Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GHITA PARENT&KYDS S.R.L.

GHITA PARENT&KYDS S.R.L.

CUI 45113824 · SRL· Sat Buriaş, Comuna Periş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GHITA PARENT&KYDS S.R.L. are sediul în Sat Buriaş, Comuna Periş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+53%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 330,3 K lei, față de 215,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9,7%

Marja netă calculată este 9,7% în 2025, față de -26,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+50,7%

Datoriile raportate sunt 161,3 K lei în 2025, față de 107,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025330,3 K lei+53% față de anul anterior2021: 27.2002022: 296.7082023: 398.9712024: 215.8702025: 330.278
Rezultat net 202532,2 K lei+157% față de anul anterior2021: 11.6282022: 50.4532023: 5.9682024: -56.3972025: 32.159
Angajați 20252+0% față de anul anterior2021: 12022: 22023: 52024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202544 K lei+271,3% față de anul anterior2021: 11.8282022: 62.2812023: 68.2492024: 11.8522025: 44.011
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0199 K399 K2021: 27,2 K lei27,2 K20212022: 296,7 K lei296,7 K20222023: 399 K lei399 K20232024: 215,9 K lei215,9 K20242025: 330,3 K lei330,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-26,1%8,3%42,8%Mediana sectorului (2025): 9,1% · n=218732021: 42,8%42,8%20212022: 17%17%20222023: 1,5%1,5%20232024: -26,1%-26,1%20242025: 9,7%9,7%2025

Cifra de afaceri: +53% față de anul anterior. Marja netă: 9,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii44 K lei+271,3% față de anul anterior
Datorii161,3 K lei+50,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri399 K lei215,9 K lei330,3 K lei+53% față de anul anterior
Rezultat net6 K lei-56,4 K lei32,2 K lei+157% față de anul anterior
Capitaluri proprii68,2 K lei11,9 K lei44 K lei+271,3% față de anul anterior
Datorii56 K lei107,1 K lei161,3 K lei+50,7% față de anul anterior
Creanțe17,1 K lei12 K lei10,5 K lei-12,3% față de anul anterior
Angajați522+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,7%9,1%n=21.873-26,1%8,4%n=33.726
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)21,4%34,2%n=18.78610%36,9%n=27.247
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)78,6%64,5%n=18.78690%61,3%n=27.247
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)69,4%20,4%n=18.7860,8%19,4%n=27.247
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)15,7%2,2%n=18.775-47,4%2%n=27.231
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive73,1%19,6%n=21.049-475,8%24,6%n=31.114
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,39×1,04×n=30.3831,1×1,12×n=44.266
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36011,43 zile95,63 zilen=19.90319,93 zile92,22 zilen=29.935
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3608,3 zile21,06 zilen=11.57211,6 zile20,51 zilen=16.724
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați165.139 lei146.488 lein=18.342107.935 lei126.637 lein=29.144

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
330.278
Rezultat net
32.159
Angajați
2
Datorii
161.345
Active imobilizate
142.537
Active circulante
62.819
Capitaluri proprii
44.011
Venituri totale
330.278
Cheltuieli totale
293.412
Stocuri
7.619
Creanțe
10.486
Casă și conturi la bănci
44.714
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
215.870
Rezultat net
-56.397
Angajați
2
Datorii
107.055
Active imobilizate
945
Active circulante
117.962
Capitaluri proprii
11.852
Venituri totale
215.870
Cheltuieli totale
270.217
Stocuri
6.958
Creanțe
11.953
Casă și conturi la bănci
99.051
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
398.971
Rezultat net
5.968
Angajați
5
Datorii
55.987
Active imobilizate
945
Active circulante
123.291
Capitaluri proprii
68.249
Venituri totale
398.971
Cheltuieli totale
389.213
Stocuri
2.860
Creanțe
17.116
Casă și conturi la bănci
103.315
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
296.708
Rezultat net
50.453
Angajați
2
Datorii
30.109
Active imobilizate
11.813
Active circulante
80.577
Capitaluri proprii
62.281
Venituri totale
296.708
Cheltuieli totale
243.347
Stocuri
7.485
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
73.092
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
27.200
Rezultat net
11.628
Angajați
1
Datorii
5.539
Active imobilizate
945
Active circulante
16.422
Capitaluri proprii
11.828
Venituri totale
27.200
Cheltuieli totale
15.300
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
16.422
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-06-09Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-25 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45113824
Număr de înregistrare
J2021006606232
Înmatriculare
25 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021006606232
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂMINULUI 15 Sat Buriaş, Comuna Periş Ilfov
Adresă fiscală
Str. CĂMINULUI 15 Buriaş ILFOV
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHIȚĂ DENISA-ANA-MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GHITA PARENT&KYDS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.10.2021
Înregistrare fiscală
25 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021006606232
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, SAT BURIAŞ COM. PERIŞ, STR. CĂMINULUI, NR.15
Cod poștal fiscal
77152
Strada sediului
Str. Căminului
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Sat Buriaş Com. Periş
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77152
Strada domiciliului fiscal
Str. Căminului
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Buriaş Com. Periş
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77152

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 decembrie 2023
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA PERIS (PRIMARIA COMUNEI PERIS)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

9 iunie 2026Achiziție directă

Lucrari reparatii curente

Autoritate: COMUNA PERIS (PRIMARIA COMUNEI PERIS)

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
56.919 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovSat Buriaş, Comuna PerişCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI