Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FURTIVE QUIESCENCE S.R.L.

FURTIVE QUIESCENCE S.R.L.

CUI 44803095 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FURTIVE QUIESCENCE S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-50,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 94,7 K lei, față de 191 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât44,4%

Marja netă calculată este 44,4% în 2025, față de 66,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202594,7 K lei-50,4% față de anul anterior2021: 41.8542022: 148.7682023: 187.8022024: 191.0122025: 94.728
Rezultat net 202542 K lei-66,9% față de anul anterior2021: 35.4092022: 131.4392023: 123.2562024: 127.0972025: 42.021
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 02022: 0
Capitaluri proprii 202543,6 K lei-65,8% față de anul anterior2021: 35.6092022: 131.6792023: 123.4962024: 127.3372025: 43.568
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate096 K191 K2021: 41,9 K lei41,9 K20212022: 148,8 K lei148,8 K20222023: 187,8 K lei187,8 K20232024: 191 K lei191 K20242025: 94,7 K lei94,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%44,2%88,4%Mediana sectorului (2025): 46,3% · n=2532021: 84,6%84,6%20212022: 88,4%88,4%20222023: 65,6%65,6%20232024: 66,5%66,5%20242025: 44,4%44,4%2025

Cifra de afaceri: -50,4% față de anul anterior. Marja netă: 44,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii43,6 K lei-65,8% față de anul anterior
Datorii1,1 K lei-78,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri187,8 K lei191 K lei94,7 K lei-50,4% față de anul anterior
Rezultat net123,3 K lei127,1 K lei42 K lei-66,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii123,5 K lei127,3 K lei43,6 K lei-65,8% față de anul anterior
Datorii5,6 K lei5,2 K lei1,1 K lei-78,3% față de anul anterior
Creanțe67,1 K lei109,3 K lei40,1 K lei-63,3% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri44,4%46,3%n=25366,5%56,8%n=249
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—66,4%n=21596%76,2%n=211
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—33,6%n=2154%24,1%n=211
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—9,7%n=2150,2%7,1%n=211
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—29,5%n=21595,9%38%n=211
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive96,4%98,7%n=25299,8%98,5%n=245
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii39,12×1,77×n=33625,24×2,62×n=329
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360152,21 zile166,41 zilen=235205,95 zile126,09 zilen=228

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
94.728
Rezultat net
42.021
Angajați
—
Datorii
1.138
Active imobilizate
—
Active circulante
44.524
Capitaluri proprii
43.568
Venituri totale
95.709
Cheltuieli totale
46.772
Stocuri
—
Creanțe
40.052
Casă și conturi la bănci
4.472
Cheltuieli în avans
182
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.012
Rezultat net
127.097
Angajați
—
Datorii
5.240
Active imobilizate
318
Active circulante
132.259
Capitaluri proprii
127.337
Venituri totale
191.042
Cheltuieli totale
41.163
Stocuri
—
Creanțe
109.276
Casă și conturi la bănci
22.983
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
187.802
Rezultat net
123.256
Angajați
—
Datorii
5.588
Active imobilizate
2.224
Active circulante
126.860
Capitaluri proprii
123.496
Venituri totale
188.015
Cheltuieli totale
42.666
Stocuri
—
Creanțe
67.115
Casă și conturi la bănci
59.745
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
148.768
Rezultat net
131.439
Angajați
0
Datorii
1.933
Active imobilizate
0
Active circulante
133.612
Capitaluri proprii
131.679
Venituri totale
149.447
Cheltuieli totale
13.634
Stocuri
—
Creanțe
110.493
Casă și conturi la bănci
23.119
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
41.854
Rezultat net
35.409
Angajați
0
Datorii
1.209
Active imobilizate
381
Active circulante
36.437
Capitaluri proprii
35.609
Venituri totale
41.857
Cheltuieli totale
5.218
Stocuri
—
Creanțe
18.373
Casă și conturi la bănci
18.064
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 50% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44803095
Număr de înregistrare
J2021004084128
Înmatriculare
26 august 2021
EUID
ROONRC.J2021004084128
Formă juridică
SRL
Sediu social
Constantin Brâncuşi 26 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Constantin Brâncuşi 26 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 august 2021
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2025
Telefon
+40740046613 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BARABAS ABEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FURTIVE QUIESCENCE S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 26.06.2026
Înregistrare fiscală
26 august 2021
Număr registrul comerțului
J2021004084128
Cod CAEN
5821
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
+40740046613 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CONSTANTIN BRÂNCUŞI, NR.26, AP.5
Strada sediului
Str. Constantin Brâncuşi
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Brâncuşi
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5821 Rev. 3Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 3Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 5821
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI