Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GALA SAPHIRE RESIDENCE S.R.L.

GALA SAPHIRE RESIDENCE S.R.L.

CUI 46082394 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

GALA SAPHIRE RESIDENCE S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+19,1%

Datoriile raportate sunt 1,6 mil. lei în 2025, față de 1,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,5 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net 2025197,4 K lei+942% față de anul anterior2022: -15.9492023: -22.9442024: -23.4402025: 197.373
Angajați 2025—Fără an comparabil2022: 02023: 1
Capitaluri proprii 2025135,2 K lei+317,7% față de anul anterior2022: -15.7492023: -38.6932024: -62.1332025: 135.240
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0734 K1 mil.—2022—2023—20242025: 1,5 mil. lei1,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%8,1%16,3%Mediana sectorului (2025): 16,3% · n=86612022202320242025: 13,4%13,4%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 13,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii135,2 K lei+317,7% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei+19,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri——1,5 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net-22,9 K lei-23,4 K lei197,4 K lei+942% față de anul anterior
Capitaluri proprii-38,7 K lei-62,1 K lei135,2 K lei+317,7% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei1,4 mil. lei1,6 mil. lei+19,1% față de anul anterior
Creanțe53,6 K lei94,1 K lei5,6 K lei-94% față de anul anterior
Angajați1——Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri13,4%16,3%n=8.661—8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)7,6%35%n=6.692-4,7%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)92,4%61,2%n=6.692104,7%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)92,2%22,9%n=6.69244,6%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,1%6,4%n=6.690-1,8%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive145,9%88,6%n=8.009—24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,08×1,22×n=10.7000,53×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,38 zile97,58 zilen=7.681—92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36031,01 zile17,16 zilen=4.176—20,51 zilen=16.724

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.468.959
Rezultat net
197.373
Angajați
—
Datorii
1.643.788
Active imobilizate
1.639.538
Active circulante
139.490
Capitaluri proprii
135.240
Venituri totale
1.347.794
Cheltuieli totale
1.113.718
Stocuri
126.519
Creanțe
5.626
Casă și conturi la bănci
7.345
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-23.440
Angajați
—
Datorii
1.380.650
Active imobilizate
588.082
Active circulante
730.435
Capitaluri proprii
-62.133
Venituri totale
307.015
Cheltuieli totale
330.455
Stocuri
624.317
Creanțe
94.135
Casă și conturi la bănci
11.983
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-22.944
Angajați
1
Datorii
1.081.384
Active imobilizate
588.123
Active circulante
454.568
Capitaluri proprii
-38.693
Venituri totale
317.700
Cheltuieli totale
340.644
Stocuri
339.016
Creanțe
53.561
Casă și conturi la bănci
61.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-15.949
Angajați
0
Datorii
609.645
Active imobilizate
588.163
Active circulante
5.733
Capitaluri proprii
-15.749
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
15.949
Stocuri
—
Creanțe
1.914
Casă și conturi la bănci
3.819
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-03-06; reactivare la 2025-05-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-05-19

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2025-03-06; reactivare la 2025-05-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2025-05-19
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-05-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46082394
Număr de înregistrare
J2022001995352
Înmatriculare
9 mai 2022
EUID
ROONRC.J2022001995352
Formă juridică
SRL
Sediu social
SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL 3 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL 3 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 mai 2022
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026
Telefon
0722922130 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NADEL AMRAM
administrator
SAWAED SHAHER
administrator
SAWAID YOUSEF

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GALA SAPHIRE RESIDENCE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.05.2022
Înregistrare fiscală
9 mai 2022
Număr registrul comerțului
J2022001995352
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0722922130 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. SFINŢII APOSTOLI PETRU ŞI PAVEL, NR.3, BIROUL NR. 14. CAMERA 1
Cod poștal fiscal
300269
Strada sediului
Str. Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
300269
Detalii sediu
BIROUL NR. 14. CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
300269
Detalii domiciliu fiscal
BIROUL NR. 14. CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
26 mai 2025
Perioada 2: TVA de la
1 iunie 2022
Perioada 2: TVA până la
6 martie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
10 martie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
6 martie 2025
Reactivare
19 mai 2025
Publicarea deciziei
6 martie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI