Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GETASCOM SRL

GETASCOM SRL

CUI 571481 · SRL· Municipiul Bistriţa· Baruri și alte activități de servire a băuturilor

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

GETASCOM SRL are sediul în Municipiul Bistriţa și raportează activitatea baruri și alte activități de servire a băuturilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-41,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 32,7 K lei, față de 55,9 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a crescut35,7%

Marja netă calculată este 35,7% în 2022, față de 8,3% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202232,7 K lei-41,5% față de anul anterior2020: 44.7452021: 55.8832022: 32.670
Rezultat net 202211,7 K lei+150,6% față de anul anterior2020: -32.6172021: 4.6562022: 11.669
Angajați 2022—Valoare curentă indisponibilă2020: 22021: 1
Capitaluri proprii 20228,2 K leiCapitaluri redevenite pozitive2020: -8.1002021: -3.4442022: 8.225
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate028 K56 K2020: 44,7 K lei44,7 K20202021: 55,9 K lei55,9 K20212022: 32,7 K lei32,7 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-72,9%-18,6%35,7%2020: -72,9%-72,9%20202021: 8,3%8,3%20212022: 35,7%35,7%2022Reper 2022: mediana sectorului 11% · n=404

Cifra de afaceri: -41,5% față de anul anterior.Marjă netă 35,7% · +27,4 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2021-3,4 K lei
20228,2 K lei

Datorii raportate

202126 K lei
202216,1 K lei

Disponibilități bănești

20218,7 K lei
20228,2 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri44,7 K lei55,9 K lei32,7 K lei-41,5% față de anul anterior
Rezultat net-32,6 K lei4,7 K lei11,7 K lei+150,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii-8,1 K lei-3,4 K lei8,2 K leiCapitaluri redevenite pozitive
Datorii23,5 K lei26 K lei16,1 K lei-37,8% față de anul anterior
Creanțe———Valoare curentă indisponibilă
Angajați21—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă35,7%8,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 11% (n=404) · 2021: 10,6% (n=372)

Rezultat / capitaluri proprii141,9%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 40,1% (n=336) · 2021: 33,2% (n=303)

Vânzări per angajat—55.883 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2022: 145.975 lei (n=315) · 2021: 105.816 lei (n=293)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Active circulante / datorii totale1,51×0,87×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 0,8× (n=527) · 2021: 0,84× (n=485)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Stocuri în zile de vânzări178,2 zile88,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2022: 28,4 zile (n=376) · 2021: 46 zile (n=347)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
32.670
Rezultat net
11.669
Angajați
—
Datorii
16.147
Active imobilizate
—
Active circulante
24.372
Capitaluri proprii
8.225
Venituri totale
72.922
Cheltuieli totale
59.789
Stocuri
16.173
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.199
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
55.883
Rezultat net
4.656
Angajați
1
Datorii
25.976
Active imobilizate
—
Active circulante
22.532
Capitaluri proprii
-3.444
Venituri totale
104.650
Cheltuieli totale
99.576
Stocuri
13.795
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
8.737
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
44.745
Rezultat net
-32.617
Angajați
2
Datorii
23.498
Active imobilizate
—
Active circulante
15.398
Capitaluri proprii
-8.100
Venituri totale
78.248
Cheltuieli totale
110.577
Stocuri
13.345
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
2.053
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-11-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2021.

Ministerul Finanțelor · 2022

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-31–2026-11-01 · verificat 2026-11-01.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
571481
Număr de înregistrare
J06/894/1992
Înmatriculare
24 august 1992
EUID
ROONRC.J06/894/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. VASILE LUPU 14 Municipiul Bistriţa Bistriţa-Năsăud · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator si reprezentant
CIRA GETA MARIANA (CIRA)
administrator si reprezentant
CIRA TANASE NELU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GETASCOM SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 13.06.2023
Înregistrare fiscală
18 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J06/894/1992
Cod CAEN
5630
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud

Contact și adrese

Telefon
0263216419 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BISTRIŢA-NĂSĂUD, MUN. BISTRIŢA, STR. VASILE LUPU, NR.14, SC.A, ET.2, AP.8
Cod poștal fiscal
420089
Strada sediului
Str. Vasile Lupu
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Bistriţa
Județul sediului
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Codul poștal al sediului
420089
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Lupu
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bistriţa
Județul domiciliului fiscal
BISTRIŢA-NĂSĂUD
Cod poștal domiciliu fiscal
420089

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 iulie 1993
TVA până la
1 august 2002
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Bistriţa-NăsăudMunicipiul BistriţaStrada Vasile LupuCAEN 5630
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI