Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/FYLYUS WASH & GO S.R.L.

FYLYUS WASH & GO S.R.L.

CUI 44086241 · SRL· Sat Matca, Comuna Matca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

FYLYUS WASH & GO S.R.L. are sediul în Sat Matca, Comuna Matca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-33,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 83,1 K lei, față de 125,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,6%

Marja netă calculată este 6,6% în 2025, față de 8,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+117,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202583,1 K lei-33,9% față de anul anterior2021: 3.3272022: 223.9662023: 151.9542024: 125.6882025: 83.072
Rezultat net 20255,4 K lei-49% față de anul anterior2021: -24.8402022: 55.8552023: 7.5472024: 10.6632025: 5.442
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202554,8 K lei+11% față de anul anterior2021: -24.6402022: 31.1152023: 38.6622024: 49.3252025: 54.768
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112 K224 K2021: 3,3 K lei3,3 K20212022: 224 K lei224 K20222023: 152 K lei152 K20232024: 125,7 K lei125,7 K20242025: 83,1 K lei83,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-746,6%-360,8%24,9%Mediana sectorului (2025): 3% · n=97132021: -746,6%-746,6%20212022: 24,9%24,9%20222023: 5%5%20232024: 8,5%8,5%20242025: 6,6%6,6%2025

Cifra de afaceri: -33,9% față de anul anterior. Marja netă: 6,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii54,8 K lei+11% față de anul anterior
Datorii562,1 K lei-2,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri152 K lei125,7 K lei83,1 K lei-33,9% față de anul anterior
Rezultat net7,5 K lei10,7 K lei5,4 K lei-49% față de anul anterior
Capitaluri proprii38,7 K lei49,3 K lei54,8 K lei+11% față de anul anterior
Datorii582,8 K lei574,3 K lei562,1 K lei-2,1% față de anul anterior
Creanțe240 lei815 lei1,8 K lei+117,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,6%3%n=9.7138,5%2,4%n=14.057
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)8,9%11,2%n=8.6147,9%12,9%n=12.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)91,1%84,4%n=8.61492,1%80,2%n=12.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)98,9%36,6%n=8.61497,8%37,4%n=12.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,9%1,7%n=8.6041,7%1,1%n=12.450
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive9,9%22,6%n=6.80621,6%21,4%n=9.701
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,01×0,63×n=11.7540,02×0,66×n=16.890
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3607,68 zile28,9 zilen=8.4152,33 zile27,26 zilen=11.880
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați83.072 lei147.451 lein=7.385125.688 lei134.420 lein=11.044

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.072
Rezultat net
5.442
Angajați
1
Datorii
562.109
Active imobilizate
609.845
Active circulante
7.032
Capitaluri proprii
54.768
Venituri totale
113.152
Cheltuieli totale
106.852
Stocuri
—
Creanțe
1.773
Casă și conturi la bănci
5.259
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.688
Rezultat net
10.663
Angajați
1
Datorii
574.262
Active imobilizate
609.845
Active circulante
13.742
Capitaluri proprii
49.325
Venituri totale
125.688
Cheltuieli totale
112.351
Stocuri
—
Creanțe
815
Casă și conturi la bănci
12.927
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
151.954
Rezultat net
7.547
Angajați
1
Datorii
582.823
Active imobilizate
609.845
Active circulante
11.640
Capitaluri proprii
38.662
Venituri totale
152.606
Cheltuieli totale
143.761
Stocuri
—
Creanțe
240
Casă și conturi la bănci
11.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.966
Rezultat net
55.855
Angajați
1
Datorii
1.324.437
Active imobilizate
1.227.094
Active circulante
128.458
Capitaluri proprii
31.115
Venituri totale
224.021
Cheltuieli totale
162.580
Stocuri
—
Creanțe
121.722
Casă și conturi la bănci
6.736
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.327
Rezultat net
-24.840
Angajați
—
Datorii
87.200
Active imobilizate
57.753
Active circulante
4.807
Capitaluri proprii
-24.640
Venituri totale
3.327
Cheltuieli totale
28.111
Stocuri
3.823
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
984
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 34% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 34% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44086241
Număr de înregistrare
J17/628/2021
Înmatriculare
9 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J17/628/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
MATCA 3 Sat Matca, Comuna Matca Galaţi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
MATCA 3 Matca GALAŢI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2025
Telefon
0761635511 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BRÎNZĂ SERGIU
administrator
IONAȘC NICUȘOR-ALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
FYLYUS WASH & GO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.04.2021
Înregistrare fiscală
9 aprilie 2021
Număr registrul comerțului
J17/628/2021
Cod CAEN
4520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Tecuci

Contact și adrese

Telefon
0761635511 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. GALAŢI, SAT MATCA COM. MATCA, MATCA, NR.3, STR. IULIA HAȘDEU, CONSTRUCȚIA 1
Cod poștal fiscal
807185
Strada sediului
MATCA
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Sat Matca Com. Matca
Județul sediului
GALAŢI
Codul poștal al sediului
807185
Detalii sediu
str. Iulia Hașdeu, Construcția 1
Strada domiciliului fiscal
MATCA
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Matca Com. Matca
Județul domiciliului fiscal
GALAŢI
Cod poștal domiciliu fiscal
807185
Detalii domiciliu fiscal
str. Iulia Hașdeu, Construcția 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

21 activități autorizate

CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4779 Rev. 2Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4939 Rev. 2Alte transporturi terestre de călători n.c.a

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

CAEN 9601 Rev. 2Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GalaţiSat Matca, Comuna MatcaCAEN 4520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI