Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLUIDTECHNIK SRL

FLUIDTECHNIK SRL

CUI 15696394 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

FLUIDTECHNIK SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea comerț cu ridicata al altor produse intermediare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20231,8 mil. leiFără an comparabil2020: 1.478.8642023: 1.778.657
Rezultat net 2023269,9 K leiFără an comparabil2020: 199.5462023: 269.877
Angajați 20232Fără an comparabil2020: 22023: 2
Capitaluri proprii 2023900,2 K leiFără an comparabil2020: 893.9982023: 900.176
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0889 K2 mil.2020: 1,5 mil. lei1,5 mil.20202023: 1,8 mil. lei1,8 mil.2023

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,6%15,2%2020: 13,5%13,5%20202023: 15,2%15,2%2023Reper 2023: mediana sectorului 5,6% · n=382

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023900,2 K lei

Datorii raportate

2023365,8 K lei

Disponibilități bănești

2023529,2 K lei

Capital de lucru net

2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202023Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,8 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net199,5 K lei269,9 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii894 K lei900,2 K leiFără an comparabil
Datorii272,3 K lei365,8 K leiFără an comparabil
Creanțe767,9 K lei459 K leiFără an comparabil
Angajați22Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator2023
Marjă netă15,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2023: 5,6% (n=382)

Rezultat / active (A+B)21,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 2,4% (n=345)

Rezultat / capitaluri proprii30%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2023: 13,3% (n=336)

Vânzări per angajat889.329 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2023: 408.909 lei (n=277)

Capital și îndatorare

Indicator2023
Capitaluri proprii / active (A+B)71,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 39,8% (n=345)

Datorii / active (A+B)28,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 60,3% (n=345)

Ponderea activelor imobilizate7,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2023: 9,8% (n=345)

Active circulante / datorii totale3,2×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,11× (n=494)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator2023
Creanțe în zile de vânzări92,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2023: 77,6 zile (n=365)

Stocuri în zile de vânzări37,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2023: 81,6 zile (n=323)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.778.657
Rezultat net
269.877
Angajați
2
Datorii
365.788
Active imobilizate
94.153
Active circulante
1.171.811
Capitaluri proprii
900.176
Venituri totale
1.810.610
Cheltuieli totale
1.523.013
Stocuri
183.608
Creanțe
458.975
Casă și conturi la bănci
529.228
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
300
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.478.864
Rezultat net
199.546
Angajați
2
Datorii
272.272
Active imobilizate
31.785
Active circulante
1.131.832
Capitaluri proprii
893.998
Venituri totale
1.505.161
Cheltuieli totale
1.291.766
Stocuri
87.932
Creanțe
767.893
Casă și conturi la bănci
276.007
Cheltuieli în avans
2.653
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-04

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-08-01 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-03–2026-10-04 · verificat 2026-10-04.

Dosar 3576/3/20232023-02-06 · Tribunalul BUCURESTI · Pârât

radiere · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2023-10-26 · 09:00

Respinge cererea

Respinge cererea, ca neîntemeiată. Obligă reclamanta la plata către pârâta Societatea Fluidtechnik S.R.L. a cheltuielilor de judecată în cuantum de 2336,96 lei. Cu drept de apel în 30 de zile de la pronunţare, pentru părţile prezente, şi de la comunicare, pentru părţile lipsă. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a VI-a civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 26.10.2023.

Document: Hotarare 2527/2023 · 2023-10-26

2023-10-11 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea la data de 26.10.2023. Pronunţată, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin intermediul grefei instanţei azi, 11.10.2023.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-10-11

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15696394
Număr de înregistrare
J40/11679/2003
Înmatriculare
27 august 2003
EUID
ROONRC.J40/11679/2003
Formă juridică
SRL
Sediu social
BELŞUGULUI 141K Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti
Adresă fiscală
Drumul BELŞUGULUI 141K Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 august 2006
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2025
Telefon
0214443586 · Firme cu același număr
Fax
0214443586

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TONE MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLUIDTECHNIK SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.08.2006
Înregistrare fiscală
27 august 2003
Număr registrul comerțului
J40/11679/2003
Cod CAEN
4676
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRM. BELŞUGULUI, NR.141K, ET.P
Cod poștal fiscal
62392
Strada sediului
Drm. Belşugului
Numărul sediului
141K
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
62392
Detalii sediu
PARTER
Strada domiciliului fiscal
Drm. Belşugului
Numărul domiciliului fiscal
141K
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
62392

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 august 2003
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4676 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-04Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4676
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI