Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/G.M.P. GLOBAL MACHINERY FOR PHARMACEUTICALS SRL

G.M.P. GLOBAL MACHINERY FOR PHARMACEUTICALS SRL

CUI 15116136 · SRL· Oraş Voluntari

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

G.M.P. GLOBAL MACHINERY FOR PHARMACEUTICALS SRL are sediul în Oraş Voluntari. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+32,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 938,8 K lei, față de 709,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut71,2%

Marja netă calculată este 71,2% în 2025, față de 61% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+42,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025938,8 K lei+32,2% față de anul anterior2020: 402.2942021: 562.2512022: 594.1662023: 365.6962024: 709.8562025: 938.770
Rezultat net 2025668,7 K lei+54,4% față de anul anterior2020: 224.4832021: 299.1502022: 352.3892023: 149.5062024: 433.0592025: 668.717
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025671,1 K lei+54,1% față de anul anterior2020: 226.8832021: 301.5502022: 354.7892023: 151.9062024: 435.4592025: 671.117
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0469 K939 K2020: 402,3 K lei402,3 K20202021: 562,3 K lei562,3 K20212022: 594,2 K lei594,2 K20222023: 365,7 K lei365,7 K20232024: 709,9 K lei709,9 K20242025: 938,8 K lei938,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,6%71,2%Mediana sectorului (2025): 17,1% · n=5922020: 55,8%55,8%20202021: 53,2%53,2%20212022: 59,3%59,3%20222023: 40,9%40,9%20232024: 61%61%20242025: 71,2%71,2%2025

Cifra de afaceri: +32,2% față de anul anterior. Marja netă: 71,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii671,1 K lei+54,1% față de anul anterior
Datorii57 K lei-0,3% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri365,7 K lei709,9 K lei938,8 K lei+32,2% față de anul anterior
Rezultat net149,5 K lei433,1 K lei668,7 K lei+54,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii151,9 K lei435,5 K lei671,1 K lei+54,1% față de anul anterior
Datorii11 K lei57,2 K lei57 K lei-0,3% față de anul anterior
Creanțe57,5 K lei430,3 K lei613,4 K lei+42,5% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri71,2%17,1%n=59261%16,6%n=618
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)92,2%46,8%n=52588,4%56,9%n=556
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,8%53,2%n=52511,6%42,4%n=556
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%14,5%n=5250,5%14,3%n=556
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)91,8%14%n=52587,9%11,4%n=556
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,6%71,1%n=59399,4%41,2%n=634
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii12,75×1,4×n=7478,57×1,53×n=791
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360235,21 zile100,52 zilen=556218,22 zile78,66 zilen=582
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—34,34 zilen=34215,94 zile39,15 zilen=352
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați938.770 lei333.279 lein=434709.856 lei299.713 lein=481

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
938.770
Rezultat net
668.717
Angajați
1
Datorii
57.027
Active imobilizate
1.244
Active circulante
726.900
Capitaluri proprii
671.117
Venituri totale
939.868
Cheltuieli totale
243.881
Stocuri
—
Creanțe
613.368
Casă și conturi la bănci
113.532
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
709.856
Rezultat net
433.059
Angajați
1
Datorii
57.202
Active imobilizate
2.543
Active circulante
490.118
Capitaluri proprii
435.459
Venituri totale
712.475
Cheltuieli totale
263.724
Stocuri
31.426
Creanțe
430.283
Casă și conturi la bănci
28.409
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
365.696
Rezultat net
149.506
Angajați
1
Datorii
11.021
Active imobilizate
3.562
Active circulante
159.365
Capitaluri proprii
151.906
Venituri totale
398.543
Cheltuieli totale
216.495
Stocuri
31.426
Creanțe
57.518
Casă și conturi la bănci
70.421
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
594.166
Rezultat net
352.389
Angajați
1
Datorii
82.424
Active imobilizate
1.781
Active circulante
435.432
Capitaluri proprii
354.789
Venituri totale
596.100
Cheltuieli totale
237.886
Stocuri
31.425
Creanțe
373.337
Casă și conturi la bănci
30.670
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
562.251
Rezultat net
299.150
Angajați
1
Datorii
8.909
Active imobilizate
2.941
Active circulante
307.518
Capitaluri proprii
301.550
Venituri totale
562.603
Cheltuieli totale
257.942
Stocuri
31.425
Creanțe
36.175
Casă și conturi la bănci
239.918
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
402.294
Rezultat net
224.483
Angajați
1
Datorii
9.442
Active imobilizate
5.471
Active circulante
230.854
Capitaluri proprii
226.883
Venituri totale
403.409
Cheltuieli totale
175.133
Stocuri
—
Creanțe
89.084
Casă și conturi la bănci
141.770
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-02-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
15116136
Număr de înregistrare
J2017000260237
Înmatriculare
2 februarie 2017
EUID
ROONRC.J2017000260237
Formă juridică
SRL
Sediu social
Pipera-Tunari 114-118 Oraş Voluntari Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos Pipera-Tunari 114-118 Oraş Voluntari ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
2 februarie 2017
Înregistrare fiscală
30 martie 2026
Telefon
0213364941 · Firme cu același număr
Fax
0213373172

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOGDAN CRISTINA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
G.M.P. GLOBAL MACHINERY FOR PHARMACEUTICALS SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 02.02.2017
Înregistrare fiscală
8 ianuarie 2003
Număr registrul comerțului
J2017000260237
Cod CAEN
4614
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
0213364941 · Firme cu același număr
Fax
0213373172 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, ŞOS. PIPERA-TUNARI, NR.114-118, CF NR. 104436. PARTER. BIROU.
Cod poștal fiscal
77190
Strada sediului
Şos. Pipera-Tunari
Numărul sediului
114-118
Localitatea sediului
Orş. Voluntari
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77190
Detalii sediu
CF NR. 104436. PARTER. BIROU.
Strada domiciliului fiscal
Şos. Pipera-Tunari
Numărul domiciliului fiscal
114-118
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Voluntari
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77190
Detalii domiciliu fiscal
CF NR. 104436. PARTER. BIROU.

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 ianuarie 2003
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
17 martie 2014
Publicare TVA la încasare
18 martie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4614 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş VoluntariCAEN 4614
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI