Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GAIA ORGANICS S.R.L.

GAIA ORGANICS S.R.L.

CUI 47500088 · SRL· Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GAIA ORGANICS S.R.L. are sediul în Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-62,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 444,4 K lei, față de 1,2 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât72%

Marja netă calculată este 72% în 2025, față de 92,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-85,9%

Datoriile raportate sunt 98,4 K lei în 2025, față de 696,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025444,4 K lei-62,7% față de anul anterior2023: 744.7302024: 1.191.4442025: 444.380
Rezultat net 2025319,8 K lei-71% față de anul anterior2023: 700.3262024: 1.101.4112025: 319.768
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025320 K lei-71% față de anul anterior2023: 700.5262024: 1.101.6512025: 320.008
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0596 K1 mil.2023: 744,7 K lei744,7 K20232024: 1,2 mil. lei1,2 mil.20242025: 444,4 K lei444,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%47%94%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=3602023: 94%94%20232024: 92,4%92,4%20242025: 72%72%2025

Cifra de afaceri: -62,7% față de anul anterior. Marja netă: 72%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii320 K lei-71% față de anul anterior
Datorii98,4 K lei-85,9% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri744,7 K lei1,2 mil. lei444,4 K lei-62,7% față de anul anterior
Rezultat net700,3 K lei1,1 mil. lei319,8 K lei-71% față de anul anterior
Capitaluri proprii700,5 K lei1,1 mil. lei320 K lei-71% față de anul anterior
Datorii35,6 K lei696,1 K lei98,4 K lei-85,9% față de anul anterior
Creanțe248,7 K lei642 K lei347,8 K lei-45,8% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri72%12,1%n=36092,4%14,4%n=399
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)76,5%45,5%n=30661,3%46%n=337
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)23,5%50,4%n=30638,7%49,3%n=337
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0%22,6%n=3060%20%n=337
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)76,4%8%n=30661,3%5,3%n=337
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%41,5%n=362100%38,3%n=405
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,25×1,19×n=4582,58×1,38×n=529
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360281,79 zile99,61 zilen=337193,98 zile98,11 zilen=369
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600 zile24,02 zilen=1990 zile30,31 zilen=192
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați444.380 lei312.255 lein=2691.191.444 lei295.406 lein=300

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
444.380
Rezultat net
319.768
Angajați
1
Datorii
98.420
Active imobilizate
136
Active circulante
418.292
Capitaluri proprii
320.008
Venituri totale
462.816
Cheltuieli totale
83.585
Stocuri
0
Creanțe
347.843
Casă și conturi la bănci
70.449
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.191.444
Rezultat net
1.101.411
Angajați
1
Datorii
696.109
Active imobilizate
136
Active circulante
1.797.624
Capitaluri proprii
1.101.651
Venituri totale
1.191.851
Cheltuieli totale
60.623
Stocuri
0
Creanțe
641.976
Casă și conturi la bănci
1.155.648
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
744.730
Rezultat net
700.326
Angajați
1
Datorii
35.580
Active imobilizate
136
Active circulante
735.970
Capitaluri proprii
700.526
Venituri totale
744.987
Cheltuieli totale
37.372
Stocuri
0
Creanțe
248.730
Casă și conturi la bănci
487.240
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 63% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 63% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-01-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
47500088
Număr de înregistrare
J23/419/2023
Înmatriculare
25 ianuarie 2023
EUID
ROONRC.J23/419/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
FICUSULUI 1 Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. FICUSULUI 1 Baloteşti ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 ianuarie 2023
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
-

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MESSAI ABDELAZIZ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GAIA ORGANICS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.01.2023
Înregistrare fiscală
25 ianuarie 2023
Număr registrul comerțului
J23/419/2023
Cod CAEN
4611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Telefon
-
Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT BALOTEŞTI COM. BALOTEŞTI, STR. FICUSULUI, NR.1, VILA 47, CAMERA NUMARUL 3
Cod poștal fiscal
77015
Strada sediului
Str. Ficusului
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Baloteşti Com. Baloteşti
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77015
Detalii sediu
VILA 47, CAMERA NUMARUL 3
Strada domiciliului fiscal
Str. Ficusului
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Baloteşti Com. Baloteşti
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77015
Detalii domiciliu fiscal
VILA 47, CAMERA NUMARUL 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4633 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Baloteşti, Comuna BaloteştiCAEN 4611
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI