Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FLY TECHNICAL ENGINEERING SOLUTION SRL

FLY TECHNICAL ENGINEERING SOLUTION SRL

CUI 38411550 · SRL· Municipiul Timişoara· Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-12-12. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FLY TECHNICAL ENGINEERING SOLUTION SRL are sediul în Municipiul Timişoara și raportează activitatea activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2021.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-12-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Cifra de afaceri a crescut+32,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2021 este 95,5 K lei, față de 72,3 K lei în 2020.

Bilanț 2021
Marja netă a crescut17,8%

Marja netă calculată este 17,8% în 2021, față de -53,1% în 2020.

Calcul din bilanț 2021

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202195,5 K lei+32,2% față de anul anterior2020: 72.2652021: 95.532
Rezultat net 202117 K leiTrecere pe profit2020: -38.3712021: 16.965
Angajați 20210Neschimbat față de anul anterior2020: 02021: 0
Capitaluri proprii 2021117,8 K lei+16,8% față de anul anterior2020: 100.7942021: 117.759
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2021 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate048 K96 K2020: 72,3 K lei72,3 K20202021: 95,5 K lei95,5 K2021

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-53,1%-16%21,1%2020: -53,1%-53,1%20202021: 17,8%17,8%2021Reper 2021: mediana sectorului 21,1% · n=145

Cifra de afaceri: +32,2% față de anul anterior.Marjă netă 17,8% · +70,9 pp față de 2020

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2020100,8 K lei
2021117,8 K lei

Datorii raportate

202035,4 K lei
202117,7 K lei

Disponibilități bănești

202031,8 K lei
20212,5 K lei

Capital de lucru net

2020—
2021—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2021: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20202021Ultima variație
Cifră de afaceri72,3 K lei95,5 K lei+32,2% față de anul anterior
Rezultat net-38,4 K lei17 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii100,8 K lei117,8 K lei+16,8% față de anul anterior
Datorii35,4 K lei17,7 K lei-50% față de anul anterior
Creanțe103,1 K lei132,9 K lei+28,9% față de anul anterior
Angajați00Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2021 / 2020

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20212020
Marjă netă17,8%-53,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2021: 21,1% (n=145) · 2020: 21,9% (n=134)

Rezultat / active (A+B)12,5%-28,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 7,6% (n=142) · 2020: 5% (n=140)

Rezultat / capitaluri proprii14,4%-38,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2021: 26,1% (n=145) · 2020: 21,5% (n=134)

Capital și îndatorare

Indicator20212020
Capitaluri proprii / active (A+B)86,9%74,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 49% (n=142) · 2020: 43,2% (n=140)

Datorii / active (A+B)13,1%26,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 50,9% (n=142) · 2020: 52,8% (n=140)

Ponderea activelor imobilizate0%0%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2021: 40,5% (n=142) · 2020: 38,5% (n=140)

Active circulante / datorii totale7,66×3,81×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2021: 1× (n=181) · 2020: 1,08× (n=179)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20212020
Creanțe în zile de vânzări500,8 zile513,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2021: 141,7 zile (n=133) · 2020: 149 zile (n=125)

Stocuri în zile de vânzări0,1 zile0 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2021: 9,2 zile (n=66) · 2020: 11,3 zile (n=62)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.532
Rezultat net
16.965
Angajați
0
Datorii
17.692
Active imobilizate
0
Active circulante
135.451
Capitaluri proprii
117.759
Venituri totale
98.173
Cheltuieli totale
80.485
Stocuri
21
Creanțe
132.893
Casă și conturi la bănci
2.537
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.265
Rezultat net
-38.371
Angajați
0
Datorii
35.387
Active imobilizate
0
Active circulante
134.902
Capitaluri proprii
100.794
Venituri totale
77.919
Cheltuieli totale
114.069
Stocuri
0
Creanțe
103.091
Casă și conturi la bănci
31.811
Cheltuieli în avans
1.279
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2022-07-07Sursa bilanțului 2021Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-12-12. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-10-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2021.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Dosar 5881/30/20242024-11-05 · Tribunalul TIMIS · Pârât

opoziţie la dizolvare · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2025-11-18 · 11:00

Respinge cererea

Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta ADMINISTRAŢIA JUDEŢEANĂ A FINANŢELOR PUBLICE TIMIŞ, în contradictoriu cu pârâţii FLY TECHNICAL ENGINEERING SOLUTION SRL, şi intimatul OFICIULUI NAŢIONAL AL REGISTRULUI COMERŢULUI prin Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Timiş, având ca obiect opoziţie la dizolvare, ca rămasă fără obiect. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Timiş. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, data de 18.11.2025.

Document: _Hotarare 288/2025 · 2025-11-18

2025-06-17 · 12:00

Amână cauza

Pentru lipsă de procedură, amână judecarea cauzei la data de 18.11.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-06-17

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-21.

Dosar 5881/30/20242024-11-05 · Tribunalul TIMIS · Litigiicuprofesionistii

opoziţie la dizolvare

Nume publicate de ONRC: LOTTI EMANUELE

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38411550
Număr de înregistrare
J35/4210/2017
Înmatriculare
27 octombrie 2017
EUID
ROONRC.J35/4210/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 DECEMBRIE 94 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 94 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 octombrie 2017
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2024
Telefon
0723628468 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LOTTI EMANUELE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FLY TECHNICAL ENGINEERING SOLUTION SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.10.2017
Înregistrare fiscală
27 octombrie 2017
Număr registrul comerțului
J35/4210/2017
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0723628468 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. 1 DECEMBRIE, NR.94, AP.1
Strada sediului
Str. 1 Decembrie
Numărul sediului
94
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 Decembrie
Numărul domiciliului fiscal
94
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2023
TVA până la
31 iulie 2023
Anulare operată la
1 august 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
12 decembrie 2023
Publicarea deciziei
12 decembrie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2021.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20212022-07-07—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI