Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GABLEF SRL

GABLEF SRL

CUI 2806533 · SRL· Municipiul Vaslui

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GABLEF SRL are sediul în Municipiul Vaslui. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-9,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 267,4 K lei, față de 296,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-17%

Marja netă calculată este -17% în 2025, față de -11,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+28,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025267,4 K lei-9,8% față de anul anterior2020: 177.3212021: 171.9702022: 192.3862023: 228.8202024: 296.3972025: 267.371
Rezultat net 2025-45,4 K leiPierdere majorată cu 31%2020: 18.6842021: 11.4182022: 2.7942023: -22.4542024: -34.6642025: -45.406
Angajați 20252Neschimbat față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025-195,6 K leiDeficit de capital majorat cu 30,2%2020: -107.4172021: -95.9182022: -93.1232023: -115.5782024: -150.2412025: -195.647
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 177,3 K lei177,3 K20202021: 172 K lei172 K20212022: 192,4 K lei192,4 K20222023: 228,8 K lei228,8 K20232024: 296,4 K lei296,4 K20242025: 267,4 K lei267,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-17%-3,2%10,5%2020: 10,5%10,5%20202021: 6,6%6,6%20212022: 1,5%1,5%20222023: -9,8%-9,8%20232024: -11,7%-11,7%20242025: -17%-17%2025Reper 2025: mediana sectorului 2% · n=29.731

Cifra de afaceri: -9,8% față de anul anterior.Marjă netă -17% · -5,3 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-150,2 K lei
2025-195,6 K lei

Datorii raportate

2024417 K lei
2025442 K lei

Disponibilități bănești

20248,7 K lei
20259,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri228,8 K lei296,4 K lei267,4 K lei-9,8% față de anul anterior
Rezultat net-22,5 K lei-34,7 K lei-45,4 K leiPierdere majorată cu 31%
Capitaluri proprii-115,6 K lei-150,2 K lei-195,6 K leiDeficit de capital majorat cu 30,2%
Datorii393,8 K lei417 K lei442 K lei+6% față de anul anterior
Creanțe918 lei4,7 K lei6,1 K lei+28,8% față de anul anterior
Angajați122Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-17%-11,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2% (n=29.731) · 2024: 1,9% (n=32.263)

Rezultat / active (A+B)-18,4%-13%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=20.723) · 2024: 1,9% (n=22.355)

Vânzări per angajat133.686 lei148.199 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 259.175 lei (n=21.783) · 2024: 242.354 lei (n=24.014)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-79,4%-56,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,4% (n=20.741) · 2024: 24% (n=22.373)

Datorii / active (A+B)179,4%156,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 77,8% (n=20.741) · 2024: 76,2% (n=22.373)

Ponderea activelor imobilizate0,2%0,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,6% (n=20.741) · 2024: 14,9% (n=22.373)

Active circulante / datorii totale0,56×0,64×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,95× (n=35.415) · 2024: 0,95× (n=38.825)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări8,2 zile5,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 8 zile (n=26.828) · 2024: 6,9 zile (n=28.302)

Stocuri în zile de vânzări310,1 zile305,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63 zile (n=27.389) · 2024: 65,5 zile (n=29.567)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
267.371
Rezultat net
-45.406
Angajați
2
Datorii
441.958
Active imobilizate
598
Active circulante
245.713
Capitaluri proprii
-195.647
Venituri totale
268.565
Cheltuieli totale
313.971
Stocuri
230.339
Creanțe
6.065
Casă și conturi la bănci
9.309
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.397
Rezultat net
-34.664
Angajați
2
Datorii
416.963
Active imobilizate
1.624
Active circulante
265.098
Capitaluri proprii
-150.241
Venituri totale
299.904
Cheltuieli totale
334.568
Stocuri
251.731
Creanțe
4.709
Casă și conturi la bănci
8.658
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.820
Rezultat net
-22.454
Angajați
1
Datorii
393.770
Active imobilizate
—
Active circulante
278.192
Capitaluri proprii
-115.578
Venituri totale
234.419
Cheltuieli totale
254.529
Stocuri
270.910
Creanțe
918
Casă și conturi la bănci
6.364
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
192.386
Rezultat net
2.794
Angajați
1
Datorii
363.658
Active imobilizate
—
Active circulante
270.535
Capitaluri proprii
-93.123
Venituri totale
197.728
Cheltuieli totale
192.958
Stocuri
269.381
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.154
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
171.970
Rezultat net
11.418
Angajați
1
Datorii
347.075
Active imobilizate
—
Active circulante
251.157
Capitaluri proprii
-95.918
Venituri totale
172.591
Cheltuieli totale
157.754
Stocuri
247.609
Creanțe
58
Casă și conturi la bănci
3.490
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
177.321
Rezultat net
18.684
Angajați
—
Datorii
332.712
Active imobilizate
—
Active circulante
225.295
Capitaluri proprii
-107.417
Venituri totale
178.173
Cheltuieli totale
154.557
Stocuri
223.145
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.150
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-01-27 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Dosar 7167/333/20262026-06-25 · Judecătoria VASLUI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

Dosar 204/333/20262026-01-13 · Judecătoria VASLUI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

4 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-10-20 · 09:30

Soluție indisponibilă

2026-10-07 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 20.10.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.10.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-10-07

2026-09-25 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 07.10.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 25.09.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-09-25

2026-09-10 · 11:30

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 25.09.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 10.09.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-09-10

Dosar 7730/333/20242024-07-09 · Judecătoria VASLUI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

3 termene · ultima soluție: Ia act de renunţare la judecată

2025-03-21 · 09:30

Ia act de renunţare la judecată

Ia act de renunţarea la judecată a acţiunii civile, formulată de petenta SCPEJ TUFEANU ŞI BÎRCĂ privind pe creditoarea Casa de Ajutor Reciproc Avantaj în contradictoriu cu debitoarea Humă Nicoleta şi terţul poprit Gablef SRL. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de exercitare a căii de atac se depune la Judecătoria Vaslui. Pronunţată astăzi, 21.03.2025, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.

Document: Hotarare 584/2025 · 2025-03-21

2025-03-06 · 11:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 21.03.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.03.2025.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-03-06

2024-12-05 · 10:30

Amână cauza

Pentru a se emite adresă către ITM, amână judecarea cauzei la data de 06.03.2025.

Document: incheieredesedinta · 2024-12-05

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2806533
Număr de înregistrare
J1992001051372
Înmatriculare
23 noiembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992001051372
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VASILE ALECSANDRI 38 Municipiul Vaslui Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. VASILE ALECSANDRI Vaslui VASLUI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 1993
Înregistrare fiscală
10 martie 2025
Telefon
0335402305 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LEFTER ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GABLEF SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.1993
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992001051372
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Contact și adrese

Telefon
0335402305 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. VASILE ALECSANDRI, BL.38, SC.A, AP.5
Strada sediului
Str. Vasile Alecsandri
Localitatea sediului
Mun. Vaslui
Județul sediului
VASLUI
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Alecsandri
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Vaslui
Județul domiciliului fiscal
VASLUI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 1997
TVA până la
31 iulie 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1812 Rev. 3Alte activități de tipărire n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul VasluiStrada Vasile AlecsandriCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI