Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GENERAL CONSTRUCT ENGINEERING SRL

GENERAL CONSTRUCT ENGINEERING SRL

CUI 36055228 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

este menționată o opoziție/sunt menționate opozițiiONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GENERAL CONSTRUCT ENGINEERING SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-15,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 1,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,6%

Marja netă calculată este 14,6% în 2025, față de 28,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+128,1%

Datoriile raportate sunt 345 K lei în 2025, față de 151,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-15,5% față de anul anterior2020: 3.5002021: 403.5432022: 662.2802023: 871.2412024: 1.644.1202025: 1.389.728
Rezultat net 2025202,7 K lei-56,4% față de anul anterior2020: 3.2032021: 191.8982022: 378.6572023: 84.3432024: 464.8052025: 202.702
Angajați 20257-22,2% față de anul anterior2023: 82024: 92025: 7
Capitaluri proprii 2025202,9 K lei-56,4% față de anul anterior2020: 121.3712021: 313.2692022: 691.9262023: 236.7772024: 465.0452025: 202.942
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0822 K2 mil.2020: 3,5 K lei3,5 K20202021: 403,5 K lei403,5 K20212022: 662,3 K lei662,3 K20222023: 871,2 K lei871,2 K20232024: 1,6 mil. lei1,6 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%45,8%91,5%2020: 91,5%91,5%20202021: 47,6%47,6%20212022: 57,2%57,2%20222023: 9,7%9,7%20232024: 28,3%28,3%20242025: 14,6%14,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 6,1% · n=2.877

Cifra de afaceri: -15,5% față de anul anterior.Marjă netă 14,6% · -13,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024465 K lei
2025202,9 K lei

Datorii raportate

2024151,3 K lei
2025345 K lei

Disponibilități bănești

202420,5 K lei
2025106,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri871,2 K lei1,6 mil. lei1,4 mil. lei-15,5% față de anul anterior
Rezultat net84,3 K lei464,8 K lei202,7 K lei-56,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii236,8 K lei465 K lei202,9 K lei-56,4% față de anul anterior
Datorii41,4 K lei151,3 K lei345 K lei+128,1% față de anul anterior
Creanțe42,2 K lei445,5 K lei269,5 K lei-39,5% față de anul anterior
Angajați897-22,2% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă14,6%28,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 6,1% (n=2.877) · 2024: 5% (n=3.145)

Rezultat / active (A+B)37%75,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=2.573) · 2024: 1,8% (n=2.751)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,7% (n=2.521) · 2024: 23,8% (n=2.658)

Vânzări per angajat198.533 lei182.680 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 172.754 lei (n=2.287) · 2024: 154.853 lei (n=2.604)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)37%75,5%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,1% (n=2.576) · 2024: 29,5% (n=2.751)

Datorii / active (A+B)63%24,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,9% (n=2.576) · 2024: 62,4% (n=2.751)

Ponderea activelor imobilizate21,3%24,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 27,5% (n=2.576) · 2024: 26,8% (n=2.751)

Active circulante / datorii totale1,25×3,08×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,03× (n=3.623) · 2024: 1,02× (n=3.880)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări69,8 zile97,5 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 71,5 zile (n=2.662) · 2024: 72,3 zile (n=2.868)

Stocuri în zile de vânzări14,4 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 36,4 zile (n=1.899) · 2024: 34,9 zile (n=2.022)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.389.728
Rezultat net
202.702
Angajați
7
Datorii
345.030
Active imobilizate
116.676
Active circulante
431.296
Capitaluri proprii
202.942
Venituri totale
1.389.735
Cheltuieli totale
1.141.577
Stocuri
55.538
Creanțe
269.470
Casă și conturi la bănci
106.288
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.644.120
Rezultat net
464.805
Angajați
9
Datorii
151.277
Active imobilizate
150.338
Active circulante
465.984
Capitaluri proprii
465.045
Venituri totale
1.644.157
Cheltuieli totale
1.131.014
Stocuri
—
Creanțe
445.468
Casă și conturi la bănci
20.516
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
871.241
Rezultat net
84.343
Angajați
8
Datorii
41.409
Active imobilizate
148.127
Active circulante
130.059
Capitaluri proprii
236.777
Venituri totale
871.241
Cheltuieli totale
778.337
Stocuri
—
Creanțe
42.239
Casă și conturi la bănci
87.820
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
662.280
Rezultat net
378.657
Angajați
—
Datorii
102.454
Active imobilizate
154.007
Active circulante
640.373
Capitaluri proprii
691.926
Venituri totale
662.280
Cheltuieli totale
274.986
Stocuri
—
Creanțe
116.732
Casă și conturi la bănci
523.641
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
403.543
Rezultat net
191.898
Angajați
—
Datorii
4.710
Active imobilizate
13.741
Active circulante
304.238
Capitaluri proprii
313.269
Venituri totale
403.543
Cheltuieli totale
201.824
Stocuri
—
Creanțe
49.599
Casă și conturi la bănci
254.639
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.500
Rezultat net
3.203
Angajați
—
Datorii
105
Active imobilizate
—
Active circulante
121.476
Capitaluri proprii
121.371
Venituri totale
3.500
Cheltuieli totale
192
Stocuri
—
Creanțe
3.500
Casă și conturi la bănci
117.976
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-08-21; reactivare la 2021-07-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-07-26

Starea verificărilor

ONRCeste menționată o opoziție/sunt menționate opoziții2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-08-21; reactivare la 2021-07-26. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2021-07-26
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-12-20 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Dosar 16598/94/20252025-05-20 · Judecătoria BUFTEA · Reclamant

pretenţii · Fond

Dosar 4562/196/20232023-03-17 · Judecătoria BRAILA · Terţ poprit

validare poprire · Fond

7 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2023-12-15 · 09:00

Respinge cererea

Respinge cererea de validare a popririi formulată de creditoarea B-SQUARED INVESTMENTS SARL în contradictoriu cu debitorul ACASANDREI IONEL şi cu terţul poprit GENERAL CONSTRUCT ENGINEERING S.R.L. Desfiinţează poprirea instituită prin adresa din data de 16.02.2023 din dosarul de executare nr. 3749/2020 al SCPEJ Plăcintă. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Brăila. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei azi, 15.12.2023.

Document: Hotarare 6493/2023 · 2023-12-15

2023-12-07 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 15.12.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 07.12.2023.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-12-07

2023-11-23 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 07.12.2023. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 23.11.2023.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-11-23

2023-11-09 · 9:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea la data de 23.11.2023

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-11-09

2023-10-26 · 9:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea la data de 09.11.2023

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-10-26

2023-10-12 · 9:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea la data de 26.10.2023

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2023-10-12

2023-09-27 · 9:00

Amână pronunţarea

Amana pronuntarea la data de 12.10.2023

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2023-09-27

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36055228
Număr de înregistrare
J2016006663408
Înmatriculare
9 mai 2016
EUID
ROONRC.J2016006663408
Formă juridică
SRL
Sediu social
Taberei 89 R1 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Drm Taberei 89 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
20 decembrie 2023
Înregistrare fiscală
30 iunie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RADU DANIEL - VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GENERAL CONSTRUCT ENGINEERING SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 20.12.2023
Înregistrare fiscală
9 mai 2016
Număr registrul comerțului
J2016006663408
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRM TABEREI, NR.89, BL.R1, SC.B, ET.8, AP.77
Strada sediului
Drm. Taberei
Numărul sediului
89
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Drm. Taberei
Numărul domiciliului fiscal
89
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2021
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 februarie 2024
Actualizare TVA la încasare
3 ianuarie 2024
Publicare TVA la încasare
5 ianuarie 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
21 august 2017
Reactivare
26 iulie 2021
Publicarea deciziei
4 septembrie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

14 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4613 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7491 Rev. 3Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8009 Rev. 3Alte activități de protecție n.c.a.

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI