Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FRACTAL SCIENCES SRL

FRACTAL SCIENCES SRL

CUI 33970276 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

FRACTAL SCIENCES SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+560%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 280,5 K lei, față de 42,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât0,2%

Marja netă calculată este 0,2% în 2025, față de 1,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025280,5 K lei+560% față de anul anterior2020: 281.1462021: 212.7402022: 199.0002023: 65.0002024: 42.5002025: 280.500
Rezultat net 2025674 lei+42,8% față de anul anterior2020: 6.5112021: 17.6272022: 31.9892023: 8.2252024: 4722025: 674
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 62022: 32023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025197,2 K lei+0,3% față de anul anterior2020: 138.2172021: 155.8432022: 187.8322023: 196.0572024: 196.5292025: 197.203
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0141 K281 K2020: 281,1 K lei281,1 K20202021: 212,7 K lei212,7 K20212022: 199 K lei199 K20222023: 65 K lei65 K20232024: 42,5 K lei42,5 K20242025: 280,5 K lei280,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%23,4%46,9%2020: 2,3%2,3%20202021: 8,3%8,3%20212022: 16,1%16,1%20222023: 12,7%12,7%20232024: 1,1%1,1%20242025: 0,2%0,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 46,9% · n=1.770

Cifra de afaceri: +560% față de anul anterior.Marjă netă 0,2% · -0,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024196,5 K lei
2025197,2 K lei

Datorii raportate

2024266,9 K lei
202581,7 K lei

Disponibilități bănești

20242,6 K lei
20256,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri65 K lei42,5 K lei280,5 K lei+560% față de anul anterior
Rezultat net8,2 K lei472 lei674 lei+42,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii196,1 K lei196,5 K lei197,2 K lei+0,3% față de anul anterior
Datorii106,7 K lei266,9 K lei81,7 K lei-69,4% față de anul anterior
Creanțe341,3 K lei370,3 K lei76,6 K lei-79,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,2%1,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 46,9% (n=1.770) · 2024: 44% (n=4.086)

Rezultat / active (A+B)0,2%0,1%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 44,4% (n=1.405) · 2024: 32,1% (n=3.469)

Rezultat / capitaluri proprii0,3%0,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 99,4% (n=1.745) · 2024: 83,4% (n=4.328)

Vânzări per angajat280.500 lei42.500 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 276.192 lei (n=1.267) · 2024: 278.627 lei (n=2.777)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)70,7%28,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,8% (n=1.406) · 2024: 71,1% (n=3.469)

Datorii / active (A+B)29,3%38,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,8% (n=1.406) · 2024: 28,2% (n=3.469)

Ponderea activelor imobilizate70,3%46,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 9,6% (n=1.406) · 2024: 10,8% (n=3.469)

Active circulante / datorii totale1,01×1,4×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,47× (n=2.014) · 2024: 2,66× (n=5.155)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări98,3 zile3.136,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 152,2 zile (n=1.669) · 2024: 124,7 zile (n=3.802)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.500
Rezultat net
674
Angajați
1
Datorii
81.674
Active imobilizate
196.100
Active circulante
82.777
Capitaluri proprii
197.203
Venituri totale
514.030
Cheltuieli totale
513.243
Stocuri
—
Creanțe
76.600
Casă și conturi la bănci
6.177
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
42.500
Rezultat net
472
Angajați
1
Datorii
266.942
Active imobilizate
322.190
Active circulante
372.921
Capitaluri proprii
196.529
Venituri totale
320.468
Cheltuieli totale
319.916
Stocuri
—
Creanțe
370.300
Casă și conturi la bănci
2.621
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
231.640
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.000
Rezultat net
8.225
Angajați
1
Datorii
106.659
Active imobilizate
471.093
Active circulante
341.231
Capitaluri proprii
196.057
Venituri totale
342.968
Cheltuieli totale
334.743
Stocuri
—
Creanțe
341.300
Casă și conturi la bănci
-69
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
509.608
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
199.000
Rezultat net
31.989
Angajați
3
Datorii
105.887
Active imobilizate
786.196
Active circulante
295.099
Capitaluri proprii
187.832
Venituri totale
629.809
Cheltuieli totale
596.069
Stocuri
—
Creanțe
276.300
Casă și conturi la bănci
18.799
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
787.576
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
212.740
Rezultat net
17.627
Angajați
6
Datorii
190.310
Active imobilizate
—
Active circulante
601.504
Capitaluri proprii
155.843
Venituri totale
742.240
Cheltuieli totale
722.472
Stocuri
—
Creanțe
601.384
Casă și conturi la bănci
120
Cheltuieli în avans
38.427
Venituri în avans
293.778
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
281.146
Rezultat net
6.511
Angajați
1
Datorii
79.898
Active imobilizate
20.995
Active circulante
963.382
Capitaluri proprii
138.217
Venituri totale
286.980
Cheltuieli totale
277.109
Stocuri
—
Creanțe
835.857
Casă și conturi la bănci
127.525
Cheltuieli în avans
37.016
Venituri în avans
803.278
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-07-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
33970276
Număr de înregistrare
J40/349/2015
Înmatriculare
14 ianuarie 2015
EUID
ROONRC.J40/349/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
CÂMPIA LIBERTĂŢII 6 PM52 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MODORAN ENE 7 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
12 iulie 2021
Înregistrare fiscală
12 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
METESCU ANA-MARIA
administrator
PARASCHIV ANA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FRACTAL SCIENCES SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.07.2021
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2015
Număr registrul comerțului
J2021011993406
Cod CAEN
6220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR MODORAN ENE, NR.7, PARTER. CAMERA 12, BL.M92, SC.2, AP.56
Strada sediului
Str MODORAN ENE
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER. CAMERA 12
Strada domiciliului fiscal
Str MODORAN ENE
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 5 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA 12

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Identificatori LEI și structură contabilă

Înregistrări GLEIF asociate exact prin CUI sau printr-un număr ONRC unic, colectate la 2 octombrie 2026. Relațiile indică părinții care consolidează contabil entitatea; nu descriu automat acționariatul sau beneficiarul real. Un LEI nereînnoit nu înseamnă că firma este inactivă.

FRACTAL SCIENCES SRL

LEI
787200VO249FZIS5EU54
Stare LEI
nereînnoit la termen
Stare entitate în GLEIF
activă în evidența LEI
Categorie
entitate juridică
Identificator validat
33970276 · Asociere prin CUI
Nivel de validare
validare completă
Prima înregistrare LEI
23 martie 2022
Ultima actualizare
23 martie 2023
Următoarea reînnoire
23 martie 2023
Adresă juridică LEI
MODORAN ENE, Sos Viilor nr. 49, 7, Bl. M92, SC. 2, PARTER, AP.56, CAMERA 12, Bucuresti, RO-B, 050151, RO
Părinte direct de consolidare
NATURAL_PERSONS
Părinte final de consolidare
NATURAL_PERSONS

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4651 Rev. 2Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7211 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în biotehnologie

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7220 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 6220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI