Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FRIGO DEZWAAN SERVICE S.R.L.

FRIGO DEZWAAN SERVICE S.R.L.

CUI 40457380 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FRIGO DEZWAAN SERVICE S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-23,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 47,3 K lei, față de 61,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-28,1%

Marja netă calculată este -28,1% în 2025, față de 1,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+7,5%

Datoriile raportate sunt 32,2 K lei în 2025, față de 29,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202547,3 K lei-23,1% față de anul anterior2020: 13.7002021: 29.9642022: 107.4872023: 87.6372024: 61.4792025: 47.265
Rezultat net 2025-13,3 K lei-1.442,1% față de anul anterior2020: 4.8182021: 17.7932022: 39.3732023: -44.7692024: 9892025: -13.273
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-17,4 K lei-318,5% față de anul anterior2020: 5.0582021: 17.9932022: 39.6132023: -5.1562024: -4.1672025: -17.440
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate054 K107 K2020: 13,7 K lei13,7 K20202021: 30 K lei30 K20212022: 107,5 K lei107,5 K20222023: 87,6 K lei87,6 K20232024: 61,5 K lei61,5 K20242025: 47,3 K lei47,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-51,1%4,1%59,4%Mediana sectorului (2025): 11,2% · n=3832020: 35,2%35,2%20202021: 59,4%59,4%20212022: 36,6%36,6%20222023: -51,1%-51,1%20232024: 1,6%1,6%20242025: -28,1%-28,1%2025

Cifra de afaceri: -23,1% față de anul anterior. Marja netă: -28,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-17,4 K lei-318,5% față de anul anterior
Datorii32,2 K lei+7,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri87,6 K lei61,5 K lei47,3 K lei-23,1% față de anul anterior
Rezultat net-44,8 K lei989 lei-13,3 K lei-1.442,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii-5,2 K lei-4,2 K lei-17,4 K lei-318,5% față de anul anterior
Datorii8,9 K lei29,9 K lei32,2 K lei+7,5% față de anul anterior
Creanțe124 lei6,1 K lei756 lei-87,7% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-28,1%11,2%n=3831,6%7,9%n=383
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,46×1,5×n=4100,86×1,55×n=420
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3605,76 zile35,09 zilen=33135,86 zile33,01 zilen=326
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați47.265 lei169.755 lein=25661.479 lei147.275 lein=257

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
47.265
Rezultat net
-13.273
Angajați
1
Datorii
32.163
Active imobilizate
—
Active circulante
14.723
Capitaluri proprii
-17.440
Venituri totale
47.265
Cheltuieli totale
60.065
Stocuri
—
Creanțe
756
Casă și conturi la bănci
13.967
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
61.479
Rezultat net
989
Angajați
1
Datorii
29.907
Active imobilizate
—
Active circulante
25.740
Capitaluri proprii
-4.167
Venituri totale
61.479
Cheltuieli totale
59.874
Stocuri
—
Creanțe
6.124
Casă și conturi la bănci
19.616
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
87.637
Rezultat net
-44.769
Angajați
1
Datorii
8.853
Active imobilizate
—
Active circulante
3.697
Capitaluri proprii
-5.156
Venituri totale
87.637
Cheltuieli totale
131.529
Stocuri
—
Creanțe
124
Casă și conturi la bănci
3.573
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
107.487
Rezultat net
39.373
Angajați
1
Datorii
1.609
Active imobilizate
—
Active circulante
41.222
Capitaluri proprii
39.613
Venituri totale
107.487
Cheltuieli totale
65.077
Stocuri
189
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
41.033
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.964
Rezultat net
17.793
Angajați
—
Datorii
245
Active imobilizate
—
Active circulante
18.238
Capitaluri proprii
17.993
Venituri totale
29.964
Cheltuieli totale
11.442
Stocuri
308
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
17.930
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
13.700
Rezultat net
4.818
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
5.058
Capitaluri proprii
5.058
Venituri totale
13.700
Cheltuieli totale
8.613
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.058
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40457380
Număr de înregistrare
J2019000193122
Înmatriculare
18 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000193122
Formă juridică
SRL
Sediu social
BREAZA 40 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str. BREAZA 40 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2026
Telefon
0774635064 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FELDEREAN REMUS VASILE MIRON

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FRIGO DEZWAAN SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.01.2019
Înregistrare fiscală
18 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000193122
Cod CAEN
9522
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0774635064 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. BREAZA, NR.40
Cod poștal fiscal
400253
Strada sediului
Str. Breaza
Numărul sediului
40
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400253
Strada domiciliului fiscal
Str. Breaza
Numărul domiciliului fiscal
40
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400253

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 9522 Rev. 3Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 9522
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI