Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FREIGHT DISPATCH SRL

FREIGHT DISPATCH SRL

CUI 37625424 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FREIGHT DISPATCH SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-6,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 433,2 K lei, față de 462,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât61,2%

Marja netă calculată este 61,2% în 2025, față de 63,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+231,1%

Datoriile raportate sunt 40,3 K lei în 2025, față de 12,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025433,2 K lei-6,4% față de anul anterior2020: 626.8612021: 703.1962022: 659.6362023: 502.8272024: 462.6712025: 433.184
Rezultat net 2025265 K lei-9,9% față de anul anterior2020: 488.5582021: 552.2662022: 517.2012023: 355.8142024: 294.0282025: 265.001
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025265,2 K lei-9,9% față de anul anterior2020: 488.7982021: 552.5062022: 523.3692023: 450.9462024: 294.2682025: 265.241
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0352 K703 K2020: 626,9 K lei626,9 K20202021: 703,2 K lei703,2 K20212022: 659,6 K lei659,6 K20222023: 502,8 K lei502,8 K20232024: 462,7 K lei462,7 K20242025: 433,2 K lei433,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%39,3%78,5%2020: 77,9%77,9%20202021: 78,5%78,5%20212022: 78,4%78,4%20222023: 70,8%70,8%20232024: 63,6%63,6%20242025: 61,2%61,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 24,8% · n=354

Cifra de afaceri: -6,4% față de anul anterior.Marjă netă 61,2% · -2,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024294,3 K lei
2025265,2 K lei

Datorii raportate

202412,2 K lei
202540,3 K lei

Disponibilități bănești

202451,3 K lei
202522 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri502,8 K lei462,7 K lei433,2 K lei-6,4% față de anul anterior
Rezultat net355,8 K lei294 K lei265 K lei-9,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii450,9 K lei294,3 K lei265,2 K lei-9,9% față de anul anterior
Datorii6,3 K lei12,2 K lei40,3 K lei+231,1% față de anul anterior
Creanțe353,9 K lei229,2 K lei270 K lei+17,8% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă61,2%63,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 24,8% (n=354) · 2024: 26,7% (n=374)

Rezultat / active (A+B)86,7%95,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 13,1% (n=251) · 2024: 10,2% (n=255)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 95% (n=351) · 2024: 81,1% (n=375)

Vânzări per angajat433.184 lei462.671 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 148.719 lei (n=296) · 2024: 147.397 lei (n=314)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)86,8%96%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 57,7% (n=251) · 2024: 66,1% (n=256)

Datorii / active (A+B)13,2%4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 39,6% (n=251) · 2024: 33,2% (n=256)

Ponderea activelor imobilizate4,4%8,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 10,6% (n=251) · 2024: 7,8% (n=256)

Active circulante / datorii totale7,24×23,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,02× (n=470) · 2024: 2,53× (n=487)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări224,4 zile178,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 131,4 zile (n=336) · 2024: 128,7 zile (n=343)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
433.184
Rezultat net
265.001
Angajați
1
Datorii
40.317
Active imobilizate
13.512
Active circulante
292.046
Capitaluri proprii
265.241
Venituri totale
439.581
Cheltuieli totale
165.655
Stocuri
—
Creanțe
270.030
Casă și conturi la bănci
22.016
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
462.671
Rezultat net
294.028
Angajați
1
Datorii
12.176
Active imobilizate
26.008
Active circulante
280.436
Capitaluri proprii
294.268
Venituri totale
467.099
Cheltuieli totale
164.327
Stocuri
—
Creanțe
229.161
Casă și conturi la bănci
51.275
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
502.827
Rezultat net
355.814
Angajați
1
Datorii
6.301
Active imobilizate
47.898
Active circulante
409.349
Capitaluri proprii
450.946
Venituri totale
520.650
Cheltuieli totale
158.400
Stocuri
—
Creanțe
353.947
Casă și conturi la bănci
55.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
659.636
Rezultat net
517.201
Angajați
1
Datorii
41.721
Active imobilizate
40.909
Active circulante
524.181
Capitaluri proprii
523.369
Venituri totale
667.055
Cheltuieli totale
144.558
Stocuri
—
Creanțe
485.233
Casă și conturi la bănci
38.948
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
703.196
Rezultat net
552.266
Angajați
1
Datorii
31.597
Active imobilizate
29.115
Active circulante
554.988
Capitaluri proprii
552.506
Venituri totale
709.432
Cheltuieli totale
150.081
Stocuri
0
Creanțe
458.651
Casă și conturi la bănci
96.337
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
626.861
Rezultat net
488.558
Angajați
1
Datorii
32.173
Active imobilizate
43.354
Active circulante
477.617
Capitaluri proprii
488.798
Venituri totale
635.450
Cheltuieli totale
140.757
Stocuri
0
Creanțe
129.969
Casă și conturi la bănci
347.648
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-08-06; reactivare la 2020-09-25. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-09-25

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2020-08-06; reactivare la 2020-09-25. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2020-09-25
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-05-23 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37625424
Număr de înregistrare
J2017007536409
Înmatriculare
23 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017007536409
Formă juridică
SRL
Sediu social
VICTOR BRAUNER 40C Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str VICTOR BRAUNER 40C Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 mai 2017
Înregistrare fiscală
28 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞOŞOI MIHAELA-OLIMPIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FREIGHT DISPATCH SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.05.2017
Înregistrare fiscală
23 mai 2017
Număr registrul comerțului
J2017007536409
Cod CAEN
8220
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR VICTOR BRAUNER, NR.40C
Strada sediului
Str. Victor Brauner
Numărul sediului
40C
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Victor Brauner
Numărul domiciliului fiscal
40C
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
19 februarie 2024
Perioada 2: TVA de la
24 noiembrie 2020
Perioada 2: TVA până la
30 aprilie 2023
Perioada 2: Anulare operată la
4 mai 2023
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.d) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 3: TVA de la
1 noiembrie 2018
Perioada 3: TVA până la
6 august 2020
Perioada 3: Anulare operată la
14 august 2020
Perioada 3: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
6 august 2020
Reactivare
25 septembrie 2020
Publicarea deciziei
11 august 2020

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 2Servicii de mutare

CAEN 6399 Rev. 2Alte activități de servicii informaționale n.c.a.

CAEN 8220 Rev. 2Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 8220
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI