județul sediului
SUCEAVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Petru Rareş
Numărul domiciliului fiscal
52 B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Suceava
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 mai 1999
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (124) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.82 din 124 înregistrări (66,1%) · Vezi relația

Directia Judeteana de Drumuri si Poduri Suceava16 din 124 înregistrări (12,9%) · Vezi relația

JUDEȚUL SUCEAVA4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi relația

COMUNA MALINI4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi relația

COMUNA STULPICANI (Primaria Comunei Stulpicani)3 din 124 înregistrări (2,4%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de deszapezire (Rev.2)85 din 124 înregistrări (68,5%) · Vezi selecția

Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2)19 din 124 înregistrări (15,3%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii (Rev.2)4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi selecția

Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi selecția

Lucrari de drumuri (Rev.2)3 din 124 înregistrări (2,4%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

5 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de deszapezire (Rev.2) · Anunț CAN1135922

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 90620000-9

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 90620000-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.856.027 leiValoare publicată
5 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de deszapezire (Rev.2) · Anunț CAN1135922

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 90620000-9

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 90620000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.513.154 leiValoare publicată
5 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de deszapezire (Rev.2) · Anunț CAN1135922

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 90620000-9

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 90620000-9

Vezi detaliile atribuirii →
7.526.627 leiValoare publicată
5 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de deszapezire (Rev.2) · Anunț CAN1135922

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 90620000-9

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 90620000-9

Vezi detaliile atribuirii →
76.633.691 leiValoare publicată
5 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de deszapezire (Rev.2) · Anunț CAN1135922

Autoritate: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

CPV 90620000-9

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 90620000-9

Vezi detaliile atribuirii →
2.793.238 leiValoare publicată
4 decembrie 2025Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de reparare a drumurilor (Rev.2) · Anunț CAN1067377

Autoritate: Directia Judeteana de Drumuri si Poduri Suceava

CPV 45233142-6

T4 2025 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45233142-6

Vezi detaliile atribuirii →
48.250.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Suceava

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Botoșani1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
FLORCONSTRUCT SRL-PUNCT DE LUCRU38450134Botoșani

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

35 activități autorizate

CAEN 0812 Rev. 2Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 0990 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor

CAEN 2363 Rev. 2Fabricarea betonului

CAEN 2399 Rev. 2Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 3700 Rev. 2Colectarea și epurarea apelor uzate

CAEN 3811 Rev. 2Colectarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3812 Rev. 2Colectarea deșeurilor periculoase

CAEN 3821 Rev. 2Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase

CAEN 3832 Rev. 2Recuperarea materialelor reciclabile sortate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4677 Rev. 2Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-29Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaMunicipiul SuceavaCAEN 4211
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI