Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GHIŢĂ MĂCELARU DE LA PECICA S.R.L.

GHIŢĂ MĂCELARU DE LA PECICA S.R.L.

CUI 38457094 · SRL· Oraş Pecica

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GHIŢĂ MĂCELARU DE LA PECICA S.R.L. are sediul în Oraş Pecica. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-2,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-4,8%

Marja netă calculată este -4,8% în 2025, față de -3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+111,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei-2,8% față de anul anterior2020: 628.4022021: 729.4112022: 768.5762023: 917.5452024: 1.127.7052025: 1.095.825
Rezultat net 2025-52,1 K leiPierdere majorată cu 55,8%2020: 37.1392021: 75.9932022: 62.3672023: -73.9142024: -33.4322025: -52.083
Angajați 20254Neschimbat față de anul anterior2020: 52021: 62022: 42023: 42024: 42025: 4
Capitaluri proprii 202575,2 K lei-40,9% față de anul anterior2020: 194.0832021: 270.0762022: 332.4432023: 182.4422024: 127.2722025: 75.189
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0564 K1 mil.2020: 628,4 K lei628,4 K20202021: 729,4 K lei729,4 K20212022: 768,6 K lei768,6 K20222023: 917,5 K lei917,5 K20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-8,1%1,2%10,4%2020: 5,9%5,9%20202021: 10,4%10,4%20212022: 8,1%8,1%20222023: -8,1%-8,1%20232024: -3%-3%20242025: -4,8%-4,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,4% · n=148

Cifra de afaceri: -2,8% față de anul anterior.Marjă netă -4,8% · -1,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024127,3 K lei
202575,2 K lei

Datorii raportate

2024301,4 K lei
2025391,4 K lei

Disponibilități bănești

2024212,3 K lei
202526,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri917,5 K lei1,1 mil. lei1,1 mil. lei-2,8% față de anul anterior
Rezultat net-73,9 K lei-33,4 K lei-52,1 K leiPierdere majorată cu 55,8%
Capitaluri proprii182,4 K lei127,3 K lei75,2 K lei-40,9% față de anul anterior
Datorii216,8 K lei301,4 K lei391,4 K lei+29,9% față de anul anterior
Creanțe38,8 K lei43,5 K lei92 K lei+111,6% față de anul anterior
Angajați444Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-4,8%-3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,4% (n=148) · 2024: 2,7% (n=161)

Rezultat / active (A+B)-9,3%-6,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 5% (n=160) · 2024: 4,7% (n=179)

Rezultat / capitaluri proprii-69,3%-26,3%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19% (n=136) · 2024: 17,6% (n=152)

Vânzări per angajat273.956 lei281.926 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 546.457 lei (n=144) · 2024: 510.176 lei (n=162)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)13,4%24,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 38,4% (n=160) · 2024: 35,8% (n=179)

Datorii / active (A+B)69,6%57,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 56,3% (n=160) · 2024: 59,9% (n=179)

Ponderea activelor imobilizate64,5%38,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 44,2% (n=160) · 2024: 46,5% (n=179)

Active circulante / datorii totale0,51×1,06×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,85× (n=166) · 2024: 0,86× (n=187)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări30,2 zile13,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 31,3 zile (n=147) · 2024: 29,5 zile (n=161)

Stocuri în zile de vânzări26,7 zile20,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,2 zile (n=144) · 2024: 18,9 zile (n=157)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.095.825
Rezultat net
-52.083
Angajați
4
Datorii
391.415
Active imobilizate
362.995
Active circulante
199.543
Capitaluri proprii
75.189
Venituri totale
1.222.543
Cheltuieli totale
1.264.307
Stocuri
81.388
Creanțe
91.961
Casă și conturi la bănci
26.194
Cheltuieli în avans
10.963
Venituri în avans
106.897
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.127.705
Rezultat net
-33.432
Angajați
4
Datorii
301.389
Active imobilizate
203.828
Active circulante
320.767
Capitaluri proprii
127.272
Venituri totale
1.250.013
Cheltuieli totale
1.253.951
Stocuri
65.027
Creanțe
43.463
Casă și conturi la bănci
212.277
Cheltuieli în avans
10.963
Venituri în avans
106.897
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
917.545
Rezultat net
-73.914
Angajați
4
Datorii
216.766
Active imobilizate
210.065
Active circulante
183.183
Capitaluri proprii
182.442
Venituri totale
1.007.499
Cheltuieli totale
1.072.189
Stocuri
61.496
Creanțe
38.848
Casă și conturi la bănci
82.839
Cheltuieli în avans
5.960
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
768.576
Rezultat net
62.367
Angajați
4
Datorii
227.577
Active imobilizate
165.079
Active circulante
390.781
Capitaluri proprii
332.443
Venituri totale
849.820
Cheltuieli totale
779.767
Stocuri
48.531
Creanțe
319.260
Casă și conturi la bănci
22.990
Cheltuieli în avans
4.160
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
729.411
Rezultat net
75.993
Angajați
6
Datorii
243.072
Active imobilizate
165.079
Active circulante
340.734
Capitaluri proprii
270.076
Venituri totale
825.377
Cheltuieli totale
742.076
Stocuri
35.137
Creanțe
227.136
Casă și conturi la bănci
78.461
Cheltuieli în avans
7.335
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
628.402
Rezultat net
37.139
Angajați
5
Datorii
262.331
Active imobilizate
165.079
Active circulante
289.920
Capitaluri proprii
194.083
Venituri totale
761.761
Cheltuieli totale
718.335
Stocuri
54.036
Creanțe
209.302
Casă și conturi la bănci
26.582
Cheltuieli în avans
1.415
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-11-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38457094
Număr de înregistrare
J2/1952/2017
Înmatriculare
7 noiembrie 2017
EUID
ROONRC.J2/1952/2017
Formă juridică
SRL
Sediu social
420 30 Oraş Pecica Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 420 30 Oraş Pecica ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 noiembrie 2017
Înregistrare fiscală
27 august 2025
Telefon
0740994721 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIONCA GHEORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GHIŢĂ MĂCELARU DE LA PECICA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.11.2017
Înregistrare fiscală
8 noiembrie 2017
Număr registrul comerțului
J02/1952/2017
Cod CAEN
1011
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0740994721 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, ORŞ. PECICA, STR. 420, NR.30
Cod poștal fiscal
317235
Strada sediului
Str. 420
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Orş. Pecica
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
317235
Strada domiciliului fiscal
Str. 420
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Pecica
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
317235

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 0146 Rev. 2Creșterea porcinelor

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 1011 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1012 Rev. 2Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre

CAEN 1013 Rev. 2Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4722 Rev. 2Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradOraş PecicaCAEN 1011
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI