Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GEMATRA SRL

GEMATRA SRL

CUI 34147376 · SRL· Sat Bahnea, Comuna Bahnea· Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Rezultat net nul.

GEMATRA SRL are sediul în Sat Bahnea, Comuna Bahnea și raportează activitatea comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2023.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-100%

Datoriile raportate sunt 0 lei în 2023, față de 417,2 K lei în 2022. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2023

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
60/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20230 leiNeschimbat față de anul anterior2020: 02021: 02022: 02023: 0
Rezultat net 20230 leiProfit redus la zero2020: -18.0712021: 02022: 18.7432023: 0
Angajați 2023—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20230 leiDeficit de capital eliminat2020: -326.2232021: -326.2232022: -307.4802023: 0
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2023 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0112020: 0 lei020202021: 0 lei020212022: 0 lei020222023: 0 lei02023

Marjă netă

Nu există valori comparabile.

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă —

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2022-307,5 K lei
20230 lei

Datorii raportate

2022417,2 K lei
20230 lei

Disponibilități bănești

202219 K lei
2023—

Capital de lucru net

2022—
2023—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2023: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120222023Ultima variație
Cifră de afaceri0 lei0 lei0 leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net0 lei18,7 K lei0 leiProfit redus la zero
Capitaluri proprii-326,2 K lei-307,5 K lei0 leiDeficit de capital eliminat
Datorii417,2 K lei417,2 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe39,1 K lei39,1 K lei—Valoare curentă indisponibilă
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2023 / 2022

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Capital și îndatorare

Indicator20232022
Active circulante / datorii totale—0,26×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2023: 1,28× (n=1.270) · 2022: 1,2× (n=1.211)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
0
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
18.743
Angajați
—
Datorii
417.238
Active imobilizate
—
Active circulante
109.758
Capitaluri proprii
-307.480
Venituri totale
18.743
Cheltuieli totale
—
Stocuri
51.710
Creanțe
39.060
Casă și conturi la bănci
18.988
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
417.238
Active imobilizate
—
Active circulante
91.015
Capitaluri proprii
-326.223
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
51.710
Creanțe
39.060
Casă și conturi la bănci
245
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
0
Rezultat net
-18.071
Angajați
—
Datorii
417.238
Active imobilizate
—
Active circulante
91.015
Capitaluri proprii
-326.223
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
18.071
Stocuri
51.710
Creanțe
39.060
Casă și conturi la bănci
245
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

60/ 100Atenție ridicată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2020-03-20. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-18

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2025-07-27Sursa bilanțului 2023Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2020-03-20. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2023.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34147376
Număr de înregistrare
J26/186/2015
Înmatriculare
24 februarie 2015
EUID
ROONRC.J26/186/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
VIILOR 38 Sat Bahnea, Comuna Bahnea Mureş
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator judiciar
CORELI CONSULT IPURL (FOSTA CORELI CONSULT SRL)

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GEMATRA SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 04.03.2024
Înregistrare fiscală
24 februarie 2015
Număr registrul comerțului
J26/186/2015
Cod CAEN
4673
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni

Contact și adrese

Telefon
0751128343 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, SAT BAHNEA COM. BAHNEA, STR. VIILOR, NR.38
Cod poștal fiscal
547055
Strada sediului
Str. Viilor
Numărul sediului
38
Localitatea sediului
Sat Bahnea Com. Bahnea
Județul sediului
MUREŞ
Codul poștal al sediului
547055
Strada domiciliului fiscal
Str. Viilor
Numărul domiciliului fiscal
38
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bahnea Com. Bahnea
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
547055

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
4 iunie 2015
TVA până la
20 martie 2020
Anulare operată la
31 martie 2020
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
20 martie 2020
Publicarea deciziei
31 martie 2020
Radiere
4 martie 2024

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2023.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20232025-07-27—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-18Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşSat Bahnea, Comuna BahneaCAEN 4673
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI