Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GENTLE MED CARE S.R.L.

GENTLE MED CARE S.R.L.

CUI 44691315 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GENTLE MED CARE S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+73,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 206,5 K lei, față de 119,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut11,8%

Marja netă calculată este 11,8% în 2025, față de -20,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-63,4%

Datoriile raportate sunt 23,1 K lei în 2025, față de 63,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025206,5 K lei+73,3% față de anul anterior2021: 18.5232022: 62.0082023: 83.1392024: 119.2042025: 206.543
Rezultat net 202524,4 K lei+201,1% față de anul anterior2021: 9.2292022: 18.7192023: 11.8532024: -24.1402025: 24.407
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202516,7 K lei+316,8% față de anul anterior2021: 9.3292022: 18.8392023: 16.4352024: -7.7052025: 16.702
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0103 K207 K2021: 18,5 K lei18,5 K20212022: 62 K lei62 K20222023: 83,1 K lei83,1 K20232024: 119,2 K lei119,2 K20242025: 206,5 K lei206,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,3%14,8%49,8%Mediana sectorului (2025): 14,3% · n=97332021: 49,8%49,8%20212022: 30,2%30,2%20222023: 14,3%14,3%20232024: -20,3%-20,3%20242025: 11,8%11,8%2025

Cifra de afaceri: +73,3% față de anul anterior. Marja netă: 11,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii16,7 K lei+316,8% față de anul anterior
Datorii23,1 K lei-63,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri83,1 K lei119,2 K lei206,5 K lei+73,3% față de anul anterior
Rezultat net11,9 K lei-24,1 K lei24,4 K lei+201,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii16,4 K lei-7,7 K lei16,7 K lei+316,8% față de anul anterior
Datorii61,1 K lei63,1 K lei23,1 K lei-63,4% față de anul anterior
Creanțe53 lei—2,7 K leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,8%14,3%n=9.733-20,3%15,6%n=9.612
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)41,9%40,6%n=8.563-13,9%48,5%n=8.450
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)58,1%52,8%n=8.563113,9%45,3%n=8.450
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,9%48,2%n=8.56342,5%47,1%n=8.450
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)61,3%18%n=8.562-43,6%18,2%n=8.448
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive146,1%90,5%n=8.364—73,6%n=8.263
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,59×1,01×n=10.5910,5×1,18×n=10.488
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604,78 zile34,87 zilen=8.107—24,55 zilen=7.661
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,87 zile8,51 zilen=4.70013,64 zile8,3 zilen=4.513
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați206.543 lei198.141 lein=8.121119.204 lei177.709 lein=8.025

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
206.543
Rezultat net
24.407
Angajați
1
Datorii
23.115
Active imobilizate
3.162
Active circulante
36.655
Capitaluri proprii
16.702
Venituri totale
214.418
Cheltuieli totale
183.588
Stocuri
4.515
Creanțe
2.741
Casă și conturi la bănci
29.399
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
119.204
Rezultat net
-24.140
Angajați
1
Datorii
63.103
Active imobilizate
23.563
Active circulante
31.835
Capitaluri proprii
-7.705
Venituri totale
132.704
Cheltuieli totale
153.267
Stocuri
4.515
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
27.320
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.139
Rezultat net
11.853
Angajați
1
Datorii
61.113
Active imobilizate
61.712
Active circulante
15.836
Capitaluri proprii
16.435
Venituri totale
83.139
Cheltuieli totale
69.032
Stocuri
—
Creanțe
53
Casă și conturi la bănci
15.783
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.008
Rezultat net
18.719
Angajați
1
Datorii
5.292
Active imobilizate
9.104
Active circulante
15.027
Capitaluri proprii
18.839
Venituri totale
62.008
Cheltuieli totale
41.577
Stocuri
—
Creanțe
14.257
Casă și conturi la bănci
770
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.523
Rezultat net
9.229
Angajați
—
Datorii
464
Active imobilizate
—
Active circulante
9.793
Capitaluri proprii
9.329
Venituri totale
18.523
Cheltuieli totale
8.749
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.793
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
100
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-08-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44691315
Număr de înregistrare
J12/3714/2021
Înmatriculare
4 august 2021
EUID
ROONRC.J12/3714/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
HALLER KAROLY 16 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str. HALLER KAROLY 16 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 august 2021
Înregistrare fiscală
31 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JENTIMIR ION
administrator
JENTIMIR LAURA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GENTLE MED CARE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.08.2021
Înregistrare fiscală
4 august 2021
Număr registrul comerțului
J12/3714/2021
Cod CAEN
8623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. HALLER KAROLY, NR.16
Strada sediului
Str. Haller Karoly
Numărul sediului
16
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Haller Karoly
Numărul domiciliului fiscal
16
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 8622 Rev. 2Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8623 Rev. 2Activități de asistență stomatologică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 8623
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI