Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/G&R EDIL MONTAGI S.R.L.

G&R EDIL MONTAGI S.R.L.

CUI 38194656 · SRL· Loc. Borsa, Oraş Borşa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

G&R EDIL MONTAGI S.R.L. are sediul în Loc. Borsa, Oraş Borşa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 299,7 K lei, față de 270,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,1%

Marja netă calculată este 1,1% în 2025, față de 12,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+55,7%

Datoriile raportate sunt 8,7 K lei în 2025, față de 5,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025299,7 K lei+10,9% față de anul anterior2020: 191.2852021: 485.0452022: 419.5902023: 590.2082024: 270.1482025: 299.664
Rezultat net 20253,2 K lei-90,5% față de anul anterior2020: 7.9522021: 7.8592022: 109.6462023: 234.2732024: 34.0272025: 3.242
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025133,9 K lei-20,7% față de anul anterior2020: 612.8962021: 420.7552022: 118.4012023: 234.8132024: 168.8412025: 133.913
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0295 K590 K2020: 191,3 K lei191,3 K20202021: 485 K lei485 K20212022: 419,6 K lei419,6 K20222023: 590,2 K lei590,2 K20232024: 270,1 K lei270,1 K20242025: 299,7 K lei299,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,8%39,7%Mediana sectorului (2025): 9,3% · n=5692020: 4,2%4,2%20202021: 1,6%1,6%20212022: 26,1%26,1%20222023: 39,7%39,7%20232024: 12,6%12,6%20242025: 1,1%1,1%2025

Cifra de afaceri: +10,9% față de anul anterior. Marja netă: 1,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii133,9 K lei-20,7% față de anul anterior
Datorii8,7 K lei+55,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri590,2 K lei270,1 K lei299,7 K lei+10,9% față de anul anterior
Rezultat net234,3 K lei34 K lei3,2 K lei-90,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii234,8 K lei168,8 K lei133,9 K lei-20,7% față de anul anterior
Datorii21,5 K lei5,6 K lei8,7 K lei+55,7% față de anul anterior
Creanțe112,3 K lei76,4 K lei73 K lei-4,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,1%9,3%n=56912,6%8,6%n=835
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)93,9%39,4%n=43496,8%37,3%n=620
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)6,1%59,1%n=4343,2%60,3%n=620
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)10,2%18%n=43410,2%15,9%n=620
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,3%2,1%n=43419,5%3,4%n=620
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive2,4%23,9%n=52420,2%28%n=755
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii14,7×1,13×n=76928,01×1,17×n=1.088
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36087,75 zile87,56 zilen=498101,84 zile77,21 zilen=709
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați299.664 lei122.627 lein=464270.148 lei116.880 lein=693

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.664
Rezultat net
3.242
Angajați
1
Datorii
8.707
Active imobilizate
14.613
Active circulante
128.007
Capitaluri proprii
133.913
Venituri totale
300.128
Cheltuieli totale
291.800
Stocuri
—
Creanțe
73.042
Casă și conturi la bănci
54.965
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
270.148
Rezultat net
34.027
Angajați
1
Datorii
5.593
Active imobilizate
17.760
Active circulante
156.674
Capitaluri proprii
168.841
Venituri totale
270.219
Cheltuieli totale
233.815
Stocuri
—
Creanțe
76.423
Casă și conturi la bănci
80.251
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
590.208
Rezultat net
234.273
Angajați
1
Datorii
21.538
Active imobilizate
50.393
Active circulante
205.958
Capitaluri proprii
234.813
Venituri totale
594.037
Cheltuieli totale
353.947
Stocuri
—
Creanțe
112.268
Casă și conturi la bănci
93.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
419.590
Rezultat net
109.646
Angajați
1
Datorii
268.319
Active imobilizate
50.169
Active circulante
336.551
Capitaluri proprii
118.401
Venituri totale
420.562
Cheltuieli totale
307.470
Stocuri
—
Creanțe
110.531
Casă și conturi la bănci
226.020
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
485.045
Rezultat net
7.859
Angajați
2
Datorii
18.630
Active imobilizate
59.833
Active circulante
369.552
Capitaluri proprii
420.755
Venituri totale
488.505
Cheltuieli totale
476.137
Stocuri
—
Creanțe
113.156
Casă și conturi la bănci
256.396
Cheltuieli în avans
10.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.285
Rezultat net
7.952
Angajați
2
Datorii
11.366
Active imobilizate
19.470
Active circulante
408.792
Capitaluri proprii
612.896
Venituri totale
207.176
Cheltuieli totale
197.432
Stocuri
—
Creanțe
370.920
Casă și conturi la bănci
37.872
Cheltuieli în avans
196.000
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-09-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38194656
Număr de înregistrare
J2017001605242
Înmatriculare
7 septembrie 2017
EUID
ROONRC.J2017001605242
Formă juridică
SRL
Sediu social
GEORGE COŞBUC 34C Loc. Borsa, Oraş Borşa Maramureş
Adresă fiscală
Str GEORGE COŞBUC 34C Borsa MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 septembrie 2017
Înregistrare fiscală
29 mai 2026
Telefon
0746990726 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GREC VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
G&R EDIL MONTAGI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.09.2017
Înregistrare fiscală
7 septembrie 2017
Număr registrul comerțului
J2017001605242
Cod CAEN
4335
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus

Contact și adrese

Telefon
0746990726 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BORŞA, STR. GEORGE COŞBUC, NR.34C
Cod poștal fiscal
435200
Strada sediului
Str. George Coşbuc
Numărul sediului
34C
Localitatea sediului
Orş. Borşa
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
435200
Strada domiciliului fiscal
Str. George Coşbuc
Numărul domiciliului fiscal
34C
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Borşa
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
435200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 octombrie 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşLoc. Borsa, Oraş BorşaCAEN 4339
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI