Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GENERAL SOFTWARE SRL

GENERAL SOFTWARE SRL

CUI 14443199 · SRL· Municipiul Târgu Mureş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GENERAL SOFTWARE SRL are sediul în Municipiul Târgu Mureş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 60 K lei, față de 58 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât77,9%

Marja netă calculată este 77,9% în 2025, față de 79,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+400%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202560 K lei+3,4% față de anul anterior2020: 39.3002021: 40.8002022: 44.8002023: 46.8002024: 58.0002025: 60.000
Rezultat net 202546,8 K lei+2% față de anul anterior2020: 35.4112021: 33.6462022: 40.1752023: 36.5322024: 45.8522025: 46.763
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202547 K lei-17,1% față de anul anterior2020: 54.8992021: 43.6512022: 40.4152023: 54.0552024: 56.7162025: 47.003
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate030 K60 K2020: 39,3 K lei39,3 K20202021: 40,8 K lei40,8 K20212022: 44,8 K lei44,8 K20222023: 46,8 K lei46,8 K20232024: 58 K lei58 K20242025: 60 K lei60 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%45,1%90,1%2020: 90,1%90,1%20202021: 82,5%82,5%20212022: 89,7%89,7%20222023: 78,1%78,1%20232024: 79,1%79,1%20242025: 77,9%77,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 39,7% · n=840

Cifra de afaceri: +3,4% față de anul anterior.Marjă netă 77,9% · -1,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202456,7 K lei
202547 K lei

Datorii raportate

20242,5 K lei
202531,6 K lei

Disponibilități bănești

202450,2 K lei
202533,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri46,8 K lei58 K lei60 K lei+3,4% față de anul anterior
Rezultat net36,5 K lei45,9 K lei46,8 K lei+2% față de anul anterior
Capitaluri proprii54,1 K lei56,7 K lei47 K lei-17,1% față de anul anterior
Datorii1,4 K lei2,5 K lei31,6 K lei+1.149,6% față de anul anterior
Creanțe7 K lei9 K lei45 K lei+400% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă77,9%79,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 39,7% (n=840) · 2024: 42,3% (n=875)

Rezultat / capitaluri proprii99,5%80,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 92% (n=864) · 2024: 80,2% (n=896)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale2,48×23,36×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,93× (n=1.062) · 2024: 2,34× (n=1.116)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări270 zile55,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 154 zile (n=799) · 2024: 127,1 zile (n=826)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
60.000
Rezultat net
46.763
Angajați
—
Datorii
31.640
Active imobilizate
—
Active circulante
78.535
Capitaluri proprii
47.003
Venituri totale
60.000
Cheltuieli totale
4.540
Stocuri
—
Creanțe
45.000
Casă și conturi la bănci
33.535
Cheltuieli în avans
108
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.000
Rezultat net
45.852
Angajați
—
Datorii
2.532
Active imobilizate
—
Active circulante
59.153
Capitaluri proprii
56.716
Venituri totale
58.000
Cheltuieli totale
3.621
Stocuri
—
Creanțe
9.000
Casă și conturi la bănci
50.153
Cheltuieli în avans
95
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.800
Rezultat net
36.532
Angajați
—
Datorii
1.354
Active imobilizate
355
Active circulante
54.959
Capitaluri proprii
54.055
Venituri totale
46.800
Cheltuieli totale
4.281
Stocuri
—
Creanțe
7.000
Casă și conturi la bănci
47.959
Cheltuieli în avans
95
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.800
Rezultat net
40.175
Angajați
—
Datorii
1.813
Active imobilizate
1.420
Active circulante
40.756
Capitaluri proprii
40.415
Venituri totale
44.800
Cheltuieli totale
3.308
Stocuri
—
Creanțe
7.000
Casă și conturi la bănci
33.756
Cheltuieli în avans
52
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.800
Rezultat net
33.646
Angajați
—
Datorii
1.604
Active imobilizate
2.485
Active circulante
42.718
Capitaluri proprii
43.651
Venituri totale
41.142
Cheltuieli totale
6.287
Stocuri
—
Creanțe
9.000
Casă și conturi la bănci
33.718
Cheltuieli în avans
52
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
39.300
Rezultat net
35.411
Angajați
—
Datorii
480
Active imobilizate
—
Active circulante
55.328
Capitaluri proprii
54.899
Venituri totale
39.300
Cheltuieli totale
2.798
Stocuri
—
Creanțe
9.001
Casă și conturi la bănci
46.327
Cheltuieli în avans
51
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2002-02-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14443199
Număr de înregistrare
J26/98/2002
Înmatriculare
12 februarie 2002
EUID
ROONRC.J26/98/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. BALADEI 2 Municipiul Târgu Mureş Mureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. BALADEI 2 Tirgu Mures MUREŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 februarie 2002
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2023
Telefon
0744218517 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZATMARI IOSIF

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GENERAL SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.02.2002
Înregistrare fiscală
13 februarie 2002
Număr registrul comerțului
J2002000098263
Cod CAEN
5829
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Contact și adrese

Telefon
0744218517 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. BALADEI, NR.2, AP.3
Strada sediului
Str. BALADEI
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Târgu Mureş
Județul sediului
MUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. BALADEI
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgu Mureş
Județul domiciliului fiscal
MUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 martie 2002
TVA până la
16 ianuarie 2018
Anulare operată la
16 ianuarie 2018
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
16 ianuarie 2018
Actualizare TVA la încasare
21 februarie 2018
Publicare TVA la încasare
22 februarie 2018
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.dcod Postal: 540031 → fără valoare
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: Str. Constantin Silvestri → Str. BALADEI
    • adresa sediu social.scod Postal: 540031 → fără valoare
    • adresa sediu social.sdenumire Strada: Str. Constantin Silvestri → Str. BALADEI
    • Adresă fiscală: JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. CONSTANTIN SILVESTRI, NR.2, AP.3 → JUD. MUREŞ, MUN. TÂRGU MUREŞ, STR. BALADEI, NR.2, AP.3
    • date generale.codPostal: 540031 → fără valoare
    • Denumire fiscală: GENERAL SOFTWARE S.R.L. → GENERAL SOFTWARE SRL
    • date generale.nrRegCom: J26/98/2002 → J2002000098263

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 5829 Rev. 2Activități de editare a altor produse software

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6209 Rev. 2Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MureşMunicipiul Târgu MureşStrada BaladeiCAEN 5829
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI