Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GABOR CONSTRUCT SRL

GABOR CONSTRUCT SRL

CUI 18857592 · SRL· Sat Iugani, Comuna Mirceşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

GABOR CONSTRUCT SRL are sediul în Sat Iugani, Comuna Mirceşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-24,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,3 K lei, față de 7,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-8,8%

Marja netă calculată este -8,8% în 2025, față de -9,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+55%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,3 K lei-24,9% față de anul anterior2020: 39.2832022: 43.9092023: 02024: 7.0502025: 5.293
Rezultat net 2025-466 leiPierdere redusă cu 31%2020: 1.8682022: 1.4022023: -1.2192024: -6752025: -466
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202525,6 K lei-1,8% față de anul anterior2020: 23.9922022: 27.9522023: 26.7332024: 26.0582025: 25.592
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate022 K44 K2020: 39,3 K lei39,3 K20202022: 43,9 K lei43,9 K20222023: 0 lei020232024: 7,1 K lei7,1 K20242025: 5,3 K lei5,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,6%0,3%10,1%2020: 4,8%4,8%20202022: 3,2%3,2%202220232024: -9,6%-9,6%20242025: -8,8%-8,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 10,1% · n=286

Cifra de afaceri: -24,9% față de anul anterior.Marjă netă -8,8% · +0,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202426,1 K lei
202525,6 K lei

Datorii raportate

202417,8 K lei
202516,4 K lei

Disponibilități bănești

202410,2 K lei
20254,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei7,1 K lei5,3 K lei-24,9% față de anul anterior
Rezultat net-1,2 K lei-675 lei-466 leiPierdere redusă cu 31%
Capitaluri proprii26,7 K lei26,1 K lei25,6 K lei-1,8% față de anul anterior
Datorii16,1 K lei17,8 K lei16,4 K lei-7,6% față de anul anterior
Creanțe168 lei1,1 K lei1,8 K lei+55% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-8,8%-9,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 10,1% (n=286) · 2024: 9,4% (n=336)

Rezultat / active (A+B)-1,1%-1,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,4% (n=269) · 2024: 2,8% (n=292)

Rezultat / capitaluri proprii-1,8%-2,6%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 21,1% (n=277) · 2024: 22,7% (n=308)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)60,9%59,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,5% (n=269) · 2024: 41,4% (n=292)

Datorii / active (A+B)39,1%40,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,7% (n=269) · 2024: 58,6% (n=292)

Ponderea activelor imobilizate24,5%23,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,4% (n=269) · 2024: 22,3% (n=292)

Active circulante / datorii totale1,93×1,89×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=399) · 2024: 1,21× (n=437)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări119,8 zile58 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 99,4 zile (n=266) · 2024: 113 zile (n=299)

Stocuri în zile de vânzări1.748 zile1.137,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,3 zile (n=175) · 2024: 22,5 zile (n=181)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.293
Rezultat net
-466
Angajați
—
Datorii
16.430
Active imobilizate
10.279
Active circulante
31.743
Capitaluri proprii
25.592
Venituri totale
5.293
Cheltuieli totale
5.723
Stocuri
25.700
Creanțe
1.761
Casă și conturi la bănci
4.282
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.050
Rezultat net
-675
Angajați
—
Datorii
17.781
Active imobilizate
10.279
Active circulante
33.560
Capitaluri proprii
26.058
Venituri totale
7.050
Cheltuieli totale
7.645
Stocuri
22.273
Creanțe
1.136
Casă și conturi la bănci
10.151
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-1.219
Angajați
—
Datorii
16.100
Active imobilizate
10.279
Active circulante
32.554
Capitaluri proprii
26.733
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
1.219
Stocuri
17.596
Creanțe
168
Casă și conturi la bănci
14.790
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.909
Rezultat net
1.402
Angajați
—
Datorii
16.421
Active imobilizate
10.279
Active circulante
34.094
Capitaluri proprii
27.952
Venituri totale
43.909
Cheltuieli totale
41.190
Stocuri
17.596
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
16.498
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.283
Rezultat net
1.868
Angajați
—
Datorii
16.114
Active imobilizate
10.279
Active circulante
29.827
Capitaluri proprii
23.992
Venituri totale
39.283
Cheltuieli totale
36.515
Stocuri
26.897
Creanțe
1.627
Casă și conturi la bănci
1.303
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-07

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-07-14 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-06–2026-10-07 · verificat 2026-10-07.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18857592
Număr de înregistrare
J22/1751/2006
Înmatriculare
14 iulie 2006
EUID
ROONRC.J22/1751/2006
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sat Iugani, Comuna Mirceşti Iaşi
Adresă fiscală
- Iugani IAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 iulie 2006
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2024
Telefon
0721829570 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GABOR ALOIS

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GABOR CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.2006
Înregistrare fiscală
17 iulie 2006
Număr registrul comerțului
J2006001751220
Cod CAEN
4311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Contact și adrese

Telefon
0721829570 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT IUGANI COM. MIRCEŞTI,
Cod poștal fiscal
707296
Localitatea sediului
Sat Iugani Com. Mirceşti
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707296
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Iugani Com. Mirceşti
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707296

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2011
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: fără valoare →
    • adresa domiciliu fiscal.dnumar Strada: - → fără valoare
    • adresa sediu social.sdenumire Strada: fără valoare →
    • adresa sediu social.snumar Strada: - → fără valoare
    • Adresă fiscală: JUD. IAŞI, SAT IUGANI COM. MIRCEŞTI, NR.- → JUD. IAŞI, SAT IUGANI COM. MIRCEŞTI,
    • Denumire fiscală: GABOR CONSTRUCT S.R.L. → GABOR CONSTRUCT SRL
    • date generale.nrRegCom: J22/1751/2006 → J2006001751220

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4511 Rev. 1Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere

CAEN 4521 Rev. 1Construcții de clădiri și lucrări de geniu

CAEN 4522 Rev. 1Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4523 Rev. 1Construcții de autostrăzi, drumuri, aerodroame și baze sportive

CAEN 4525 Rev. 1Alte lucrări speciale de construcții

CAEN 4531 Rev. 1Lucrări de instalații electrice

CAEN 4532 Rev. 1Lucrări de izolații și protecție anticorozivă

CAEN 4533 Rev. 1Lucrări de instalații tehnico-sanitare

CAEN 4541 Rev. 1Lucrări de ipsoserie

CAEN 4542 Rev. 1Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4543 Rev. 1Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4544 Rev. 1Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4545 Rev. 1Alte lucrări de finisare

CAEN 4550 Rev. 1Închirierea utilajelor de construcții și demolare, cu personalul de deservire aferent

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-07Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Iugani, Comuna MirceştiCAEN 4311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI