Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GEO INSTAL ECO S.R.L.

GEO INSTAL ECO S.R.L.

CUI 40160400 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

sediu expiratONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-12-03. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GEO INSTAL ECO S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-12-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Cifra de afaceri a crescut+24,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 373,2 K lei, față de 299,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut31,3%

Marja netă calculată este 31,3% în 2025, față de -4,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025373,2 K lei+24,5% față de anul anterior2020: 115.4162021: 254.0402022: 243.6272023: 165.1032024: 299.7002025: 373.229
Rezultat net 2025116,8 K lei+919,1% față de anul anterior2020: -17.2832021: 46.2592022: -14.4392023: -38.0552024: -14.2542025: 116.755
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025117,1 K lei+38.660,9% față de anul anterior2020: 20.7922021: 67.0512022: 52.6122023: 14.5572024: 3022025: 117.058
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0187 K373 K2020: 115,4 K lei115,4 K20202021: 254 K lei254 K20212022: 243,6 K lei243,6 K20222023: 165,1 K lei165,1 K20232024: 299,7 K lei299,7 K20242025: 373,2 K lei373,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23%4,1%31,3%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732020: -15%-15%20202021: 18,2%18,2%20212022: -5,9%-5,9%20222023: -23%-23%20232024: -4,8%-4,8%20242025: 31,3%31,3%2025

Cifra de afaceri: +24,5% față de anul anterior. Marja netă: 31,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii117,1 K lei+38.660,9% față de anul anterior
Datorii43,4 K lei+152,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri165,1 K lei299,7 K lei373,2 K lei+24,5% față de anul anterior
Rezultat net-38,1 K lei-14,3 K lei116,8 K lei+919,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii14,6 K lei302 lei117,1 K lei+38.660,9% față de anul anterior
Datorii3,6 K lei17,2 K lei43,4 K lei+152,4% față de anul anterior
Creanțe—7,2 K lei129 K lei+1.681,9% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri31,3%9,1%n=21.873-4,8%8,4%n=33.726
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,7%19,6%n=21.049-4.719,9%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,81×1,04×n=30.3831,02×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360124,4 zile95,63 zilen=19.9038,69 zile92,22 zilen=29.935

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
373.229
Rezultat net
116.755
Angajați
—
Datorii
43.381
Active imobilizate
—
Active circulante
165.439
Capitaluri proprii
117.058
Venituri totale
373.868
Cheltuieli totale
228.547
Stocuri
—
Creanțe
128.976
Casă și conturi la bănci
36.463
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
5.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
299.700
Rezultat net
-14.254
Angajați
—
Datorii
17.190
Active imobilizate
—
Active circulante
17.492
Capitaluri proprii
302
Venituri totale
299.700
Cheltuieli totale
310.341
Stocuri
—
Creanțe
7.238
Casă și conturi la bănci
10.254
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.103
Rezultat net
-38.055
Angajați
—
Datorii
3.642
Active imobilizate
—
Active circulante
18.199
Capitaluri proprii
14.557
Venituri totale
165.103
Cheltuieli totale
203.158
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
18.199
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
243.627
Rezultat net
-14.439
Angajați
—
Datorii
7.919
Active imobilizate
—
Active circulante
56.308
Capitaluri proprii
52.612
Venituri totale
243.627
Cheltuieli totale
250.903
Stocuri
—
Creanțe
2.250
Casă și conturi la bănci
54.058
Cheltuieli în avans
4.223
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.040
Rezultat net
46.259
Angajați
—
Datorii
7.690
Active imobilizate
—
Active circulante
73.241
Capitaluri proprii
67.051
Venituri totale
254.040
Cheltuieli totale
200.160
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
73.241
Cheltuieli în avans
1.500
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
115.416
Rezultat net
-17.283
Angajați
—
Datorii
30.557
Active imobilizate
—
Active circulante
51.349
Capitaluri proprii
20.792
Venituri totale
115.416
Cheltuieli totale
129.236
Stocuri
—
Creanțe
17.500
Casă și conturi la bănci
33.849
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-12-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03

Starea verificărilor

ONRCsediu expirat2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

sediu expirat

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-12-03. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-10-30 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40160400
Număr de înregistrare
J2018016428400
Înmatriculare
15 noiembrie 2018
EUID
ROONRC.J2018016428400
Formă juridică
SRL
Sediu social
Pantelimon 255 43 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos Pantelimon 255 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
30 octombrie 2024
Înregistrare fiscală
21 noiembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHERGU ANA GEORGIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GEO INSTAL ECO S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 30.10.2024
Înregistrare fiscală
15 noiembrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018016428400
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR VIITORULUI, NR.45, CAM 1
Cod poștal fiscal
20604
Strada sediului
Str. Viitorului
Numărul sediului
45
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
20604
Detalii sediu
CAM 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Viitorului
Numărul domiciliului fiscal
45
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
20604
Detalii domiciliu fiscal
CAM 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
3 decembrie 2025
Publicarea deciziei
3 decembrie 2025

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 3 octombrie 2026
    • adresa domiciliu fiscal.dcod Postal: 21613 → 20604
    • adresa domiciliu fiscal.ddenumire Strada: Şos. Pantelimon → Str. Viitorului
    • adresa domiciliu fiscal.ddetalii Adresa: Camera nr. 2 → CAM 1
    • adresa domiciliu fiscal.dnumar Strada: 255 → 45
    • adresa sediu social.scod Postal: 21613 → 20604
    • adresa sediu social.sdenumire Strada: Şos. Pantelimon → Str. Viitorului
    • adresa sediu social.sdetalii Adresa: Camera nr. 2 → CAM 1
    • adresa sediu social.snumar Strada: 255 → 45
    • Adresă fiscală: MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS PANTELIMON, NR.255, CAMERA NR. 2, BL.43, SC.F, ET.4, AP.216 → MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR VIITORULUI, NR.45, CAM 1
    • date generale.codPostal: 21613 → 20604

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 6831 Rev. 2Agenții imobiliare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI