Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FORTIM NORD S.R.L.

FORTIM NORD S.R.L.

CUI 30436177 · SRL· Sat Moisei, Comuna Moisei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FORTIM NORD S.R.L. are sediul în Sat Moisei, Comuna Moisei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+6,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-53,5%

Datoriile raportate sunt 141,8 K lei în 2025, față de 304,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+6,5% față de anul anterior2020: 1.835.2892021: 1.353.5352022: 2.309.6172023: 1.806.2412024: 1.071.8552025: 1.141.193
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 20254-20% față de anul anterior2020: 72021: 62022: 82023: 52024: 52025: 4
Capitaluri proprii 20251,3 mil. lei+0,7% față de anul anterior2020: 1.173.0942021: 1.105.0462022: 1.358.1812023: 1.376.8662024: 1.286.5752025: 1.295.635
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,8 mil. lei1,8 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 2,3 mil. lei2,3 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=1352020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +6,5% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,3 mil. lei+0,7% față de anul anterior
Datorii141,8 K lei-53,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+6,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,4 mil. lei1,3 mil. lei1,3 mil. lei+0,7% față de anul anterior
Datorii132,5 K lei304,8 K lei141,8 K lei-53,5% față de anul anterior
Creanțe504,8 K lei761,4 K lei307,5 K lei-59,6% față de anul anterior
Angajați554-20% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=1350%0%n=160
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)90,1%41,3%n=13280,8%38,9%n=155
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)9,9%50,6%n=13219,2%51%n=155
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)49,9%46,1%n=13244,8%45,9%n=155
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=1310%0%n=152
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=1380%0%n=157
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,08×1×n=1562,88×1,06×n=184
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36097,01 zile92,33 zilen=132255,74 zile120,38 zilen=155
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36055,35 zile17,65 zilen=9734,45 zile22,4 zilen=116
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați285.298 lei288.751 lein=127214.371 lei291.217 lein=150

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.141.193
Rezultat net
0
Angajați
4
Datorii
141.755
Active imobilizate
717.241
Active circulante
720.149
Capitaluri proprii
1.295.635
Venituri totale
1.161.867
Cheltuieli totale
1.118.571
Stocuri
175.469
Creanțe
307.521
Casă și conturi la bănci
237.159
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.071.855
Rezultat net
0
Angajați
5
Datorii
304.762
Active imobilizate
713.076
Active circulante
878.261
Capitaluri proprii
1.286.575
Venituri totale
1.111.935
Cheltuieli totale
1.070.070
Stocuri
102.580
Creanțe
761.442
Casă și conturi la bănci
14.239
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.806.241
Rezultat net
0
Angajați
5
Datorii
132.498
Active imobilizate
454.526
Active circulante
1.021.088
Capitaluri proprii
1.376.866
Venituri totale
1.887.819
Cheltuieli totale
1.851.072
Stocuri
253.653
Creanțe
504.834
Casă și conturi la bănci
262.601
Cheltuieli în avans
33.750
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.309.617
Rezultat net
0
Angajați
8
Datorii
400.182
Active imobilizate
453.001
Active circulante
1.305.362
Capitaluri proprii
1.358.181
Venituri totale
2.309.617
Cheltuieli totale
2.033.386
Stocuri
—
Creanțe
1.210.466
Casă și conturi la bănci
94.896
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.353.535
Rezultat net
0
Angajați
6
Datorii
109.606
Active imobilizate
574.754
Active circulante
639.898
Capitaluri proprii
1.105.046
Venituri totale
1.371.068
Cheltuieli totale
1.325.581
Stocuri
325.020
Creanțe
31.542
Casă și conturi la bănci
283.336
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.835.289
Rezultat net
0
Angajați
7
Datorii
81.734
Active imobilizate
620.877
Active circulante
633.951
Capitaluri proprii
1.173.094
Venituri totale
1.848.891
Cheltuieli totale
1.735.104
Stocuri
—
Creanțe
97.932
Casă și conturi la bănci
536.019
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-07-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

20 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30436177
Număr de înregistrare
J2012000609240
Înmatriculare
16 iulie 2012
EUID
ROONRC.J2012000609240
Formă juridică
SRL
Sediu social
725/F Sat Moisei, Comuna Moisei Maramureş
Adresă fiscală
725/F Moisei MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 iulie 2012
Înregistrare fiscală
12 mai 2026
Telefon
0751255658 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TIMIȘ MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FORTIM NORD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.07.2012
Înregistrare fiscală
16 iulie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000609240
Cod CAEN
4312
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Telefon
0751255658 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT MOISEI COM. MOISEI, , NR.725/F
Numărul sediului
725/F
Localitatea sediului
Sat Moisei Com. Moisei
Județul sediului
MARAMUREŞ
Numărul domiciliului fiscal
725/F
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Moisei Com. Moisei
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 iulie 2012
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (20) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA MOISEI (CONSILIUL LOCAL MOISEI)20 din 20 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)5 din 20 înregistrări (25%) · Vezi selecția

Lucrari de constructii de canale de scurgere (Rev.2)4 din 20 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)3 din 20 înregistrări (15%) · Vezi selecția

Servicii de transport rutier (Rev.2)3 din 20 înregistrări (15%) · Vezi selecția

Servicii de deszapezire (Rev.2)2 din 20 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 iunie 2026Achiziție directă

Lucrari cu Buldoexcavator

Autoritate: COMUNA MOISEI (CONSILIUL LOCAL MOISEI)

CPV 45111291-4 — Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45111291-4

Vezi detaliile atribuirii →
40.000 leiValoare publicată
24 decembrie 2025Achiziție directă

Lucrari de deszapezire drumuri de deal din Moisei.

Autoritate: COMUNA MOISEI (CONSILIUL LOCAL MOISEI)

CPV 90620000-9 — Servicii de deszapezire (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 90620000-9

Vezi detaliile atribuirii →
54.000 leiValoare publicată
22 septembrie 2025Achiziție directă

Rigole carosabila pentru colectarea de apa, neacoperite

Autoritate: COMUNA MOISEI (CONSILIUL LOCAL MOISEI)

CPV 45232453-2 — Lucrari de constructii de canale de scurgere (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45232453-2

Vezi detaliile atribuirii →
56.000 leiValoare publicată
22 septembrie 2025Achiziție directă

LUCRARI DE REPARATII ASFALTICE (plombari)

Autoritate: COMUNA MOISEI (CONSILIUL LOCAL MOISEI)

CPV 45233222-1 — Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233222-1

Vezi detaliile atribuirii →
51.000 leiValoare publicată
20 august 2025Achiziție directă

Rigola carosabila acoperita cu gratar de fier din teava rectangulara

Autoritate: COMUNA MOISEI (CONSILIUL LOCAL MOISEI)

CPV 45232453-2 — Lucrari de constructii de canale de scurgere (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45232453-2

Vezi detaliile atribuirii →
80.000 leiValoare publicată
30 iulie 2025Achiziție directă

LUCRARI DE REPARATII ASFALTICE (plombari)

Autoritate: COMUNA MOISEI (CONSILIUL LOCAL MOISEI)

CPV 45233222-1 — Lucrari de pavare si de asfaltare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45233222-1

Vezi detaliile atribuirii →
170.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4752 Rev. 3Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 5226 Rev. 3Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5231 Rev. 3Activități de intermediere pentru transportul de marfă

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Moisei, Comuna MoiseiCAEN 4312
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI