Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GENERAL FUTURE ALBU TENCUIELI S.R.L.

GENERAL FUTURE ALBU TENCUIELI S.R.L.

CUI 43350859 · SRL· Sat Odoreu, Comuna Odoreu· Lucrări de pardosire și placare a pereților

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GENERAL FUTURE ALBU TENCUIELI S.R.L. are sediul în Sat Odoreu, Comuna Odoreu și raportează activitatea lucrări de pardosire și placare a pereților. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-40,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1 mil. lei, față de 1,7 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât7,9%

Marja netă calculată este 7,9% în 2024, față de 19,3% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241 mil. lei-40,6% față de anul anterior2021: 1.543.9872023: 1.736.7292024: 1.032.029
Rezultat net 202481,1 K lei-75,8% față de anul anterior2021: 1.250.2452023: 335.3082024: 81.103
Angajați 20241+0% față de anul anterior2021: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 20242,4 mil. lei+1,5% față de anul anterior2021: 1.264.1082023: 2.355.6152024: 2.390.325
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0868 K2 mil.2021: 1,5 mil. lei1,5 mil.20212023: 1,7 mil. lei1,7 mil.20232024: 1 mil. lei1 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,5%81%Mediana sectorului (2024): 10,7% · n=21012021: 81%81%20212023: 19,3%19,3%20232024: 7,9%7,9%2024

Cifra de afaceri: -40,6% față de anul anterior. Marja netă: 7,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii2,4 mil. lei+1,5% față de anul anterior
Datorii216,3 K lei-6,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202120232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,5 mil. lei1,7 mil. lei1 mil. lei-40,6% față de anul anterior
Rezultat net1,3 mil. lei335,3 K lei81,1 K lei-75,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei2,4 mil. lei2,4 mil. lei+1,5% față de anul anterior
Datorii907,5 K lei231,5 K lei216,3 K lei-6,5% față de anul anterior
Creanțe1,2 mil. lei603,7 K lei863,4 K lei+43% față de anul anterior
Angajați211+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,9%10,7%n=2.10119,3%13,6%n=2.100
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)91,7%53%n=1.52391,1%54,7%n=1.490
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)8,3%44,5%n=1.5238,9%41,3%n=1.490
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)64,7%16,4%n=1.52338,8%13,9%n=1.490
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,1%7,6%n=1.52313%11,7%n=1.489
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive3,4%38,6%n=1.91414,2%44,2%n=1.924
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,25×1,55×n=2.5746,84×1,76×n=2.548
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360301,16 zile72,82 zilen=1.801125,14 zile73,4 zilen=1.787
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,08 zile12,92 zilen=934160,18 zile13,32 zilen=933
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.032.029 lei124.455 lein=1.8101.736.729 lei107.015 lein=1.843

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.032.029
Rezultat net
81.103
Angajați
1
Datorii
216.340
Active imobilizate
1.686.622
Active circulante
920.043
Capitaluri proprii
2.390.325
Venituri totale
1.747.916
Cheltuieli totale
1.638.415
Stocuri
20.288
Creanțe
863.361
Casă și conturi la bănci
36.394
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.736.729
Rezultat net
335.308
Angajați
1
Datorii
231.485
Active imobilizate
1.004.718
Active circulante
1.582.382
Capitaluri proprii
2.355.615
Venituri totale
1.736.729
Cheltuieli totale
1.384.921
Stocuri
772.762
Creanțe
603.688
Casă și conturi la bănci
205.932
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.543.987
Rezultat net
1.250.245
Angajați
2
Datorii
907.499
Active imobilizate
310.021
Active circulante
1.861.586
Capitaluri proprii
1.264.108
Venituri totale
1.851.299
Cheltuieli totale
587.448
Stocuri
307.312
Creanțe
1.234.065
Casă și conturi la bănci
320.209
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 41% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43350859
Număr de înregistrare
J30/966/2020
Înmatriculare
18 noiembrie 2020
EUID
ROONRC.J30/966/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
ÎNFRĂŢIRII 28 Sat Odoreu, Comuna Odoreu Satu Mare · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ALBU MARIAN FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GENERAL FUTURE ALBU TENCUIELI S.R.L.
Stare de înregistrare
RADIERE din data 11.05.2026
Înregistrare fiscală
19 noiembrie 2020
Număr registrul comerțului
J30/966/2020
Cod CAEN
4333
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SATU MARE, SAT ODOREU COM. ODOREU, STR. ÎNFRĂŢIRII, NR.28
Cod poștal fiscal
447210
Strada sediului
Str. Înfrăţirii
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Sat Odoreu Com. Odoreu
Județul sediului
SATU MARE
Codul poștal al sediului
447210
Strada domiciliului fiscal
Str. Înfrăţirii
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Odoreu Com. Odoreu
Județul domiciliului fiscal
SATU MARE
Cod poștal domiciliu fiscal
447210

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iunie 2021
TVA până la
11 mai 2026
Anulare operată la
12 mai 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 septembrie 2025
TVA la încasare până la
11 mai 2026
Actualizare TVA la încasare
15 mai 2026
Publicare TVA la încasare
16 mai 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

18 activități autorizate

CAEN 4110 Rev. 2Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 2Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 2Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4391 Rev. 2Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Satu MareSat Odoreu, Comuna OdoreuCAEN 4333
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI