Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FRESH-FRUITS LOGISTICS S.R.L.

FRESH-FRUITS LOGISTICS S.R.L.

CUI 40246013 · SRL· Comuna Berceni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

FRESH-FRUITS LOGISTICS S.R.L. are sediul în Comuna Berceni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+9,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 10,5 mil. lei, față de 9,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+39,4%

Datoriile raportate sunt 6 mil. lei în 2025, față de 4,3 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202510,5 mil. lei+9,3% față de anul anterior2020: 3.745.1652021: 7.468.3212022: 8.566.9772023: 8.057.5442024: 9.584.5532025: 10.478.218
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 92.8382021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 202516-15,8% față de anul anterior2020: 132021: 152022: 182023: 172024: 192025: 16
Capitaluri proprii 20252,5 mil. lei+75,2% față de anul anterior2020: 227.1102021: 1.091.8912022: 955.0982023: 1.524.9502024: 1.436.2172025: 2.515.564
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.10 mil.2020: 3,7 mil. lei3,7 mil.20202021: 7,5 mil. lei7,5 mil.20212022: 8,6 mil. lei8,6 mil.20222023: 8,1 mil. lei8,1 mil.20232024: 9,6 mil. lei9,6 mil.20242025: 10,5 mil. lei10,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,2%2,5%Mediana sectorului (2025): 0% · n=2402020: 2,5%2,5%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +9,3% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,5 mil. lei+75,2% față de anul anterior
Datorii6 mil. lei+39,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,1 mil. lei9,6 mil. lei10,5 mil. lei+9,3% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,5 mil. lei1,4 mil. lei2,5 mil. lei+75,2% față de anul anterior
Datorii153,7 K lei4,3 mil. lei6 mil. lei+39,4% față de anul anterior
Creanțe443,1 K lei4 mil. lei4,1 mil. lei+3,3% față de anul anterior
Angajați171916-15,8% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=2400%0%n=253
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)29,5%22,9%n=24225%26,6%n=242
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)70,7%71,6%n=24275,3%71,2%n=242
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)49%21,8%n=24228,7%21%n=242
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=2390%0%n=239
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=2200%0%n=224
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,72×1,03×n=2680,95×1,02×n=278
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360141,16 zile40,77 zilen=242149,33 zile40,5 zilen=253
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3604,02 zile15,86 zilen=2371,95 zile14,34 zilen=239
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați654.889 lei1.956.750 lein=225504.450 lei2.054.044 lein=231

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.478.218
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
6.020.524
Active imobilizate
4.171.431
Active circulante
4.347.829
Capitaluri proprii
2.515.564
Venituri totale
10.541.382
Cheltuieli totale
9.289.473
Stocuri
117.121
Creanțe
4.108.736
Casă și conturi la bănci
121.972
Cheltuieli în avans
16.828
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
9.584.553
Rezultat net
0
Angajați
19
Datorii
4.317.489
Active imobilizate
1.647.631
Active circulante
4.089.323
Capitaluri proprii
1.436.217
Venituri totale
9.835.755
Cheltuieli totale
8.842.861
Stocuri
51.995
Creanțe
3.975.720
Casă și conturi la bănci
61.608
Cheltuieli în avans
16.752
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.057.544
Rezultat net
0
Angajați
17
Datorii
153.651
Active imobilizate
1.094.811
Active circulante
573.509
Capitaluri proprii
1.524.950
Venituri totale
8.085.104
Cheltuieli totale
7.403.262
Stocuri
43.926
Creanțe
443.127
Casă și conturi la bănci
86.456
Cheltuieli în avans
10.281
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.566.977
Rezultat net
0
Angajați
18
Datorii
1.034.620
Active imobilizate
1.070.288
Active circulante
909.043
Capitaluri proprii
955.098
Venituri totale
8.632.394
Cheltuieli totale
7.504.906
Stocuri
27.304
Creanțe
387.842
Casă și conturi la bănci
493.897
Cheltuieli în avans
10.387
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.468.321
Rezultat net
0
Angajați
15
Datorii
348.577
Active imobilizate
1.016.494
Active circulante
418.751
Capitaluri proprii
1.091.891
Venituri totale
7.596.962
Cheltuieli totale
6.630.145
Stocuri
39.714
Creanțe
299.188
Casă și conturi la bănci
79.849
Cheltuieli în avans
5.223
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.745.165
Rezultat net
92.838
Angajați
13
Datorii
779.739
Active imobilizate
817.948
Active circulante
180.910
Capitaluri proprii
227.110
Venituri totale
3.797.234
Cheltuieli totale
3.670.645
Stocuri
15.238
Creanțe
157.618
Casă și conturi la bănci
8.054
Cheltuieli în avans
7.991
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40246013
Număr de înregistrare
J2018005778237
Înmatriculare
3 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018005778237
Formă juridică
SRL
Sediu social
LEBEDELOR 151D Comuna Berceni Ilfov
Adresă fiscală
Str LEBEDELOR 151D Berceni ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
28 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GIURGEA ANDREEA ALEXANDRA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FRESH-FRUITS LOGISTICS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.12.2018
Înregistrare fiscală
3 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018005778237
Cod CAEN
4631
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, COM. BERCENI, STR LEBEDELOR, NR.151D
Cod poștal fiscal
77020
Strada sediului
Str LEBEDELOR
Numărul sediului
151D
Localitatea sediului
Com. Berceni
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77020
Strada domiciliului fiscal
Str LEBEDELOR
Numărul domiciliului fiscal
151D
Localitatea domiciliului fiscal
Com. Berceni
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77020

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
29 ianuarie 2019
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
29 ianuarie 2019
TVA la încasare până la
1 februarie 2020
Actualizare TVA la încasare
30 ianuarie 2020
Publicare TVA la încasare
31 ianuarie 2020
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 1031 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cartofilor

CAEN 1039 Rev. 3Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovComuna BerceniCAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI