Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FOREVER CONSTRUCT SRL

FOREVER CONSTRUCT SRL

CUI 16877798 · SRL· Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

FOREVER CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-10,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 358,2 K lei, față de 400,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut52,6%

Marja netă calculată este 52,6% în 2025, față de -12,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+21,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025358,2 K lei-10,6% față de anul anterior2020: 251.0172021: 175.5362022: 422.5712023: 101.8552024: 400.8032025: 358.218
Rezultat net 2025188,4 K leiTrecere pe profit2020: 114.7582021: 57.2012022: 185.0842023: -270.3102024: -50.5882025: 188.448
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025187,2 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: 77.3532021: 134.5552022: 319.6392023: 49.3302024: -1.2582025: 187.189
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0211 K423 K2020: 251 K lei251 K20202021: 175,5 K lei175,5 K20212022: 422,6 K lei422,6 K20222023: 101,9 K lei101,9 K20232024: 400,8 K lei400,8 K20242025: 358,2 K lei358,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-265,4%-106,4%52,6%2020: 45,7%45,7%20202021: 32,6%32,6%20212022: 43,8%43,8%20222023: -265,4%-265,4%20232024: -12,6%-12,6%20242025: 52,6%52,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,1% · n=4.691

Cifra de afaceri: -10,6% față de anul anterior.Marjă netă 52,6% · +65,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-1,3 K lei
2025187,2 K lei

Datorii raportate

2024586 K lei
2025513,2 K lei

Disponibilități bănești

202418,6 K lei
202552 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri101,9 K lei400,8 K lei358,2 K lei-10,6% față de anul anterior
Rezultat net-270,3 K lei-50,6 K lei188,4 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii49,3 K lei-1,3 K lei187,2 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii856,1 K lei586 K lei513,2 K lei-12,4% față de anul anterior
Creanțe621,2 K lei319,3 K lei388,6 K lei+21,7% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă52,6%-12,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,1% (n=4.691) · 2024: 5,7% (n=4.985)

Rezultat / active (A+B)26,9%-8,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=4.066) · 2024: 4,6% (n=4.303)

Rezultat / capitaluri proprii100,7%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=4.279) · 2024: 21,1% (n=4.534)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)26,7%-0,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 31,6% (n=4.066) · 2024: 36,2% (n=4.303)

Datorii / active (A+B)73,3%100,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 68,1% (n=4.066) · 2024: 63,3% (n=4.303)

Ponderea activelor imobilizate3,9%9,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11% (n=4.066) · 2024: 11% (n=4.303)

Active circulante / datorii totale1,31×0,9×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,1× (n=5.980) · 2024: 1,15× (n=6.413)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări390,5 zile286,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 69,2 zile (n=4.554) · 2024: 64,9 zile (n=4.770)

Stocuri în zile de vânzări233,9 zile171,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 67,5 zile (n=4.074) · 2024: 70 zile (n=4.254)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
358.218
Rezultat net
188.448
Angajați
—
Datorii
513.233
Active imobilizate
27.161
Active circulante
673.261
Capitaluri proprii
187.189
Venituri totale
1.765.407
Cheltuieli totale
1.532.251
Stocuri
232.728
Creanțe
388.551
Casă și conturi la bănci
51.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
400.803
Rezultat net
-50.588
Angajați
—
Datorii
585.974
Active imobilizate
55.463
Active circulante
529.253
Capitaluri proprii
-1.258
Venituri totale
400.803
Cheltuieli totale
451.391
Stocuri
191.363
Creanțe
319.314
Casă și conturi la bănci
18.576
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.855
Rezultat net
-270.310
Angajați
—
Datorii
856.067
Active imobilizate
77.717
Active circulante
827.680
Capitaluri proprii
49.330
Venituri totale
384.333
Cheltuieli totale
654.643
Stocuri
194.334
Creanțe
621.221
Casă și conturi la bănci
12.125
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
422.571
Rezultat net
185.084
Angajați
—
Datorii
571.096
Active imobilizate
163.812
Active circulante
726.923
Capitaluri proprii
319.639
Venituri totale
453.206
Cheltuieli totale
256.565
Stocuri
194.897
Creanțe
510.288
Casă și conturi la bănci
21.738
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
175.536
Rezultat net
57.201
Angajați
—
Datorii
522.082
Active imobilizate
40.262
Active circulante
616.375
Capitaluri proprii
134.555
Venituri totale
175.536
Cheltuieli totale
113.701
Stocuri
194.620
Creanțe
170.555
Casă și conturi la bănci
251.200
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
251.017
Rezultat net
114.758
Angajați
—
Datorii
393.930
Active imobilizate
38.618
Active circulante
432.665
Capitaluri proprii
77.353
Venituri totale
251.017
Cheltuieli totale
129.035
Stocuri
194.841
Creanțe
166.980
Casă și conturi la bănci
70.844
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-10-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16877798
Număr de înregistrare
J26/1783/2004
Înmatriculare
25 octombrie 2004
EUID
ROONRC.J26/1783/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂMINULUI 27 Sat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. CĂMINULUI 27 Sîngeorgiu de Mureş MUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 octombrie 2004
Înregistrare fiscală
9 octombrie 2025
Telefon
0745389602 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BORDAS LIVIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FOREVER CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.10.2004
Înregistrare fiscală
26 octombrie 2004
Număr registrul comerțului
J2004001783267
Cod CAEN
4690
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0745389602 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT SÂNGEORGIU DE MUREŞ COM. SÂNGEORGIU DE MUREŞ, STR. CĂMINULUI, NR.27
Cod poștal fiscal
547530
Strada sediului
Str. Căminului
Numărul sediului
27
Localitatea sediului
Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547530
Strada domiciliului fiscal
Str. Căminului
Numărul domiciliului fiscal
27
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sângeorgiu de Mureş Com. Sângeorgiu de Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547530

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
11 octombrie 2017
Perioada 2: TVA de la
1 noiembrie 2011
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2017
Perioada 2: Anulare operată la
1 august 2017
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
11 octombrie 2017
TVA la încasare până la
1 aprilie 2019
Actualizare TVA la încasare
8 ianuarie 2019
Publicare TVA la încasare
9 ianuarie 2019
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J26/1783/2004 → J2004001783267

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4662 Rev. 2Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte

CAEN 4669 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Sîngeorgiu de Mureş, Comuna Sîngeorgiu de MureşCAEN 4690
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI