Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GEORGE COMPANY CENTRAL BUSINESS SRL

GEORGE COMPANY CENTRAL BUSINESS SRL

CUI 36064242 · SRL· Sat Lipia, Comuna Merei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GEORGE COMPANY CENTRAL BUSINESS SRL are sediul în Sat Lipia, Comuna Merei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-23%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,5 K lei, față de 3,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât14,5%

Marja netă calculată este 14,5% în 2025, față de 56,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-22,8%

Datoriile raportate sunt 2,2 K lei în 2025, față de 2,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,5 K lei-23% față de anul anterior2020: 3.4502021: 2.2692022: 1.0082023: 1.5632024: 3.2942025: 2.537
Rezultat net 2025368 lei-80,3% față de anul anterior2020: 1.4912021: -6202022: -3942023: 4572024: 1.8672025: 368
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025-21 lei+94,6% față de anul anterior2020: -1.7002021: -2.3192022: -2.7132023: -2.2562024: -3892025: -21
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 K3 K2020: 3,5 K lei3,5 K20202021: 2,3 K lei2,3 K20212022: 1 K lei1 K20222023: 1,6 K lei1,6 K20232024: 3,3 K lei3,3 K20242025: 2,5 K lei2,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-39,1%8,8%56,7%Mediana sectorului (2025): 23,4% · n=34012020: 43,2%43,2%20202021: -27,3%-27,3%20212022: -39,1%-39,1%20222023: 29,2%29,2%20232024: 56,7%56,7%20242025: 14,5%14,5%2025

Cifra de afaceri: -23% față de anul anterior. Marja netă: 14,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-21 lei+94,6% față de anul anterior
Datorii2,2 K lei-22,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 K lei3,3 K lei2,5 K lei-23% față de anul anterior
Rezultat net457 lei1,9 K lei368 lei-80,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii-2,3 K lei-389 lei-21 lei+94,6% față de anul anterior
Datorii4,1 K lei2,9 K lei2,2 K lei-22,8% față de anul anterior
Creanțe717 lei717 lei—Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri14,5%23,4%n=3.40156,7%23%n=3.370
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-1%49,1%n=2.347-15,7%58,4%n=2.302
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)101%44,6%n=2.347115,7%38%n=2.302
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)45,8%16,1%n=2.34740,5%16%n=2.302
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)16,8%21,3%n=2.34575,6%21,2%n=2.300
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,54×1,93×n=4.0870,51×2,18×n=4.011
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—91,98 zilen=3.13678,36 zile81,85 zilen=3.057
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—4,12 zilen=1.1915,14 zile4,01 zilen=1.187

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.537
Rezultat net
368
Angajați
—
Datorii
2.206
Active imobilizate
1.000
Active circulante
1.185
Capitaluri proprii
-21
Venituri totale
2.537
Cheltuieli totale
1.962
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.294
Rezultat net
1.867
Angajați
—
Datorii
2.859
Active imobilizate
1.000
Active circulante
1.470
Capitaluri proprii
-389
Venituri totale
3.294
Cheltuieli totale
1.071
Stocuri
47
Creanțe
717
Casă și conturi la bănci
706
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.563
Rezultat net
457
Angajați
—
Datorii
4.110
Active imobilizate
1.000
Active circulante
854
Capitaluri proprii
-2.256
Venituri totale
1.563
Cheltuieli totale
1.019
Stocuri
34
Creanțe
717
Casă și conturi la bănci
103
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.008
Rezultat net
-394
Angajați
—
Datorii
4.585
Active imobilizate
1.000
Active circulante
872
Capitaluri proprii
-2.713
Venituri totale
1.008
Cheltuieli totale
1.377
Stocuri
34
Creanțe
717
Casă și conturi la bănci
121
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.269
Rezultat net
-620
Angajați
—
Datorii
5.300
Active imobilizate
1.000
Active circulante
1.981
Capitaluri proprii
-2.319
Venituri totale
2.269
Cheltuieli totale
2.889
Stocuri
34
Creanțe
749
Casă și conturi la bănci
1.198
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.450
Rezultat net
1.491
Angajați
—
Datorii
3.539
Active imobilizate
1.000
Active circulante
839
Capitaluri proprii
-1.700
Venituri totale
3.450
Cheltuieli totale
1.882
Stocuri
—
Creanțe
717
Casă și conturi la bănci
122
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-05-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36064242
Număr de înregistrare
J10/525/2016
Înmatriculare
11 mai 2016
EUID
ROONRC.J10/525/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
LIPIA 841 Sat Lipia, Comuna Merei Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
LIPIA 841 Lipia BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 mai 2016
Înregistrare fiscală
31 martie 2023
Telefon
0766352158 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PLĂPANĂ GHEORGHIŢĂ

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GEORGE COMPANY CENTRAL BUSINESS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.05.2016
Înregistrare fiscală
11 mai 2016
Număr registrul comerțului
J10/525/2016
Cod CAEN
4719
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0766352158 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT LIPIA COM. MEREI, LIPIA, NR.841
Cod poștal fiscal
127362
Strada sediului
LIPIA
Numărul sediului
841
Localitatea sediului
Sat Lipia Com. Merei
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127362
Strada domiciliului fiscal
LIPIA
Numărul domiciliului fiscal
841
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Lipia Com. Merei
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127362

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 2Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

CAEN 8129 Rev. 2Alte activități de curățenie

CAEN 9601 Rev. 2Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Lipia, Comuna MereiCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI