Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/G2K INVESTMENT SERVICES S.R.L.

G2K INVESTMENT SERVICES S.R.L.

CUI 40277613 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilorONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

G2K INVESTMENT SERVICES S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+1,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât68,3%

Marja netă calculată este 68,3% în 2025, față de 74,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+278,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+1,4% față de anul anterior2020: 128.0872021: 590.6522022: 737.5402023: 1.133.7582024: 1.074.7072025: 1.089.833
Rezultat net 2025744,1 K lei-7,2% față de anul anterior2020: 120.4952021: 561.4122022: 629.8772023: 905.3032024: 801.9702025: 744.108
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025744,3 K lei-7,2% față de anul anterior2020: 116.3202021: 561.6522022: 630.1172023: 905.5432024: 802.2102025: 744.348
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0567 K1 mil.2020: 128,1 K lei128,1 K20202021: 590,7 K lei590,7 K20212022: 737,5 K lei737,5 K20222023: 1,1 mil. lei1,1 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47,5%95%Mediana sectorului (2025): 37,2% · n=52982020: 94,1%94,1%20202021: 95%95%20212022: 85,4%85,4%20222023: 79,8%79,8%20232024: 74,6%74,6%20242025: 68,3%68,3%2025

Cifra de afaceri: +1,4% față de anul anterior. Marja netă: 68,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii744,3 K lei-7,2% față de anul anterior
Datorii25,7 mil. lei+1.738,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,1 mil. lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei+1,4% față de anul anterior
Rezultat net905,3 K lei802 K lei744,1 K lei-7,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii905,5 K lei802,2 K lei744,3 K lei-7,2% față de anul anterior
Datorii642,1 K lei1,4 mil. lei25,7 mil. lei+1.738,6% față de anul anterior
Creanțe1,4 mil. lei1,4 mil. lei5,5 mil. lei+278,1% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri68,3%37,2%n=5.29874,6%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)2,8%50,4%n=4.30836,5%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)97,2%46,9%n=4.30863,5%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)79,1%17,8%n=4.30833,3%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,8%19,1%n=4.30836,5%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive100%95,8%n=5.298100%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,21×1,65×n=6.5991,05×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.809,38 zile133,63 zilen=4.881485,27 zile116,34 zilen=14.046
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați544.917 lei197.014 lein=3.093537.354 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.089.833
Rezultat net
744.108
Angajați
2
Datorii
25.678.888
Active imobilizate
20.901.785
Active circulante
5.520.776
Capitaluri proprii
744.348
Venituri totale
1.100.388
Cheltuieli totale
217.772
Stocuri
—
Creanțe
5.477.567
Casă și conturi la bănci
43.209
Cheltuieli în avans
675
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.074.707
Rezultat net
801.970
Angajați
2
Datorii
1.396.619
Active imobilizate
732.165
Active circulante
1.465.989
Capitaluri proprii
802.210
Venituri totale
1.075.548
Cheltuieli totale
124.434
Stocuri
—
Creanțe
1.448.669
Casă și conturi la bănci
17.320
Cheltuieli în avans
675
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.133.758
Rezultat net
905.303
Angajați
2
Datorii
642.067
Active imobilizate
173.722
Active circulante
1.373.888
Capitaluri proprii
905.543
Venituri totale
1.139.046
Cheltuieli totale
65.291
Stocuri
—
Creanțe
1.373.783
Casă și conturi la bănci
105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
737.540
Rezultat net
629.877
Angajați
—
Datorii
383.266
Active imobilizate
165.598
Active circulante
847.785
Capitaluri proprii
630.117
Venituri totale
737.851
Cheltuieli totale
86.291
Stocuri
—
Creanțe
840.614
Casă și conturi la bănci
7.171
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
590.652
Rezultat net
561.412
Angajați
1
Datorii
67.462
Active imobilizate
19.780
Active circulante
609.334
Capitaluri proprii
561.652
Venituri totale
590.652
Cheltuieli totale
11.874
Stocuri
—
Creanțe
578.512
Casă și conturi la bănci
30.822
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
128.087
Rezultat net
120.495
Angajați
—
Datorii
8.790
Active imobilizate
—
Active circulante
125.110
Capitaluri proprii
116.320
Venituri totale
128.087
Cheltuieli totale
3.749
Stocuri
—
Creanțe
124.547
Casă și conturi la bănci
563
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCInstituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

Instituire ipotecă mobiliară asupra părților sociale/acțiunilor

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-04-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40277613
Număr de înregistrare
J2018017586406
Înmatriculare
10 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018017586406
Formă juridică
SRL
Sediu social
FLOREASCA 111-113 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Cal FLOREASCA 111-113 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
11 aprilie 2025
Înregistrare fiscală
8 mai 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ȘOIGAN GEORGE CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
G2K INVESTMENT SERVICES S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.04.2025
Înregistrare fiscală
10 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018017586406
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, CAL FLOREASCA, NR.111-113, CAMERA 2, ET.1
Strada sediului
Cal. Floreasca
Numărul sediului
111-113
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CAMERA 2
Strada domiciliului fiscal
Cal. Floreasca
Numărul domiciliului fiscal
111-113
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2021
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2021
TVA la încasare până la
1 ianuarie 2025
Actualizare TVA la încasare
20 decembrie 2024
Publicare TVA la încasare
21 decembrie 2024
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

1 înregistrare · valoare publicată 5.490.773 lei · 19 decembrie 2023

Schemă de ajutor de stat având ca obiectiv sprijinirea investițiilor destinate instalării de noi capacități de producere a energiei electrice din surse regenerabile de energie eoliană și solară, cu sau fără instalații de stocare integrate19 decembrie 2023 · SA.102813/2022 · 5.490.773 lei

ajutoare pentru investiții destinate promovării producției de energie din surse regenerabile (articolul 41)

fonduri nerambursabile · Ministerul Energiei

Intensitate publicată: 39% · Activități finanțate: 3511

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 3512 Rev. 3Producția de energie electrică din resurse regenerabile

CAEN 3514 Rev. 3Distribuția energiei electrice

CAEN 3515 Rev. 3Comercializarea energiei electrice

CAEN 3516 Rev. 3Depozitarea energiei electrice

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI