Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLUID DEVELOPMENT SRL

FLUID DEVELOPMENT SRL

CUI 16310296 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FLUID DEVELOPMENT SRL are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-52,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 52,6 mil. lei, față de 109,9 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât13,4%

Marja netă calculată este 13,4% în 2025, față de 20,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+87,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202552,6 mil. lei-52,1% față de anul anterior2020: 31.048.6342021: 39.110.6552022: 37.416.1782023: 69.210.1392024: 109.892.5502025: 52.624.324
Rezultat net 20257,1 mil. lei-68,2% față de anul anterior2020: 779.2702021: 2.281.4902022: 5.947.1862023: 2.925.8542024: 22.167.5772025: 7.053.917
Angajați 202568-5,6% față de anul anterior2020: 572021: 652022: 692023: 702024: 722025: 68
Capitaluri proprii 202518,5 mil. lei-39,1% față de anul anterior2020: 3.931.8762021: 4.334.4172022: 8.872.6562023: 9.657.2042024: 30.389.9992025: 18.507.555
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate055 mil.110 mil.2020: 31 mil. lei31 mil.20202021: 39,1 mil. lei39,1 mil.20212022: 37,4 mil. lei37,4 mil.20222023: 69,2 mil. lei69,2 mil.20232024: 109,9 mil. lei109,9 mil.20242025: 52,6 mil. lei52,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%10,1%20,2%2020: 2,5%2,5%20202021: 5,8%5,8%20212022: 15,9%15,9%20222023: 4,2%4,2%20232024: 20,2%20,2%20242025: 13,4%13,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 8,5% · n=177

Cifra de afaceri: -52,1% față de anul anterior.Marjă netă 13,4% · -6,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202430,4 mil. lei
202518,5 mil. lei

Datorii raportate

202412,9 mil. lei
202524,4 mil. lei

Disponibilități bănești

2024272,5 K lei
20252,8 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri69,2 mil. lei109,9 mil. lei52,6 mil. lei-52,1% față de anul anterior
Rezultat net2,9 mil. lei22,2 mil. lei7,1 mil. lei-68,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii9,7 mil. lei30,4 mil. lei18,5 mil. lei-39,1% față de anul anterior
Datorii31 mil. lei12,9 mil. lei24,4 mil. lei+88,6% față de anul anterior
Creanțe17,3 mil. lei2,9 mil. lei5,4 mil. lei+87,1% față de anul anterior
Angajați707268-5,6% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă13,4%20,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=177) · 2024: 8,8% (n=182)

Rezultat / active (A+B)16,5%50%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,9% (n=191) · 2024: 7,4% (n=190)

Rezultat / capitaluri proprii38,1%72,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 27,1% (n=168) · 2024: 29,2% (n=169)

Vânzări per angajat773.887 lei1.526.285 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 493.398 lei (n=166) · 2024: 452.114 lei (n=172)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)43,3%68,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,1% (n=191) · 2024: 35,6% (n=190)

Datorii / active (A+B)57%29,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64% (n=191) · 2024: 61,7% (n=190)

Ponderea activelor imobilizate9,7%17,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21,5% (n=191) · 2024: 22,2% (n=190)

Active circulante / datorii totale1,58×2,84×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,19× (n=206) · 2024: 1,19× (n=214)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări36,7 zile9,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 119 zile (n=174) · 2024: 144,3 zile (n=178)

