Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GARDURI BETON VALEA S.R.L.

GARDURI BETON VALEA S.R.L.

CUI 41203797 · SRL· Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GARDURI BETON VALEA S.R.L. are sediul în Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+75,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 186 K lei, față de 106,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât10,3%

Marja netă calculată este 10,3% în 2025, față de 14,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-84,5%

Datoriile raportate sunt 13,2 K lei în 2025, față de 85 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025186 K lei+75,1% față de anul anterior2020: 97.2902021: 123.1602022: 129.4152023: 77.6502024: 106.2302025: 186.018
Rezultat net 202519,2 K lei+23,3% față de anul anterior2020: 2.3762021: 3.2302022: 25.5472023: 1.1492024: 15.5532025: 19.182
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 32022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202584,4 K lei+29,4% față de anul anterior2020: 22.2812021: 25.5112022: 51.0582023: 49.7022024: 65.2552025: 84.438
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate093 K186 K2020: 97,3 K lei97,3 K20202021: 123,2 K lei123,2 K20212022: 129,4 K lei129,4 K20222023: 77,7 K lei77,7 K20232024: 106,2 K lei106,2 K20242025: 186 K lei186 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,9%19,7%Mediana sectorului (2025): 4% · n=5622020: 2,4%2,4%20202021: 2,6%2,6%20212022: 19,7%19,7%20222023: 1,5%1,5%20232024: 14,6%14,6%20242025: 10,3%10,3%2025

Cifra de afaceri: +75,1% față de anul anterior. Marja netă: 10,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii84,4 K lei+29,4% față de anul anterior
Datorii13,2 K lei-84,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri77,7 K lei106,2 K lei186 K lei+75,1% față de anul anterior
Rezultat net1,1 K lei15,6 K lei19,2 K lei+23,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii49,7 K lei65,3 K lei84,4 K lei+29,4% față de anul anterior
Datorii76,6 K lei85 K lei13,2 K lei-84,5% față de anul anterior
Creanțe69,9 K lei87,7 K lei50,8 K lei-42,1% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri10,3%4%n=56214,6%2,8%n=664
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive22,7%8,9%n=47623,8%10,3%n=534
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii7,39×0,79×n=8001,77×0,79×n=907
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36098,23 zile65,22 zilen=478297,16 zile76,66 zilen=545
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3602,08 zile65,66 zilen=44284,01 zile76,54 zilen=487
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați186.018 lei121.068 lein=434106.230 lei104.055 lein=532

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
186.018
Rezultat net
19.182
Angajați
1
Datorii
13.209
Active imobilizate
—
Active circulante
97.647
Capitaluri proprii
84.438
Venituri totale
186.020
Cheltuieli totale
163.819
Stocuri
1.075
Creanțe
50.755
Casă și conturi la bănci
45.817
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.230
Rezultat net
15.553
Angajați
1
Datorii
85.018
Active imobilizate
—
Active circulante
150.273
Capitaluri proprii
65.255
Venituri totale
107.604
Cheltuieli totale
89.628
Stocuri
24.791
Creanțe
87.686
Casă și conturi la bănci
37.796
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.650
Rezultat net
1.149
Angajați
2
Datorii
76.566
Active imobilizate
—
Active circulante
126.268
Capitaluri proprii
49.702
Venituri totale
77.650
Cheltuieli totale
75.841
Stocuri
11.299
Creanțe
69.900
Casă și conturi la bănci
45.069
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
129.415
Rezultat net
25.547
Angajați
2
Datorii
30.093
Active imobilizate
—
Active circulante
81.151
Capitaluri proprii
51.058
Venituri totale
144.240
Cheltuieli totale
117.468
Stocuri
272
Creanțe
32.700
Casă și conturi la bănci
48.179
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.160
Rezultat net
3.230
Angajați
3
Datorii
21.558
Active imobilizate
—
Active circulante
47.069
Capitaluri proprii
25.511
Venituri totale
154.178
Cheltuieli totale
149.826
Stocuri
6.130
Creanțe
6.096
Casă și conturi la bănci
34.843
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.290
Rezultat net
2.376
Angajați
—
Datorii
17.348
Active imobilizate
—
Active circulante
39.629
Capitaluri proprii
22.281
Venituri totale
97.290
Cheltuieli totale
92.950
Stocuri
1.819
Creanțe
11.725
Casă și conturi la bănci
26.085
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-09-01Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-31 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41203797
Număr de înregistrare
J5/1510/2019
Înmatriculare
31 mai 2019
EUID
ROONRC.J5/1510/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
DR. VICTOR BABEŞ 13 Loc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui Mihai Bihor
Adresă fiscală
Str. DR. VICTOR BABEŞ 13 Valea lui Mihai BIHOR
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
31 mai 2019
Înregistrare fiscală
18 martie 2026
Telefon
0744286403 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PURJE LUCIAN-ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GARDURI BETON VALEA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 31.05.2019
Înregistrare fiscală
31 mai 2019
Număr registrul comerțului
J05/1510/2019
Cod CAEN
2361
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita

Contact și adrese

Telefon
0744286403 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, ORŞ. VALEA LUI MIHAI, STR. DR. VICTOR BABEŞ, NR.13
Cod poștal fiscal
415700
Strada sediului
Str. Dr. Victor Babeş
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Orş. Valea lui Mihai
Județul sediului
BIHOR
Codul poștal al sediului
415700
Strada domiciliului fiscal
Str. Dr. Victor Babeş
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Valea lui Mihai
Județul domiciliului fiscal
BIHOR
Cod poștal domiciliu fiscal
415700

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2025
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SIRBI1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Garduri (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

1 septembrie 2025Achiziție directă

GARD BETON CU MONTAJ SI TRANSPORT

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA NR.1 SIRBI

CPV 34928200-0 — Garduri (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 34928200-0

Vezi detaliile atribuirii →
50.560 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorLoc. Valea lui Mihai, Oraş Valea lui MihaiDrumul Victor BabeşCAEN 2361
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI