Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GHEMARK INTER CONSTRUCT SRL

GHEMARK INTER CONSTRUCT SRL

CUI 32461126 · SRL· Municipiul Ploieşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GHEMARK INTER CONSTRUCT SRL are sediul în Municipiul Ploieşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 11,9 mil. lei, față de 11,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut1,8%

Marja netă calculată este 1,8% în 2025, față de 1,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+4,4%

Datoriile raportate sunt 3,4 mil. lei în 2025, față de 3,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202511,9 mil. lei+4,7% față de anul anterior2020: 6.080.2902021: 14.044.6822022: 14.893.5892023: 14.655.4902024: 11.390.6242025: 11.924.767
Rezultat net 2025218,9 K lei+33,2% față de anul anterior2020: 118.7782021: 835.6072022: 653.0102023: 922.6112024: 164.3272025: 218.875
Angajați 202520Neschimbat față de anul anterior2020: 192021: 302022: 272023: 182024: 202025: 20
Capitaluri proprii 20251,4 mil. lei-23,9% față de anul anterior2020: 95.1562021: 930.7632022: 1.083.7732023: 2.006.3842024: 1.898.9712025: 1.445.459
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate07 mil.15 mil.2020: 6,1 mil. lei6,1 mil.20202021: 14 mil. lei14 mil.20212022: 14,9 mil. lei14,9 mil.20222023: 14,7 mil. lei14,7 mil.20232024: 11,4 mil. lei11,4 mil.20242025: 11,9 mil. lei11,9 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%3,5%7%2020: 2%2%20202021: 5,9%5,9%20212022: 4,4%4,4%20222023: 6,3%6,3%20232024: 1,4%1,4%20242025: 1,8%1,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 7% · n=1.633

Cifra de afaceri: +4,7% față de anul anterior.Marjă netă 1,8% · +0,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,9 mil. lei
20251,4 mil. lei

Datorii raportate

20243,2 mil. lei
20253,4 mil. lei

Disponibilități bănești

2024610 K lei
20259,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri14,7 mil. lei11,4 mil. lei11,9 mil. lei+4,7% față de anul anterior
Rezultat net922,6 K lei164,3 K lei218,9 K lei+33,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii2 mil. lei1,9 mil. lei1,4 mil. lei-23,9% față de anul anterior
Datorii4 mil. lei3,2 mil. lei3,4 mil. lei+4,4% față de anul anterior
Creanțe3 mil. lei2,2 mil. lei2,6 mil. lei+16,5% față de anul anterior
Angajați182020Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă1,8%1,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7% (n=1.633) · 2024: 6,8% (n=3.825)

Rezultat / active (A+B)4,6%3,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,5% (n=1.568) · 2024: 5,6% (n=3.807)

Rezultat / capitaluri proprii15,1%8,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 29,8% (n=1.554) · 2024: 23,5% (n=3.672)

Vânzări per angajat596.238 lei569.531 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 430.694 lei (n=1.522) · 2024: 334.407 lei (n=3.564)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)30,1%37,2%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 33,2% (n=1.569) · 2024: 35,2% (n=3.809)

Datorii / active (A+B)70%63%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62,3% (n=1.569) · 2024: 62% (n=3.809)

Ponderea activelor imobilizate37,5%36,6%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,6% (n=1.569) · 2024: 24,8% (n=3.809)

Active circulante / datorii totale0,89×1,01×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,12× (n=1.802) · 2024: 1,09× (n=4.521)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări77,7 zile69,8 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 94 zile (n=1.587) · 2024: 98,8 zile (n=3.690)

Stocuri în zile de vânzări12,6 zile13,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 33,2 zile (n=1.370) · 2024: 34,6 zile (n=3.075)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.924.767
Rezultat net
218.875
Angajați
20
Datorii
3.361.054
Active imobilizate
1.799.055
Active circulante
3.001.500
Capitaluri proprii
1.445.459
Venituri totale
11.986.620
Cheltuieli totale
11.702.898
Stocuri
418.408
Creanțe
2.573.147
Casă și conturi la bănci
9.945
Cheltuieli în avans
5.958
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.390.624
Rezultat net
164.327
Angajați
20
Datorii
3.220.069
Active imobilizate
1.867.783
Active circulante
3.241.526
Capitaluri proprii
1.898.971
Venituri totale
11.434.789
Cheltuieli totale
11.208.286
Stocuri
423.607
Creanțe
2.207.916
Casă și conturi la bănci
610.003
Cheltuieli în avans
9.731
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.655.490
Rezultat net
922.611
Angajați
18
Datorii
4.006.546
Active imobilizate
2.256.030
Active circulante
3.745.687
Capitaluri proprii
2.006.384
Venituri totale
14.871.226
Cheltuieli totale
13.782.830
Stocuri
376.607
Creanțe
2.966.003
Casă și conturi la bănci
403.077
Cheltuieli în avans
11.213
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.893.589
Rezultat net
653.010
Angajați
27
Datorii
6.008.080
Active imobilizate
2.114.802
Active circulante
4.967.174
Capitaluri proprii
1.083.773
Venituri totale
14.903.374
Cheltuieli totale
14.126.773
Stocuri
364.055
Creanțe
4.145.949
Casă și conturi la bănci
457.170
Cheltuieli în avans
9.877
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
14.044.682
Rezultat net
835.607
Angajați
30
Datorii
5.369.078
Active imobilizate
2.001.481
Active circulante
4.288.465
Capitaluri proprii
930.763
Venituri totale
14.163.864
Cheltuieli totale
13.267.892
Stocuri
774.543
Creanțe
3.330.639
Casă și conturi la bănci
183.283
Cheltuieli în avans
9.895
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.080.290
Rezultat net
118.778
Angajați
19
Datorii
1.729.787
Active imobilizate
807.689
Active circulante
1.014.177
Capitaluri proprii
95.156
Venituri totale
6.084.813
Cheltuieli totale
5.966.035
Stocuri
24.711
Creanțe
907.802
Casă și conturi la bănci
81.664
Cheltuieli în avans
3.077
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-10-23Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-11-12 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Dosar 4465/105/20232026-05-19 · Curtea de Apel PLOIESTI · Intimat Reclamant

anulare act administrativ · Recurs

1 termen · ultima soluție: cu casare

2026-09-29 · 11:00

cu casare

Respinge exceptia nulitătii recursurilor, ca nefondată. Admite recursurile. Casează în parte decizia recurată si rejudecănd: Respinge actiunea în totalitate, ca neintemeiată. Definitivă. Pronuntată prin punerea soluţiei la dispoziţia părtilor de grefa instantei, azi, 29.09.2026.

Document: _Hotarare 1023/2026 · 2026-09-29

Căi de atac declarate: Recurs · 2026-05-14; Recurs · 2026-05-05

Dosar 4465/105/20232023-11-01 · Tribunalul PRAHOVA · Reclamant

anulare act administrativ · Fond

9 termene · ultima soluție: Admite in parte cererea

2026-02-16 · 09:00

Admite in parte cererea

Admite în parte acţiunea. Anulează în parte Decizia de impunere nr. F-PH_140/922/23.02.2023, Decizia referitoare la obligaţiile fiscale accesorii reprezentând dobânzi şi penalităţi de întârziere nr. 127159/20.03.2023, Decizia referitoare la obligaţiile fiscale accesorii reprezentând penalităţi de nedeclarare nr. 127159/20.03.2023 şi Decizia de soluţionare a contestaţiei nr. 2360/10.07.2023, obligaţiile fiscale de plată ale reclamantei rămânând: 52.325 lei – contribuţia la asigurări sociale; 56.397 lei – contribuţia la asigurările de sănătate; 36.079 lei – impozit venit salarii; 3.286 lei – contribuţie asigurătorie pentru muncă; 4.822 lei – dobânzi de întârziere; 19.297 lei – penalităţi de nedeclarare. Respinge în rest acţiunea, ca neîntemeiată. Cu drept de recurs in termen de 15 zile de la comunicare, cererea de recurs se va depune la Tribunalul Prahova. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefă, azi, 16.02.2026.

Document: _Hotarare 361/2026 · 2026-02-16

2026-02-13 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 16.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 13.02.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-02-13

2026-02-06 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 13.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.02.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-02-06

2026-01-30 · 09:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 06.02.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 30.01.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-01-30

2026-01-15 · 13:00

Amână pronunţarea

Amână pronunţarea în cauză la data de 30.01.2026. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 15.01.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-01-15

2025-10-02 · 12:00

Amână cauza

Având în vedere Hotărârea Adunării Generale a judecătorilor din cadrul Tribunalului Prahova nr. 4/26.08.2025, prin care s-a hotărât ca, începând cu data de 27.08.2025, suspendarea solu?ionării cauzelor, cu excepţia judecării pricinilor urgente, prezenta cauză nefiind considerată urgentă, urmează a se dispune amânarea cauzei şi acordarea unui nou termen de judecată.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-02

2025-05-08 · 11:00

Amână cauza

In vederea comunicarii raportului de expertiza.

Document: incheieredesedinta · 2025-05-08

2025-01-09 · 12:00

Amână cauza

Efectuare raport de expertiză.

Document: incheieredesedinta · 2025-01-09

2024-09-12 · 11:00

Amână cauza

In vederea comunicarii cererii completatoare si cu mentiunea de a depune intampinare in termen 25 de zile de la comunicare.

Document: incheieredesedinta · 2024-09-12

Căi de atac declarate: Recurs · 2026-05-14; Recurs · 2026-05-05

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32461126
Număr de înregistrare
J2013001764299
Înmatriculare
12 noiembrie 2013
EUID
ROONRC.J2013001764299
Formă juridică
SRL
Sediu social
DACIEI 20 Municipiul Ploieşti Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str DACIEI 20 Ploieşti PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 noiembrie 2013
Înregistrare fiscală
16 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONIŢĂ RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GHEMARK INTER CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.11.2013
Înregistrare fiscală
12 noiembrie 2013
Număr registrul comerțului
J2013001764299
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. DACIEI, NR.20
Strada sediului
Str. Daciei
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Mun. Ploieşti
Județul sediului
PRAHOVA
Strada domiciliului fiscal
Str. Daciei
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Ploieşti
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
26 noiembrie 2013
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
26 noiembrie 2013
TVA la încasare până la
1 martie 2017
Actualizare TVA la încasare
10 februarie 2017
Publicare TVA la încasare
11 februarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

EXPLOATARE SISTEM ZONAL PRAHOVA SA2 din 2 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de hidroizolare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

23 octombrie 2024Achiziție directă

Lucrari de Hidroizolatii

Autoritate: EXPLOATARE SISTEM ZONAL PRAHOVA SA

CPV 45261310-0 — Lucrari de hidroizolare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45261310-0

Vezi detaliile atribuirii →
101.755 leiValoare publicată
5 aprilie 2024Achiziție directă

Lucrare de " Reabilitare Canton Telega"

Autoritate: EXPLOATARE SISTEM ZONAL PRAHOVA SA

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
643.692 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Prahova

Ajutoare de stat publicate

Înregistrări asociate exact prin CUI în registrul național de transparență, colectate la 1 octombrie 2026. Acordarea unui ajutor este context economic, nu restanță, sancțiune sau semnal de insolvență. Totalul însumează valoarea publicată pentru fiecare rând și nu reprezintă neapărat suma încasată.

2 înregistrări · valoare publicată 1.109.333 lei · 30 martie 2023

SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 230 martie 2023 · SA.105503/2022 · 119.333 lei

ajutoare limitate (secțiunea 2.1)

fonduri nerambursabile · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 100%
SCHEMĂ DE AJUTOR DE STAT IMM INVEST PLUS versiunea 230 martie 2023 · SA.105503/2022 · 990.000 lei

sprijin de lichiditate sub formă de garanții (secțiunea 2.2)

garanții subvenționate · MINISTERUL FINANȚELOR PUBLICE

Intensitate publicată: 90%

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

47 activități autorizate

CAEN 0811 Rev. 3Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

CAEN 0812 Rev. 3Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

CAEN 0990 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor

CAEN 3900 Rev. 3Activități și servicii de decontaminare

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4211 Rev. 3Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4313 Rev. 3Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4681 Rev. 3Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate

CAEN 4682 Rev. 3Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4684 Rev. 3Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4687 Rev. 3Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 8121 Rev. 3Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 3Activități specializate de curățenie

CAEN 8123 Rev. 3Alte activități de curățenie

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul PloieştiCAEN 4100
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI