Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GERONICA ACTIV FAMILY S.R.L.

GERONICA ACTIV FAMILY S.R.L.

CUI 42630184 · SRL· Bucureşti Sectorul 6

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GERONICA ACTIV FAMILY S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 6. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-34,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 144,9 K lei, față de 222,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-40,9%

Marja netă calculată este -40,9% în 2025, față de -20,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+190,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025144,9 K lei-34,9% față de anul anterior2020: 85.3482021: 258.7792022: 274.4352023: 257.5942024: 222.6672025: 144.908
Rezultat net 2025-59,2 K lei-28,5% față de anul anterior2020: -2.2012021: -5.1922022: -7.6532023: -49.9552024: -46.0592025: -59.205
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-170,1 K lei-53,4% față de anul anterior2020: -2.0012021: -7.1932022: -14.8462023: -64.8012024: -110.8592025: -170.064
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0137 K274 K2020: 85,3 K lei85,3 K20202021: 258,8 K lei258,8 K20212022: 274,4 K lei274,4 K20222023: 257,6 K lei257,6 K20232024: 222,7 K lei222,7 K20242025: 144,9 K lei144,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-40,9%-19,8%1,2%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=10352020: -2,6%-2,6%20202021: -2%-2%20212022: -2,8%-2,8%20222023: -19,4%-19,4%20232024: -20,7%-20,7%20242025: -40,9%-40,9%2025

Cifra de afaceri: -34,9% față de anul anterior. Marja netă: -40,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-170,1 K lei-53,4% față de anul anterior
Datorii548,4 K lei+15,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri257,6 K lei222,7 K lei144,9 K lei-34,9% față de anul anterior
Rezultat net-50 K lei-46,1 K lei-59,2 K lei-28,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii-64,8 K lei-110,9 K lei-170,1 K lei-53,4% față de anul anterior
Datorii481,6 K lei476,1 K lei548,4 K lei+15,2% față de anul anterior
Creanțe—2 K lei5,8 K lei+190,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-40,9%1,2%n=1.035-20,7%0,5%n=1.066
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,69×0,67×n=1.3220,77×0,66×n=1.381
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36014,43 zile6,65 zilen=7863,23 zile7,59 zilen=799
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360922,05 zile30,52 zilen=906581,85 zile33,97 zilen=920
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați144.908 lei248.592 lein=605222.667 lei218.727 lein=679

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
144.908
Rezultat net
-59.205
Angajați
1
Datorii
548.402
Active imobilizate
—
Active circulante
378.338
Capitaluri proprii
-170.064
Venituri totale
148.122
Cheltuieli totale
205.842
Stocuri
371.144
Creanțe
5.808
Casă și conturi la bănci
1.386
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
222.667
Rezultat net
-46.059
Angajați
1
Datorii
476.108
Active imobilizate
—
Active circulante
365.249
Capitaluri proprii
-110.859
Venituri totale
225.887
Cheltuieli totale
269.687
Stocuri
359.884
Creanțe
2.000
Casă și conturi la bănci
3.365
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
257.594
Rezultat net
-49.955
Angajați
1
Datorii
481.562
Active imobilizate
—
Active circulante
416.761
Capitaluri proprii
-64.801
Venituri totale
259.594
Cheltuieli totale
306.952
Stocuri
414.310
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.451
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
274.435
Rezultat net
-7.653
Angajați
1
Datorii
273.604
Active imobilizate
—
Active circulante
258.758
Capitaluri proprii
-14.846
Venituri totale
276.435
Cheltuieli totale
277.138
Stocuri
257.375
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.383
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
258.779
Rezultat net
-5.192
Angajați
—
Datorii
145.115
Active imobilizate
—
Active circulante
137.922
Capitaluri proprii
-7.193
Venituri totale
260.779
Cheltuieli totale
258.147
Stocuri
133.842
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
4.080
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.348
Rezultat net
-2.201
Angajați
—
Datorii
77.940
Active imobilizate
—
Active circulante
75.939
Capitaluri proprii
-2.001
Venituri totale
85.348
Cheltuieli totale
85.905
Stocuri
73.087
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.852
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 35% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 35% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-06-16 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42630184
Număr de înregistrare
J2020006330404
Înmatriculare
16 iunie 2020
EUID
ROONRC.J2020006330404
Formă juridică
SRL
Sediu social
Taberei 120 OD1 Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Drm Taberei 120 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
16 iunie 2020
Înregistrare fiscală
14 octombrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOPEC GEORGETA
administrator
CIOPEC ION CATALIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GERONICA ACTIV FAMILY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 16.06.2020
Înregistrare fiscală
16 iunie 2020
Număr registrul comerțului
J2020006330404
Cod CAEN
4721
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, DRM TABEREI, NR.120, PARTER. CAMERA 1, BL.OD1, SC.6, AP.222
Strada sediului
Drm. Taberei
Numărul sediului
120
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER. CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Drm. Taberei
Numărul domiciliului fiscal
120
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

26 activități autorizate

CAEN 1082 Rev. 3Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

CAEN 1083 Rev. 3Prelucrarea ceaiului și cafelei

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4635 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din tutun

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4645 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4685 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor chimice

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4723 Rev. 3Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

CAEN 4724 Rev. 3Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4726 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor din tutun

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4764 Rev. 3Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6CAEN 4721
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI