Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 670,2 K lei, față de 599,6 K lei în 2024.
Bilanț 2025G E C SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în creștere.
G E C SRL are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este -6,5% în 2025, față de -12,2% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 4% · n=2.855Cifra de afaceri: +11,8% față de anul anterior.Marjă netă -6,5% · +5,7 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 705,6 K lei | 599,6 K lei | 670,2 K lei | +11,8% față de anul anterior |
| Rezultat net | -53,5 K lei | -73,4 K lei | -43,7 K lei | Pierdere redusă cu 40,4% |
| Capitaluri proprii | 80,9 K lei | 7,4 K lei | -36,3 K lei | Capitaluri devenite negative |
| Datorii | 132,9 K lei | 141,7 K lei | 131 K lei | -7,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 18,1 K lei | 703 lei | 4,6 K lei | +553,8% față de anul anterior |
| Angajați | 4 | 4 | 4 | Neschimbat față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 4% (n=2.855) · 2024: 4,9% (n=3.045)
Mediana sectorului: 2025: 4,3% (n=2.160) · 2024: 5,5% (n=2.348)
Mediana sectorului: 2025: 20,9% (n=2.318) · 2024: 21,9% (n=2.479)
Mediana sectorului: 2025: 253.134 lei (n=2.140) · 2024: 249.114 lei (n=2.331)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 33,6% (n=2.160) · 2024: 38,8% (n=2.348)
Mediana sectorului: 2025: 66,6% (n=2.160) · 2024: 61,5% (n=2.348)
Mediana sectorului: 2025: 14,3% (n=2.160) · 2024: 13,2% (n=2.348)
Mediana sectorului: 2025: 1,09× (n=3.392) · 2024: 1,16× (n=3.608)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 22,7 zile (n=2.524) · 2024: 20,8 zile (n=2.675)
Mediana sectorului: 2025: 93,7 zile (n=2.621) · 2024: 92,1 zile (n=2.781)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 670.176
- Rezultat net
- -43.749
- Angajați
- 4
- Datorii
- 130.979
- Active imobilizate
- 32.787
- Active circulante
- 69.746
- Capitaluri proprii
- -36.300
- Venituri totale
- 683.238
- Cheltuieli totale
- 726.987
- Stocuri
- 55.068
- Creanțe
- 4.596
- Casă și conturi la bănci
- 10.082
- Cheltuieli în avans
- 896
- Venituri în avans
- 8.750
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 599.648
- Rezultat net
- -73.448
- Angajați
- 4
- Datorii
- 141.733
- Active imobilizate
- 71.828
- Active circulante
- 95.380
- Capitaluri proprii
- 7.449
- Venituri totale
- 632.410
- Cheltuieli totale
- 705.858
- Stocuri
- 62.972
- Creanțe
- 703
- Casă și conturi la bănci
- 31.705
- Cheltuieli în avans
- 1.224
- Venituri în avans
- 19.250
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 705.623
- Rezultat net
- -53.490
- Angajați
- 4
- Datorii
- 132.934
- Active imobilizate
- 110.868
- Active circulante
- 130.731
- Capitaluri proprii
- 80.896
- Venituri totale
- 755.398
- Cheltuieli totale
- 802.206
- Stocuri
- 103.306
- Creanțe
- 18.096
- Casă și conturi la bănci
- 9.329
- Cheltuieli în avans
- 1.981
- Venituri în avans
- 29.750
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 676.159
- Rezultat net
- 2.616
- Angajați
- 3
- Datorii
- 145.688
- Active imobilizate
- 149.909
- Active circulante
- 169.426
- Capitaluri proprii
- 134.386
- Venituri totale
- 719.001
- Cheltuieli totale
- 713.773
- Stocuri
- 107.276
- Creanțe
- 5.350
- Casă și conturi la bănci
- 56.800
- Cheltuieli în avans
- 989
- Venituri în avans
- 40.250
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 694.592
- Rezultat net
- 50.125
- Angajați
- 2
- Datorii
- 182.677
- Active imobilizate
- 187.550
- Active circulante
- 176.332
- Capitaluri proprii
- 131.770
- Venituri totale
- 726.212
- Cheltuieli totale
- 670.767
- Stocuri
- 90.877
- Creanțe
- 28.463
- Casă și conturi la bănci
- 56.992
- Cheltuieli în avans
- 1.315
- Venituri în avans
- 50.750
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
raportare simplificată- Cifră de afaceri
- 550.189
- Rezultat net
- 129.470
- Angajați
- 1
- Datorii
- 38.357
- Active imobilizate
- 3.260
- Active circulante
- 116.639
- Capitaluri proprii
- 81.645
- Venituri totale
- 579.096
- Cheltuieli totale
- 444.205
- Stocuri
- 50.510
- Creanțe
- 8.301
- Casă și conturi la bănci
- 57.828
- Cheltuieli în avans
- 103
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 220
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-04-20; reactivare la 2019-02-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2019-02-05Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-04-20; reactivare la 2019-02-05. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.
ANAF · 2019-02-05Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.
Ministerul Finanțelor · 2025Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.
Ministerul Finanțelor · 2025Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-09-01 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
130 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 798159
- Număr de înregistrare
- J1991001718326
- Înmatriculare
- 22 octombrie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991001718326
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. PODRAGU 47 Municipiul Sibiu Sibiu
- Adresă fiscală
- Str. PODRAGU 47 Sibiu SIBIU
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- RELUARE ACTIVITATE
- Data stării fiscale
- 1 septembrie 2018
- Înregistrare fiscală
- 5 august 2025
- Telefon
- 0722562176 · Firme cu același număr
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- POPA ADELA NICOLETA
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- G E C SRL
- Stare de înregistrare
- RELUARE ACTIVITATE din data 01.09.2018
- Înregistrare fiscală
- 30 noiembrie 1992
- Număr registrul comerțului
- J1991001718326
- Cod CAEN
- 4778
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Contact și adrese
- Telefon
- 0722562176 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. PODRAGUL, NR.47
- Strada sediului
- Str. Podragul
- Numărul sediului
- 47
- Localitatea sediului
- Mun. Sibiu
- Județul sediului
- SIBIU
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Podragul
- Numărul domiciliului fiscal
- 47
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Sibiu
- Județul domiciliului fiscal
- SIBIU
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- Perioada 1: TVA de la
- 7 februarie 2019
- Perioada 2: TVA de la
- 29 decembrie 2011
- Perioada 2: TVA până la
- 31 ianuarie 2012
- Perioada 2: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- Perioada 3: TVA de la
- 1 iulie 1993
- Perioada 3: TVA până la
- 22 septembrie 2010
- Perioada 3: Motivul anulării
- Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Nu
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
- Inactivare
- 20 aprilie 2016
- Reactivare
- 5 februarie 2019
- Publicarea deciziei
- 10 mai 2016
Achiziții publice
Explorează toate (130) →Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Autorități cu cele mai multe înregistrări
APA TARNAVEI MARI SA44 din 130 înregistrări (33,8%) · Vezi relația
COMUNA BLAJEL (PRIMARIA COMUNEI BLAJEL)28 din 130 înregistrări (21,5%) · Vezi relația
Primaria orasului Copsa Mica8 din 130 înregistrări (6,2%) · Vezi relația
COMUNA BAGACIU7 din 130 înregistrări (5,4%) · Vezi relația
COMUNA SADU6 din 130 înregistrări (4,6%) · Vezi relația
Categorii CPV frecvente
Diverse echipamente de gradinarit (Rev.2)36 din 130 înregistrări (27,7%) · Vezi selecția
Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)31 din 130 înregistrări (23,8%) · Vezi selecția
Piese pentru utilaje agricole (Rev.2)23 din 130 înregistrări (17,7%) · Vezi selecția
Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)10 din 130 înregistrări (7,7%) · Vezi selecția
Uleiuri lubrifiante si agenti lubrifianti (Rev.2)9 din 130 înregistrări (6,9%) · Vezi selecția
Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.
Cap trimmy T45X M12(tambur motocoasa 545RX)
Autoritate: APA TARNAVEI MARI SA
CPV 44514200-8 — Parti de unelte (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet consumabile spatii verzi Husqvarna
Autoritate: COMUNA BLAJEL (PRIMARIA COMUNEI BLAJEL)
CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →ULEI UNGERE LANT 4L, Fir trimmy 3.0mm 240ml, Ulei pentru amestec pt.motoare 2 timpi
Autoritate: APA TARNAVEI MARI SA
CPV 16160000-4 — Diverse echipamente de gradinarit (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Pachet consumabile spatii verzi
Autoritate: Primaria orasului Copsa Mica
CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Angrenaj 545rx, Flansa 545RX, Cupa suport, Sina ghidaj, Lant 14"3/8, carcasa ambreiaj, tambur demaro
Autoritate: APA TARNAVEI MARI SA
CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Rulment 545RX, Semering 545RX, BOBINA 545RX, Casca antifonica cu vizor, Cap trimmy T35M12
Autoritate: APA TARNAVEI MARI SA
CPV 16800000-3 — Piese pentru utilaje agricole si forestiere (Rev.2)
Vezi detaliile atribuirii →Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
6 activități autorizate
CAEN 3314 Rev. 2Repararea echipamentelor electrice
CAEN 3319 Rev. 2Repararea altor echipamente
CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-07 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-11-03 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Înregistrări disponibile |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.