Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FOUR RIVERS INVEST S.R.L.

FOUR RIVERS INVEST S.R.L.

CUI 43362128 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

FOUR RIVERS INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+0,6%

Datoriile raportate sunt 723,5 K lei în 2025, față de 718,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil
Rezultat net 202558,4 K lei+50,4% față de anul anterior2020: -7.2372021: -8.0562022: 117.0982023: 20.2942024: 38.8292025: 58.407
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025219,7 K lei+36,2% față de anul anterior2020: -7.0372021: -14.8932022: 102.2052023: 122.4982024: 161.3272025: 219.734
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0435 K870 K—2020—20212022: 870 K lei870 K2022—2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6,7%13,5%Mediana sectorului (2025): 9,3% · n=1464202020212022: 13,5%13,5%2022202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii219,7 K lei+36,2% față de anul anterior
Datorii723,5 K lei+0,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Fără an comparabil
Rezultat net20,3 K lei38,8 K lei58,4 K lei+50,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii122,5 K lei161,3 K lei219,7 K lei+36,2% față de anul anterior
Datorii764 K lei718,8 K lei723,5 K lei+0,6% față de anul anterior
Creanțe817,5 K lei819,2 K lei820,4 K lei+0,2% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)23,3%-2,6%n=2.69818,3%-1,6%n=4.190
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)76,7%102,6%n=2.69881,7%101,6%n=4.190
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%92,4%n=2.6980%91,5%n=4.190
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,2%-0,4%n=2.6974,4%-0,2%n=4.189
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive26,6%1,4%n=1.46524,1%0,5%n=2.283
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,3×0,11×n=3.2981,22×0,14×n=5.060

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
58.407
Angajați
—
Datorii
723.456
Active imobilizate
45
Active circulante
943.145
Capitaluri proprii
219.734
Venituri totale
75.755
Cheltuieli totale
8.183
Stocuri
—
Creanțe
820.432
Casă și conturi la bănci
122.713
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
38.829
Angajați
—
Datorii
718.832
Active imobilizate
45
Active circulante
880.114
Capitaluri proprii
161.327
Venituri totale
59.760
Cheltuieli totale
14.840
Stocuri
—
Creanțe
819.159
Casă și conturi la bănci
60.955
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
20.294
Angajați
—
Datorii
764.016
Active imobilizate
45
Active circulante
886.469
Capitaluri proprii
122.498
Venituri totale
44.278
Cheltuieli totale
20.771
Stocuri
—
Creanțe
817.487
Casă și conturi la bănci
68.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
869.965
Rezultat net
117.098
Angajați
—
Datorii
744.873
Active imobilizate
45
Active circulante
847.033
Capitaluri proprii
102.205
Venituri totale
869.965
Cheltuieli totale
728.074
Stocuri
—
Creanțe
820.983
Casă și conturi la bănci
26.050
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.056
Angajați
—
Datorii
1.132.306
Active imobilizate
701.712
Active circulante
415.701
Capitaluri proprii
-14.893
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
8.056
Stocuri
—
Creanțe
439
Casă și conturi la bănci
415.262
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-7.237
Angajați
—
Datorii
744.821
Active imobilizate
701.712
Active circulante
36.072
Capitaluri proprii
-7.037
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
7.237
Stocuri
—
Creanțe
38
Casă și conturi la bănci
36.034
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2026-07-06; reactivare la 2026-07-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-07-27

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2026-07-06; reactivare la 2026-07-27. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2026-07-27
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-11-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43362128
Număr de înregistrare
J2020003503357
Înmatriculare
20 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J2020003503357
Formă juridică
SRL
Sediu social
Martir Ovidiu Munteanu 11A Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Episcop Augustin Pacha 6 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 noiembrie 2020
Înregistrare fiscală
26 februarie 2026
Telefon
0726358182 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CORONA MATTEO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FOUR RIVERS INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.11.2020
Înregistrare fiscală
20 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J2020003503357
Cod CAEN
6811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0726358182 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. MARTIR OVIDIU MUNTEANU, NR.11A, ET.PARTER, AP.1
Strada sediului
Str. Martir Ovidiu Munteanu
Numărul sediului
11A
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Martir Ovidiu Munteanu
Numărul domiciliului fiscal
11A
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
30 iulie 2026
Perioada 2: TVA de la
1 decembrie 2020
Perioada 2: TVA până la
6 iulie 2026
Perioada 2: Anulare operată la
8 iulie 2026
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
6 iulie 2026
Reactivare
27 iulie 2026
Publicarea deciziei
6 iulie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 6810
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI