Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2 mil. lei, față de 6,8 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025FRANGO SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în scădere. Marjă în scădere.
FRANGO SRL are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este -26,6% în 2025, față de 10,4% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Datoriile raportate sunt 1,4 mil. lei în 2025, față de 1,6 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 7% · n=1.633Cifra de afaceri: -70,9% față de anul anterior.Marjă netă -26,6% · -37,1 pp față de 2024
Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 4 mil. lei | 6,8 mil. lei | 2 mil. lei | -70,9% față de anul anterior |
| Rezultat net | 1,1 mil. lei | 707,4 K lei | -525,1 K lei | Trecere pe pierdere |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil. lei | 1,9 mil. lei | 1 mil. lei | -46,4% față de anul anterior |
| Datorii | 1,2 mil. lei | 1,6 mil. lei | 1,4 mil. lei | -6,9% față de anul anterior |
| Creanțe | 1,4 mil. lei | 2,3 mil. lei | 824,4 K lei | -64,7% față de anul anterior |
| Angajați | 7 | 11 | 3 | -72,7% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 7% (n=1.633) · 2024: 6,8% (n=3.825)
Mediana sectorului: 2025: 6,5% (n=1.568) · 2024: 5,6% (n=3.807)
Mediana sectorului: 2025: 29,8% (n=1.554) · 2024: 23,5% (n=3.672)
Mediana sectorului: 2025: 430.694 lei (n=1.522) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.569) · 2024: 35,2% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 62,3% (n=1.569) · 2024: 62% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 26,6% (n=1.569) · 2024: 24,8% (n=3.809)
Mediana sectorului: 2025: 1,12× (n=1.802) · 2024: 1,09× (n=4.521)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 94 zile (n=1.587) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)
Mediana sectorului: 2025: 33,2 zile (n=1.370) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 1.970.631
- Rezultat net
- -525.136
- Angajați
- 3
- Datorii
- 1.446.602
- Active imobilizate
- 416.557
- Active circulante
- 2.051.666
- Capitaluri proprii
- 1.023.167
- Venituri totale
- 3.076.243
- Cheltuieli totale
- 3.601.379
- Stocuri
- 1.194.059
- Creanțe
- 824.422
- Casă și conturi la bănci
- 33.185
- Cheltuieli în avans
- 1.546
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 6.769.621
- Rezultat net
- 707.398
- Angajați
- 11
- Datorii
- 1.553.031
- Active imobilizate
- 605.340
- Active circulante
- 2.853.568
- Capitaluri proprii
- 1.910.003
- Venituri totale
- 6.442.652
- Cheltuieli totale
- 5.601.981
- Stocuri
- 350.526
- Creanțe
- 2.336.646
- Casă și conturi la bănci
- 166.396
- Cheltuieli în avans
- 4.126
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 4.036.961
- Rezultat net
- 1.081.365
- Angajați
- 7
- Datorii
- 1.200.310
- Active imobilizate
- 31.204
- Active circulante
- 2.534.574
- Capitaluri proprii
- 1.381.605
- Venituri totale
- 4.493.488
- Cheltuieli totale
- 3.323.282
- Stocuri
- 672.587
- Creanțe
- 1.421.717
- Casă și conturi la bănci
- 440.270
- Cheltuieli în avans
- 16.137
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 2.052.459
- Rezultat net
- 795.149
- Angajați
- 2
- Datorii
- 305.675
- Active imobilizate
- 9.266
- Active circulante
- 999.917
- Capitaluri proprii
- 709.145
- Venituri totale
- 2.248.236
- Cheltuieli totale
- 1.432.793
- Stocuri
- 308.004
- Creanțe
- 384.128
- Casă și conturi la bănci
- 307.785
- Cheltuieli în avans
- 5.637
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 1.185.261
- Rezultat net
- 102.780
- Angajați
- 1
- Datorii
- 692.865
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 605.471
- Capitaluri proprii
- -86.004
- Venituri totale
- 1.309.882
- Cheltuieli totale
- 1.195.249
- Stocuri
- 130.365
- Creanțe
- 157.315
- Casă și conturi la bănci
- 317.791
- Cheltuieli în avans
- 1.390
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 288.103
- Rezultat net
- 116.723
- Angajați
- 1
- Datorii
- 456.652
- Active imobilizate
- —
- Active circulante
- 267.718
- Capitaluri proprii
- -188.784
- Venituri totale
- 297.328
- Cheltuieli totale
- 177.967
- Stocuri
- 3.000
- Creanțe
- 240.060
- Casă și conturi la bănci
- 24.658
- Cheltuieli în avans
- 150
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 200
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2015-04-22; reactivare la 2017-05-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2017-05-30Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 71% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2015-04-22; reactivare la 2017-05-30. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2017-05-30Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Scădere de 71% față de 2024.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2009-08-19 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-11–2026-10-12 · verificat 2026-10-12.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
11 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 25909198
- Număr de înregistrare
- J2009001071059
- Înmatriculare
- 19 august 2009
- EUID
- ROONRC.J2009001071059
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- STRUGURILOR 27 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str STRUGURILOR 27 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 19 august 2009
- Înregistrare fiscală
- 18 iulie 2025
- Telefon
- 0721292912 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- ZAHARI ANDREI-SORIN
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- FRANGO SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 19.08.2009
- Înregistrare fiscală
- 19 august 2009
- Număr registrul comerțului
- J05/1071/2009
- Cod CAEN
- 4100
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Contact și adrese
- Telefon
- 0721292912 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. STRUGURILOR, NR.27
- Strada sediului
- Str. Strugurilor
- Numărul sediului
- 27
- Localitatea sediului
- Mun. Oradea
- Județul sediului
- BIHOR
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Strugurilor
- Numărul domiciliului fiscal
- 27
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Oradea
- Județul domiciliului fiscal
- BIHOR
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 14 octombrie 2019
- Perioada 2: TVA de la
- 24 august 2009
- Perioada 2: TVA până la
- 31 august 2013
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- TVA la încasare de la
- 1 aprilie 2021
- TVA la încasare până la
- 1 noiembrie 2024
- Actualizare TVA la încasare
- 18 octombrie 2024
- Publicare TVA la încasare
- 19 octombrie 2024
- Tip act TVA la încasare
- Radiere
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 septembrie 2022
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
- Inactivare
- 22 aprilie 2015
- Reactivare
- 30 mai 2017
- Publicarea deciziei
- 29 aprilie 2015
Achiziții publice
Explorează toate (11) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
COMUNA GEPIU3 din 11 înregistrări (27,3%) · Vezi relația
COMUNA CEICA3 din 11 înregistrări (27,3%) · Vezi relația
COMUNA DOBRESTI (PRIMARIA COMUNEI DOBRESTI BIHOR)2 din 11 înregistrări (18,2%) · Vezi relația
COMUNA SIMBATA (PRIMARIA COMUNEI SIMBATA)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația
COMUNA BULZ1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)6 din 11 înregistrări (54,5%) · Vezi selecția
Dispozitive de climatizare de perete (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția
Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția
Lucrari de constructii de cladiri religioase (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția
Lucrari de betonare (Rev.2)1 din 11 înregistrări (9,1%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Amenajare curte si finisaje Post Politie, Com. Finis
Autoritate: COMUNA FINIS (PRIMARIA COMUNEI FINIS)
CPV 45111291-4 — Lucrari de amenajare a terenului (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →CONSTRUIRE CAPELA MORTUARA IN LOC. CRANCESTI, COMUNA DOBRESTI, JUDETUL BIHOR
Autoritate: COMUNA DOBRESTI (PRIMARIA COMUNEI DOBRESTI BIHOR)
CPV 45212360-7 — Lucrari de constructii de cladiri religioase (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Betonare curte si prelungire retea canalizare curte Camin Copaceni
Autoritate: COMUNA SIMBATA (PRIMARIA COMUNEI SIMBATA)
CPV 45262300-4 — Lucrari de betonare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →reabilitarea moderata a caminului cultural din sat Bucium comunaCeica ,judetul bihor
Autoritate: COMUNA CEICA
CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Categorie CPV: Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2) · Anunț SCNA1102989
Autoritate: COMUNA GEPIU
Vezi detaliile atribuirii →Reparatii si amenajare curte primarie Gepiu
Autoritate: COMUNA GEPIU
CPV 45432112-2 — Pavare (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
2 activități autorizate
CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-12 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.