Stocuri în zile de vânzări6,6 zile2,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 40,3 zile (n=152) · 2024: 26,3 zile (n=151)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
52.624.324
Rezultat net
7.053.917
Angajați
68
Datorii
24.393.330
Active imobilizate
4.162.067
Active circulante
38.600.342
Capitaluri proprii
18.507.555
Venituri totale
54.682.406
Cheltuieli totale
46.591.496
Stocuri
964.602
Creanțe
5.358.770
Casă și conturi la bănci
2.769.208
Cheltuieli în avans
350.890
Venituri în avans
212.414
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
109.892.550
Rezultat net
22.167.577
Angajați
72
Datorii
12.932.806
Active imobilizate
7.661.173
Active circulante
36.694.678
Capitaluri proprii
30.389.999
Venituri totale
111.354.590
Cheltuieli totale
85.930.430
Stocuri
866.437
Creanțe
2.863.936
Casă și conturi la bănci
272.471
Cheltuieli în avans
4.066.104
Venituri în avans
5.099.150
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
69.210.139
Rezultat net
2.925.854
Angajați
70
Datorii
31.022.660
Active imobilizate
12.795.105
Active circulante
34.971.218
Capitaluri proprii
9.657.204
Venituri totale
69.848.407
Cheltuieli totale
66.518.222
Stocuri
7.204.963
Creanțe
17.255.192
Casă și conturi la bănci
3.811.063
Cheltuieli în avans
4.637.011
Venituri în avans
11.723.470
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
37.416.178
Rezultat net
5.947.186
Angajați
69
Datorii
8.802.984
Active imobilizate
7.522.647
Active circulante
9.891.515
Capitaluri proprii
8.872.656
Venituri totale
37.943.387
Cheltuieli totale
31.193.196
Stocuri
2.861.078
Creanțe
4.386.383
Casă și conturi la bănci
2.644.054
Cheltuieli în avans
261.478
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
39.110.655
Rezultat net
2.281.490
Angajați
65
Datorii
7.025.889
Active imobilizate
5.942.482
Active circulante
5.399.611
Capitaluri proprii
4.334.417
Venituri totale
39.360.435
Cheltuieli totale
36.737.418
Stocuri
139.022
Creanțe
2.080.373
Casă și conturi la bănci
3.180.216
Cheltuieli în avans
18.213
Venituri în avans
0
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
31.048.634
Rezultat net
779.270
Angajați
57
Datorii
8.192.315
Active imobilizate
4.283.818
Active circulante
10.466.233
Capitaluri proprii
3.931.876
Venituri totale
31.231.606
Cheltuieli totale
30.399.794
Stocuri
584.259
Creanțe
6.531.380
Casă și conturi la bănci
3.350.594
Cheltuieli în avans
40.781
Venituri în avans
2.666.641
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
30.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 52% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-08-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Dosar 8080/3/2020/a252024-05-28 · Tribunalul BUCURESTI · Creditor

contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar impotriva masurii prin care a fost respinsa solicitarea de inscriere la masa credala (UAT COMUNA CARCEA) · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2024-09-30 · 09:00

Respinge cererea

Respinge contesta?ia, ca neîntemeiată. Cu apel, în termen de 7 zile de la comunicarea hotărârii prin publicare în Buletinul Procedurilor de Insolvenţă, ce va fi depus la Tribunalul Bucureşti Secţia a VII-a Civilă. Pronunţată prin punerea soluţie la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, 30.09.2024.

Document: Hotarare 4372/2024 · 2024-09-30

2024-09-20 · 10:00

Amână pronunţarea

Amâna pronunţarea pentru data de 30.09.2024 Pronunţarea hotărârii se va face prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 20.09.2024

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-09-20

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

32 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16310296
Număr de înregistrare
J2011001813135
Înmatriculare
3 august 2011
EUID
ROONRC.J2011001813135
Formă juridică
SRL
Sediu social
B-dul TOMIS 143A Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul TOMIS 143A Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 august 2011
Înregistrare fiscală
7 septembrie 2016

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PITU COSTIN-ALEXANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLUID DEVELOPMENT SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 03.08.2011
Înregistrare fiscală
6 aprilie 2004
Număr registrul comerțului
J2011001813135
Cod CAEN
4221
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. TOMIS, NR.143A, PARTER. BIROUL 1. (IN INCINTA PROIECT SA)
Strada sediului
Bld. Tomis
Numărul sediului
143A
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
PARTER. BIROUL 1. (IN INCINTA PROIECT SA)
Strada domiciliului fiscal
Bld. Tomis
Numărul domiciliului fiscal
143A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. BIROUL 1. (IN INCINTA PROIECT SA)

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 martie 2011
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 iulie 2013
Actualizare TVA la încasare
25 iunie 2013
Publicare TVA la încasare
26 iunie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (32) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

RAJA S.A CONSTANTA14 din 32 înregistrări (43,8%) · Vezi relația

COMPANIA NATIONALA "ADMINISTRATIA PORTURILOR MARITIME" SA CONSTANTA2 din 32 înregistrări (6,3%) · Vezi relația

COMPANIA NATIONALA ADMINISTRATIA CANALELOR NAVIGABILE SA CONSTANTA2 din 32 înregistrări (6,3%) · Vezi relația

COMUNA SALIGNY2 din 32 înregistrări (6,3%) · Vezi relația

COMUNA CASTELU (CONSILIUL LOCAL CASTELU)2 din 32 înregistrări (6,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii stiintifice si tehnice in inginerie (Rev.2)12 din 32 înregistrări (37,5%) · Vezi selecția

Instalare de retea de conducte (Rev.2)5 din 32 înregistrări (15,6%) · Vezi selecția

