Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FORTITUDO AND COMPANY SRL

FORTITUDO AND COMPANY SRL

CUI 29982914 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2023-03-14. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

FORTITUDO AND COMPANY SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2023-03-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Datoriile au scăzut-0,3%

Datoriile raportate sunt 2 mil. lei în 2025, față de 2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2021: 02022: 02023: 02024: 0
Rezultat net 20254,3 K lei+181,7% față de anul anterior2021: -7.1202022: -4.4252023: 2.5932024: -5.3242025: 4.349
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 12022: 12023: 02024: 0
Capitaluri proprii 2025-1,6 mil. lei+0,3% față de anul anterior2021: -1.581.1622022: -1.588.7182023: -1.586.1262024: -1.591.4502025: -1.587.101
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei020232024: 0 lei02024—2025

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-1,6 mil. lei+0,3% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei-0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei—Fără an comparabil
Rezultat net2,6 K lei-5,3 K lei4,3 K lei+181,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-1,6 mil. lei-1,6 mil. lei-1,6 mil. lei+0,3% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei2 mil. lei2 mil. lei-0,3% față de anul anterior
Creanțe253,4 K lei253,4 K lei252,4 K lei-0,4% față de anul anterior
Angajați00—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-409,8%47,7%n=479-409,8%50,6%n=536
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)509,8%51,8%n=479509,8%49,4%n=536
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,3%20,2%n=4797,3%16,2%n=536
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)1,1%10,4%n=479-1,4%9,4%n=536
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,18×1,36×n=7020,18×1,46×n=797

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
4.349
Angajați
—
Datorii
1.974.374
Active imobilizate
28.173
Active circulante
359.100
Capitaluri proprii
-1.587.101
Venituri totale
12.908
Cheltuieli totale
8.340
Stocuri
77.638
Creanțe
252.386
Casă și conturi la bănci
29.076
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-5.324
Angajați
0
Datorii
1.979.759
Active imobilizate
28.173
Active circulante
360.136
Capitaluri proprii
-1.591.450
Venituri totale
5.206
Cheltuieli totale
10.530
Stocuri
77.638
Creanțe
253.422
Casă și conturi la bănci
29.076
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
2.593
Angajați
0
Datorii
1.974.432
Active imobilizate
28.173
Active circulante
360.133
Capitaluri proprii
-1.586.126
Venituri totale
13.569
Cheltuieli totale
10.976
Stocuri
77.639
Creanțe
253.418
Casă și conturi la bănci
29.076
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-4.425
Angajați
1
Datorii
1.976.486
Active imobilizate
28.173
Active circulante
359.595
Capitaluri proprii
-1.588.718
Venituri totale
11.599
Cheltuieli totale
16.024
Stocuri
77.640
Creanțe
253.994
Casă și conturi la bănci
27.961
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-7.120
Angajați
1
Datorii
1.981.266
Active imobilizate
23.974
Active circulante
376.130
Capitaluri proprii
-1.581.162
Venituri totale
6.472
Cheltuieli totale
13.592
Stocuri
77.639
Creanțe
273.530
Casă și conturi la bănci
24.961
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-03-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2023-03-14. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-02-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29982914
Număr de înregistrare
J2013000412232
Înmatriculare
8 februarie 2013
EUID
ROONRC.J2013000412232
Formă juridică
SRL
Sediu social
1 Decembrie 1918 15 T1 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Domneşti ILFOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
7 februarie 2013
Înregistrare fiscală
28 martie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TOMA ALEXANDRU-FRANCO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FORTITUDO AND COMPANY SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 10.07.2026
Înregistrare fiscală
28 martie 2012
Număr registrul comerțului
J2013000412232
Cod CAEN
6190
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, BLD 1 DECEMBRIE 1918, NR.15, BL.T1, AP.106
Cod poștal fiscal
32452
Strada sediului
Bld. 1 Decembrie 1918
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
32452
Strada domiciliului fiscal
Bld. 1 Decembrie 1918
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
32452

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
6 august 2012
TVA până la
31 ianuarie 2022
Anulare operată la
10 februarie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
18 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
19 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
14 martie 2023
Publicarea deciziei
14 martie 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6190 Rev. 3Alte activități de telecomunicații

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 6190
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI