Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9,6 mil. lei, față de 8,6 mil. lei în 2024.
Bilanț 2025GEPEX SRL
ActivăONRC · 2026-09-03
Rezumat
Vânzări în creștere. Marjă în scădere.
GEPEX SRL are sediul în Municipiul Bacău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.
Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 4,2% în 2024.
Calcul din bilanț 2025Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.
Bilanț 2025Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.
Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.
Performanță financiară
Cum evoluează activitatea și profitabilitatea
Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei
Cifră de afaceri
Lei · valori raportateMarjă netă
Rezultat net / cifra de afaceriReper 2025: mediana sectorului 3,5% · n=498Cifra de afaceri: +11,6% față de anul anterior.Marjă netă 0,6% · -3,6 pp față de 2024
Capital, datorii și lichidități
Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicatorCapitaluri proprii
Datorii raportate
Disponibilități bănești
Capital de lucru net
Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.
Bilanț pe ani
Vezi tabelul complet →| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | Ultima variație |
|---|---|---|---|---|
| Cifră de afaceri | 10,3 mil. lei | 8,6 mil. lei | 9,6 mil. lei | +11,6% față de anul anterior |
| Rezultat net | 563 K lei | 359,5 K lei | 59,6 K lei | -83,4% față de anul anterior |
| Capitaluri proprii | 5,3 mil. lei | 5,1 mil. lei | 5,2 mil. lei | +1,2% față de anul anterior |
| Datorii | 5,6 mil. lei | 4,4 mil. lei | 6,2 mil. lei | +40,6% față de anul anterior |
| Creanțe | 5,2 mil. lei | 4,2 mil. lei | 6,9 mil. lei | +65% față de anul anterior |
| Angajați | 36 | 28 | 21 | -25% față de anul anterior |
Indicatori financiari · comparație
2025 / 2024A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.
Profitabilitate și productivitate
Mediana sectorului: 2025: 3,5% (n=498) · 2024: 7% (n=1.623)
Mediana sectorului: 2025: 5,4% (n=523) · 2024: 10% (n=1.646)
Mediana sectorului: 2025: 13,7% (n=484) · 2024: 31,6% (n=1.442)
Mediana sectorului: 2025: 880.794 lei (n=473) · 2024: 224.240 lei (n=1.505)
Capital și îndatorare
Mediana sectorului: 2025: 41% (n=523) · 2024: 41,3% (n=1.647)
Mediana sectorului: 2025: 58,1% (n=523) · 2024: 57,3% (n=1.647)
Mediana sectorului: 2025: 22,1% (n=523) · 2024: 54,2% (n=1.647)
Mediana sectorului: 2025: 1,28× (n=569) · 2024: 0,72× (n=1.806)
Lichiditate și capital de lucru
Mediana sectorului: 2025: 49 zile (n=492) · 2024: 24,9 zile (n=1.572)
Mediana sectorului: 2025: 76,8 zile (n=476) · 2024: 11,5 zile (n=1.555)
Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.
Istoric financiar complet · 6 ani
Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.
2025
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 9.609.726
- Rezultat net
- 59.621
- Angajați
- 21
- Datorii
- 6.234.431
- Active imobilizate
- 3.769.288
- Active circulante
- 7.618.892
- Capitaluri proprii
- 5.153.749
- Venituri totale
- 9.811.289
- Cheltuieli totale
- 9.723.049
- Stocuri
- 592.264
- Creanțe
- 6.947.670
- Casă și conturi la bănci
- 78.958
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2024
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 8.611.590
- Rezultat net
- 359.480
- Angajați
- 28
- Datorii
- 4.433.254
- Active imobilizate
- 4.117.432
- Active circulante
- 5.409.950
- Capitaluri proprii
- 5.094.128
- Venituri totale
- 8.615.379
- Cheltuieli totale
- 8.172.264
- Stocuri
- 994.924
- Creanțe
- 4.211.437
- Casă și conturi la bănci
- 203.589
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2023
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 10.324.545
- Rezultat net
- 563.036
- Angajați
- 36
- Datorii
- 5.552.370
- Active imobilizate
- 4.652.625
- Active circulante
- 6.177.892
- Capitaluri proprii
- 5.278.147
- Venituri totale
- 10.341.380
- Cheltuieli totale
- 9.668.026
- Stocuri
- 880.800
- Creanțe
- 5.155.617
- Casă și conturi la bănci
- 141.475
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2022
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 10.366.991
- Rezultat net
- 601.438
- Angajați
- 37
- Datorii
- 6.034.710
- Active imobilizate
- 5.198.275
- Active circulante
- 5.899.385
- Capitaluri proprii
- 5.062.950
- Venituri totale
- 10.457.257
- Cheltuieli totale
- 9.821.056
- Stocuri
- 888.422
- Creanțe
- 4.837.515
- Casă și conturi la bănci
- 173.448
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2021
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 12.672.429
- Rezultat net
- 1.005.796
- Angajați
- 38
- Datorii
- 5.008.620
- Active imobilizate
- 5.891.178
- Active circulante
- 5.075.750
- Capitaluri proprii
- 5.956.275
- Venituri totale
- 13.515.379
- Cheltuieli totale
- 12.378.970
- Stocuri
- 820.546
- Creanțe
- 3.485.795
- Casă și conturi la bănci
- 769.409
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- 2.033
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
2020
bilanț complet- Cifră de afaceri
- 13.177.325
- Rezultat net
- 369.911
- Angajați
- 26
- Datorii
- 6.653.935
- Active imobilizate
- 6.467.950
- Active circulante
- 5.768.044
- Capitaluri proprii
- 5.582.059
- Venituri totale
- 13.260.778
- Cheltuieli totale
- 12.848.496
- Stocuri
- 859.106
- Creanțe
- 4.574.200
- Casă și conturi la bănci
- 334.738
- Cheltuieli în avans
- —
- Venituri în avans
- —
- Provizioane
- —
- Capital subscris vărsat
- 500.000
- Datorii sub un an
- —
- Datorii peste un an
- —
Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →
Risc și verificări
Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește
De urmărit
Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Starea verificărilor
Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.
Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →
Repere recente din surse
Verificări fiscale și juridice detaliate
Semnale de risc din date publice
Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.
Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.
Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-03-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.
Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.
Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.
Conformare fiscală publicată
Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.
Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.
Dosare în instanță
Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.
2 dosare cu nume identic · 2021-10-17–2026-10-18 · verificat 2026-10-18.
cerere de valoare redusă · Fond
2 termene · ultima soluție: Alte soluţii
Alte soluţii
Admite excepţia netimbrării invocată de către instanţă din oficiu Anulează ca netimbrată cererea de valoare redusă, formulată de reclamanta V. SRL, în contradictoriu cu pârâtul G. SRL Cu drept de apel în 30 de zile de la comunicare, cererea de apel urmând a se depune la Judecătoria Bacău. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 19.02.2025
Document: Hotararecameraconsiliu 1058/2025 · 2025-02-19
Amână cauza
Pentru îndeplinirea unor obligaţii, amână judecarea cauzei la data de 19.02.2025.
Document: incheieredesedinta · 2025-01-22
drept de autor şi drepturi conexe dosar electronic începând cu 20.11.2024 · Fond
5 termene · ultima soluție: Admite cererea
Admite cererea
Respinge excep?ia prescrip?iei dreptului material la ac?iune, invocată de pârâtă prin întâmpinare, ca neîntemeiată. Admite cererea de chemare în judecată formulată de ASOCIAŢIA CENTRUL ROMÂN PENTRU ADMINISTRAREA DREPTULUI ARTIŞTILOR INTERPREŢI - CREDIDAM în contradictoriu cu pârâta GEPEX S.R.L. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 1.589,84 lei cu TVA inclus, reprezentând remunera?ia datorată artiştilor interpreţi sau executanţi pentru comunicarea publică a fonogramelor sau a reproducerilor acestora şi a prestaţiilor artistice din domeniul audiovizual pentru perioada 01.04.2021 – 30.06.2023. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 447,38 lei reprezentând penalităţi de întârziere calculate până la data de 03.04.2022 ?i în continuare, la plata dobânzii legale penalizatoare până la data plă?ii integrale a debitului principal. Respinge cererea modificatoare a cererii reconven?ionale, ca tardiv formulată. Respinge cererea reconven?ională formulată de pârâta-reclamantă GEPEX S.R.L. în contradictoriu cu reclamanta-pârâtă ASOCIAŢIA CENTRUL ROMÂN PENTRU ADMINISTRAREA DREPTULUI ARTIŞTILOR INTERPREŢI - CREDIDAM, ca neîntemeiată. Obligă pârâta-reclamantă la plata către reclamanta-pârâtă a sumei de 1.320 lei cu titlu de cheltuieli de judecată. Respinge cererea pârâtei-reclamante de obligare a reclamantei-pârâte la plata cheltuielilor de judecată, ca neîntemeiată. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Bucureşti – Secţia a III-a Civilă. Pronun?ată astăzi, 01.07.2025, prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei.
Document: _Hotarare 976/2025 · 2025-07-01
Amână pronunţarea
Amână pronunţarea la data de 01.07.2025. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, azi, 17.06.2025.
Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2025-06-17
Încheiere
Pentru a se comunica întâmpinarea
Document: incheieredesedinta · 2025-04-15
Încheiere
Pentru suplimentarea taxei de timbru şi pentru comunicarea cererii reconvenţionale Termen 15.04.2025 ora 09:00
Document: incheieredesedinta · 2025-01-21
Încheiere
îndeplinirea unor obligaţii
Document: incheieredesedinta · 2024-11-19
Nume de administratori menționate alături de firmă
Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.
Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.
Relații și activitate
Cine este conectat la companie și unde apare în date publice
Achiziții publice
0 înregistrăriRânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.
Explorează înregistrările →Identitate, contacte și persoane
Date de identificare
- CUI
- 3413664
- Număr de înregistrare
- J1993000208040
- Înmatriculare
- 1 februarie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993000208040
- Formă juridică
- SRL
- Sediu social
- Str. BRADULUI 51 Municipiul Bacău Bacău · Firme la aceeași adresă
- Adresă fiscală
- Str. BRADULUI 51 Bacău BACĂU · Firme la aceeași adresă
- TVA
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Tip unitate fiscală
- Sediu central
- Tip contribuabil
- Persoană juridică (PJ)
- Stare în evidența fiscală
- INREGISTRAT
- Data stării fiscale
- 2 martie 1993
- Înregistrare fiscală
- 27 ianuarie 2026
- Telefon
- 0234586902 · Firme cu același număr
- Fax
- 0234586902
- Website
- www.gepex.ro
Reprezentanți legali publicați de ONRC
Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.
- administrator
- VLASIE GICĂ
Date fiscale și de contact actualizate
Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.
Identitate fiscală
- Denumire în evidența fiscală
- GEPEX SRL
- Stare de înregistrare
- INREGISTRAT din data 02.03.1993
- Înregistrare fiscală
- 2 martie 1993
- Număr registrul comerțului
- J1993000208040
- Cod CAEN
- 4711
- Formă juridică
- SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
- Formă de organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Formă de proprietate
- PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
- Organ fiscal competent
- Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bacău
Contact și adrese
- Telefon
- 0234586902 · Firme cu același număr
- Domiciliu fiscal
- JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. BRADULUI, NR.51
- Cod poștal fiscal
- 600245
- Strada sediului
- Str. Bradului
- Numărul sediului
- 51
- Localitatea sediului
- Mun. Bacău
- Județul sediului
- BACĂU
- Codul poștal al sediului
- 600245
- Strada domiciliului fiscal
- Str. Bradului
- Numărul domiciliului fiscal
- 51
- Localitatea domiciliului fiscal
- Mun. Bacău
- Județul domiciliului fiscal
- BACĂU
- Cod poștal domiciliu fiscal
- 600245
TVA și facturare
- Înregistrată în scopuri de TVA
- Da
- TVA de la
- 1 septembrie 1996
- TVA la încasare
- Nu
- În registrul RO e-Factura
- Da
- Înscriere RO e-Factura
- 1 februarie 2024
- Plată defalcată TVA
- Nu
Inactivitate fiscală
- Inactivă fiscal
- Nu
Achiziții publice
Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.
Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.
Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.
Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări
Categorie de administrare fiscală ANAF
Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.
- Categorie
- contribuabil mijlociu
- Administrație teritorială
- Bacău
Ajutoare de stat publicate
Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.
3 înregistrări · valoare publicată 1.909.785 lei · 6 august 2021–29 iunie 2022
subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 100%garanții pentru împrumuturi (secțiunea 3.2)
garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE
Intensitate publicată: 80%subvenții (secțiunea 3.1)
fonduri nerambursabile · Direcția Generală Creștere Inteligentă și Digitalizare
Intensitate publicată: 100%Activități autorizate
Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.
36 activități autorizate
CAEN 4520 Rev. 2Întreținerea și repararea autovehiculelor
CAEN 4639 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4645 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 4726 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
CAEN 4729 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CAEN 5210 Rev. 2Depozitări
CAEN 5224 Rev. 2Manipulări
CAEN 5510 Rev. 2Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CAEN 5530 Rev. 2Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
CAEN 5590 Rev. 2Alte servicii de cazare
CAEN 5610 Rev. 2Restaurante
CAEN 5621 Rev. 2Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
CAEN 5629 Rev. 2Alte servicii de alimentație n.c.a.
CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor
CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate
CAEN 9311 Rev. 2Activități ale bazelor sportive
CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive
CAEN 9321 Rev. 2Bâlciuri și parcuri de distracții
CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.
CAEN 5119 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CAEN 5141 Rev. 1Comerț cu ridicata al produselor textile
CAEN 5211 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CAEN 5212 Rev. 1Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CAEN 5241 Rev. 1Comerț cu amănuntul al textilelor
CAEN 5245 Rev. 1Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electro-menajere, al aparatelor de radio si televizoarelor
CAEN 5247 Rev. 1Comerț cu amănuntul al cărților, ziarelor și articolelor de papetărie
CAEN 5248 Rev. 1Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a.
CAEN 7221 Rev. 1Editare de programe
CAEN 7222 Rev. 1Consultanță și furnizare de alte produse software
CAEN 7230 Rev. 1Prelucrarea informatică a datelor
CAEN 7440 Rev. 1Publicitate
Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.
Date și surse
Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii
| Sursă | Perioadă | Data sursei | Ultima verificare | Stare |
|---|---|---|---|---|
| ONRC | Registrul comerțului | 2026-09-03 | — | Disponibil |
| Ministerul Finanțelor | 2020–2025 | 2026-06-11 | — | Disponibil |
| ANAF | Stare fiscală | — | 2026-11-06 | Verificat |
| Restanțe ANAF | Listă publicată | 2026-06-30 | — | Disponibil |
| BPI | Proceduri de insolvență | — | — | Neverificat |
| RNPM | Avize după CUI | — | — | Neverificat |
| Instanțe | Potrivire după nume | — | 2026-10-18 | Verificat |
| Achiziții publice | T1 2024–T2 2026 | — | — | Fără înregistrări în acoperire |
Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.