Lucrari generale de constructii de conducte (Rev.2)2 din 32 înregistrări (6,3%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de renovare a conductelor de apa (Rev.2)2 din 32 înregistrări (6,3%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de ecluze de canal (Rev.2)2 din 32 înregistrări (6,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 iunie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de renovare a conductelor de apa (Rev.2) · Anunț SCNA1125192

Autoritate: RAJA S.A CONSTANTA

CPV 45232151-5

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45232151-5

Vezi detaliile atribuirii →
11.084.235 leiValoare publicată
6 mai 2026Achiziție directă

Servicii de elaborare a studiului hidrogeologic, referat de expertiza hidrologica si documentatie

Autoritate: Municipiul Calarasi

CPV 71350000-6 — Servicii stiintifice si tehnice in inginerie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71350000-6

Vezi detaliile atribuirii →
14.000 leiValoare publicată
29 aprilie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Lucrari de constructii de rezervoare ridicate de apa potabila (Rev.2) · Anunț SCNA1132598

Autoritate: COMPANIA NATIONALA "ADMINISTRATIA PORTURILOR MARITIME" SA CONSTANTA

CPV 45232154-6

T2 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 45232154-6

Vezi detaliile atribuirii →
733.996 leiValoare publicată
3 aprilie 2026Achiziție directă

Documentatie tehnica pentru obtinere Autorizatie de gospodarire a apelor

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE PNEUMOFTIZIOLOGIE CONSTANTA

CPV 71350000-6 — Servicii stiintifice si tehnice in inginerie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71350000-6

Vezi detaliile atribuirii →
4.000 leiValoare publicată
20 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Instalare de retea de conducte (Rev.2) · Anunț CAN1093014

Autoritate: RAJA S.A CONSTANTA

CPV 45231112-3

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45231112-3

Vezi detaliile atribuirii →
87.974.691 leiValoare publicată
17 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Instalare de retea de conducte (Rev.2) · Anunț CAN1093017

Autoritate: RAJA S.A CONSTANTA

CPV 45231112-3

T1 2026 · Licitatie deschisa · Alte achiziții CPV 45231112-3

Vezi detaliile atribuirii →
166.818.399 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Constanța

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

4 înregistrări · valoare publicată 4.664.334 lei · 21 august 2020–23 decembrie 2022

SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 223 decembrie 2022 · SA.105503/2022 · 3.600.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 223 decembrie 2022 · SA.105503/2022 · 512.000 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1921 august 2020 · SA.56895/2020 · 25.134 lei

subvenții (secțiunea 3.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100% · Activități finanțate: 4221
SCHEMA DE AJUTOR DE STAT PENTRU SUSŢINEREA ACTIVITĂŢII IMM-URILOR ÎN CONTEXTUL CRIZEI ECONOMICE GENERATE DE PANDEMIA COVID-1921 august 2020 · SA.56895/2020 · 527.200 lei

garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 80% · Activități finanțate: 4221

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

70 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 2512 Rev. 2Fabricarea de uși și ferestre din metal

CAEN 2630 Rev. 2Fabricarea echipamentelor de comunicații

CAEN 2651 Rev. 2Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație

CAEN 2670 Rev. 2Fabricarea de instrumente optice și echipamente fotografice

CAEN 2829 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.

CAEN 2899 Rev. 2Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.

CAEN 3250 Rev. 2Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice

CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice

CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice

CAEN 3320 Rev. 2Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

CAEN 3522 Rev. 2Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte

CAEN 3523 Rev. 2Comercializarea combustibililor gazoși, prin conducte

CAEN 3600 Rev. 2Captarea, tratarea și distribuția apei

CAEN 3700 Rev. 2Colectarea și epurarea apelor uzate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 2Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4212 Rev. 2Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane

CAEN 4213 Rev. 2Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4221 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

CAEN 4222 Rev. 2Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4291 Rev. 2Construcții hidrotehnice

CAEN 4299 Rev. 2Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4511 Rev. 2Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

CAEN 4519 Rev. 2Comerț cu alte autovehicule

CAEN 4661 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4931 Rev. 2Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători

CAEN 4932 Rev. 2Transporturi cu taxiuri

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5920 Rev. 2Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 6810 Rev. 2Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

CAEN 6832 Rev. 2Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract

CAEN 7111 Rev. 2Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7211 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în biotehnologie

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7220 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7410 Rev. 2Activități de design specializat

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7740 Rev. 2Leasing cu bunuri intangibile (exclusiv financiare)

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8291 Rev. 2Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9609 Rev. 2Alte activități de servicii n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaBulevardul TomisCAEN 4221
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI