Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GEOLOGIC INVEST S.R.L.

GEOLOGIC INVEST S.R.L.

CUI 39972160 · SRL· Municipiul Sibiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

GEOLOGIC INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Sibiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 817,5 K lei, față de 727,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât34,9%

Marja netă calculată este 34,9% în 2025, față de 47,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+236,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025817,5 K lei+12,4% față de anul anterior2020: 16.2652021: 144.4052022: 230.0002023: 455.5002024: 727.5902025: 817.520
Rezultat net 2025285,6 K lei-17,7% față de anul anterior2020: 12.3402021: 117.2562022: 139.4022023: 222.4852024: 347.1732025: 285.613
Angajați 20255+66,7% față de anul anterior2022: 12023: 32024: 32025: 5
Capitaluri proprii 2025730,9 K lei+22,8% față de anul anterior2020: 13.9502021: 131.2062022: 139.6422023: 248.0962024: 595.2692025: 730.881
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0409 K818 K2020: 16,3 K lei16,3 K20202021: 144,4 K lei144,4 K20212022: 230 K lei230 K20222023: 455,5 K lei455,5 K20232024: 727,6 K lei727,6 K20242025: 817,5 K lei817,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%40,6%81,2%2020: 75,9%75,9%20202021: 81,2%81,2%20212022: 60,6%60,6%20222023: 48,8%48,8%20232024: 47,7%47,7%20242025: 34,9%34,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +12,4% față de anul anterior.Marjă netă 34,9% · -12,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024595,3 K lei
2025730,9 K lei

Datorii raportate

2024370,5 K lei
2025970,8 K lei

Disponibilități bănești

2024126 K lei
2025178,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri455,5 K lei727,6 K lei817,5 K lei+12,4% față de anul anterior
Rezultat net222,5 K lei347,2 K lei285,6 K lei-17,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii248,1 K lei595,3 K lei730,9 K lei+22,8% față de anul anterior
Datorii254,3 K lei370,5 K lei970,8 K lei+162% față de anul anterior
Creanțe487,8 K lei315 K lei1,1 mil. lei+236,6% față de anul anterior
Angajați335+66,7% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă34,9%47,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / active (A+B)16,8%35,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,8% (n=12.570) · 2024: 23,6% (n=12.554)

Rezultat / capitaluri proprii39,1%58,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat163.504 lei242.530 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)43%61,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56% (n=12.573) · 2024: 63,8% (n=12.557)

Datorii / active (A+B)57,1%38,4%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 42,1% (n=12.573) · 2024: 34,3% (n=12.557)

Ponderea activelor imobilizate27,2%54,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,8% (n=12.573) · 2024: 17,5% (n=12.557)

Active circulante / datorii totale1,28×1,19×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări467 zile155,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
817.520
Rezultat net
285.613
Angajați
5
Datorii
970.831
Active imobilizate
461.936
Active circulante
1.238.464
Capitaluri proprii
730.881
Venituri totale
821.040
Cheltuieli totale
517.486
Stocuri
—
Creanțe
1.060.394
Casă și conturi la bănci
178.070
Cheltuieli în avans
1.312
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
727.590
Rezultat net
347.173
Angajați
3
Datorii
370.510
Active imobilizate
524.733
Active circulante
441.046
Capitaluri proprii
595.269
Venituri totale
727.593
Cheltuieli totale
362.517
Stocuri
—
Creanțe
315.043
Casă și conturi la bănci
126.003
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
455.500
Rezultat net
222.485
Angajați
3
Datorii
254.325
Active imobilizate
893
Active circulante
501.528
Capitaluri proprii
248.096
Venituri totale
455.507
Cheltuieli totale
229.150
Stocuri
—
Creanțe
487.795
Casă și conturi la bănci
13.733
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
230.000
Rezultat net
139.402
Angajați
1
Datorii
17.248
Active imobilizate
1.658
Active circulante
155.232
Capitaluri proprii
139.642
Venituri totale
230.031
Cheltuieli totale
84.821
Stocuri
—
Creanțe
142.695
Casă și conturi la bănci
12.537
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.405
Rezultat net
117.256
Angajați
—
Datorii
12.873
Active imobilizate
2.422
Active circulante
141.657
Capitaluri proprii
131.206
Venituri totale
144.405
Cheltuieli totale
22.817
Stocuri
—
Creanțe
19.830
Casă și conturi la bănci
121.827
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
16.265
Rezultat net
12.340
Angajați
—
Datorii
7.775
Active imobilizate
3.187
Active circulante
18.538
Capitaluri proprii
13.950
Venituri totale
16.265
Cheltuieli totale
3.437
Stocuri
—
Creanțe
6.780
Casă și conturi la bănci
11.758
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-14Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-10-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39972160
Număr de înregistrare
J2018001384326
Înmatriculare
8 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J2018001384326
Formă juridică
SRL
Sediu social
RIMSCHI KORSACOV 4 Municipiul Sibiu Sibiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. RIMSCHI KORSACOV 4 Sibiu SIBIU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 octombrie 2018
Înregistrare fiscală
25 martie 2026
Telefon
0744837601 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BĂDILĂ DANIELA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GEOLOGIC INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.10.2018
Înregistrare fiscală
9 octombrie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001384326
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu

Contact și adrese

Telefon
0744837601 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. RIMSCHI KORSACOV, NR.4
Cod poștal fiscal
550189
Strada sediului
Str. Rimschi Korsacov
Numărul sediului
4
Localitatea sediului
Mun. Sibiu
Județul sediului
SIBIU
Codul poștal al sediului
550189
Strada domiciliului fiscal
Str. Rimschi Korsacov
Numărul domiciliului fiscal
4
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sibiu
Județul domiciliului fiscal
SIBIU
Cod poștal domiciliu fiscal
550189

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2022
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2023
Actualizare TVA la încasare
12 decembrie 2022
Publicare TVA la încasare
13 decembrie 2022
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

UAT ORAS BREZOI1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA ALTINA1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

COMUNA MERGHINDEAL1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)3 din 3 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

14 ianuarie 2026Achiziție directă

Studiu geotehnic CONSTRUCTIE NOUA ALȚÎNA PUZ

Autoritate: COMUNA ALTINA

CPV 71332000-4 — Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71332000-4

Vezi detaliile atribuirii →
3.000 leiValoare publicată
8 decembrie 2025Achiziție directă

Studiu geotehnic CONSTRUCTIE NOUA ENERGETICE, ALTE SCOPURI CONFORM LEGII, ÎMPREJMUIRE TOTALÃ/PARȚIAL

Autoritate: UAT ORAS BREZOI

CPV 71332000-4 — Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71332000-4

Vezi detaliile atribuirii →
5.500 leiValoare publicată
2 octombrie 2025Achiziție directă

Servicii de inginerie geotehnic

Autoritate: COMUNA MERGHINDEAL

CPV 71332000-4 — Servicii de inginerie geotehnica (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71332000-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.500 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 9003 Rev. 2Activități de creație artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SibiuMunicipiul SibiuCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI