Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GIA CONSULTANȚĂ SI INGINERIE S.R.L.

GIA CONSULTANȚĂ SI INGINERIE S.R.L.

CUI 9403570 · SRL· Sat Poiana, Oraş Ovidiu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GIA CONSULTANȚĂ SI INGINERIE S.R.L. are sediul în Sat Poiana, Oraş Ovidiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+477,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 69,2 K lei, față de 12 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut24,8%

Marja netă calculată este 24,8% în 2025, față de -143% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-15,5%

Datoriile raportate sunt 61,3 K lei în 2025, față de 72,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202569,2 K lei+477,9% față de anul anterior2020: 1.7202022: 7702023: 1.6962024: 11.9762025: 69.214
Rezultat net 202517,2 K leiTrecere pe profit2020: -5682021: -2.8882022: -1.9382023: -1.6322024: -17.1222025: 17.184
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 2025-38,1 K leiDeficit de capital redus cu 31,1%2020: -31.7392021: -34.6272022: -36.5652023: -38.1972024: -55.3182025: -38.134
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate035 K69 K2020: 1,7 K lei1,7 K2020—20212022: 770 lei77020222023: 1,7 K lei1,7 K20232024: 12 K lei12 K20242025: 69,2 K lei69,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-251,7%-113,4%24,8%2020: -33%-33%202020212022: -251,7%-251,7%20222023: -96,2%-96,2%20232024: -143%-143%20242025: 24,8%24,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 24,5% · n=11.510

Cifra de afaceri: +477,9% față de anul anterior.Marjă netă 24,8% · +167,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-55,3 K lei
2025-38,1 K lei

Datorii raportate

202472,6 K lei
202561,3 K lei

Disponibilități bănești

20244,3 K lei
202510,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,7 K lei12 K lei69,2 K lei+477,9% față de anul anterior
Rezultat net-1,6 K lei-17,1 K lei17,2 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii-38,2 K lei-55,3 K lei-38,1 K leiDeficit de capital redus cu 31,1%
Datorii41,9 K lei72,6 K lei61,3 K lei-15,5% față de anul anterior
Creanțe1,6 K lei6,7 K lei155 lei-97,7% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă24,8%-143%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 24,5% (n=11.510) · 2024: 27,4% (n=11.469)

Rezultat / active (A+B)74%-99%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 23,9% (n=9.143) · 2024: 24,4% (n=8.916)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-164,3%-319,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 54,8% (n=9.146) · 2024: 61,5% (n=8.919)

Datorii / active (A+B)264,3%419,8%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,4% (n=9.146) · 2024: 37,2% (n=8.919)

Ponderea activelor imobilizate52,9%32,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16,5% (n=9.146) · 2024: 14,8% (n=8.919)

Active circulante / datorii totale0,18×0,16×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,8× (n=13.484) · 2024: 2,13× (n=13.619)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,8 zile201,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 109,5 zile (n=10.835) · 2024: 95,2 zile (n=10.571)

Stocuri în zile de vânzări3,4 zile21,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 5,3 zile (n=4.582) · 2024: 5,3 zile (n=4.444)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.214
Rezultat net
17.184
Angajați
—
Datorii
61.340
Active imobilizate
12.273
Active circulante
10.933
Capitaluri proprii
-38.134
Venituri totale
69.214
Cheltuieli totale
45.641
Stocuri
645
Creanțe
155
Casă și conturi la bănci
10.133
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.976
Rezultat net
-17.122
Angajați
—
Datorii
72.618
Active imobilizate
5.601
Active circulante
11.699
Capitaluri proprii
-55.318
Venituri totale
12.396
Cheltuieli totale
29.518
Stocuri
730
Creanțe
6.691
Casă și conturi la bănci
4.278
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.696
Rezultat net
-1.632
Angajați
—
Datorii
41.905
Active imobilizate
—
Active circulante
3.708
Capitaluri proprii
-38.197
Venituri totale
2.247
Cheltuieli totale
3.879
Stocuri
—
Creanțe
1.637
Casă și conturi la bănci
2.071
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
770
Rezultat net
-1.938
Angajați
—
Datorii
38.804
Active imobilizate
19
Active circulante
2.220
Capitaluri proprii
-36.565
Venituri totale
770
Cheltuieli totale
2.685
Stocuri
—
Creanțe
1.435
Casă și conturi la bănci
785
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-2.888
Angajați
—
Datorii
35.790
Active imobilizate
19
Active circulante
1.144
Capitaluri proprii
-34.627
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
2.888
Stocuri
—
Creanțe
196
Casă și conturi la bănci
948
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.720
Rezultat net
-568
Angajați
—
Datorii
32.020
Active imobilizate
19
Active circulante
262
Capitaluri proprii
-31.739
Venituri totale
1.720
Cheltuieli totale
2.236
Stocuri
—
Creanțe
13
Casă și conturi la bănci
249
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-15Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1997-05-07 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

4 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9403570
Număr de înregistrare
J13/1169/1997
Înmatriculare
22 aprilie 1997
EUID
ROONRC.J13/1169/1997
Formă juridică
SRL
Sediu social
LINIŞTEI 28 Sat Poiana, Oraş Ovidiu Constanţa
Adresă fiscală
Str. LINIŞTEI 28 Poiana CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 mai 1997
Înregistrare fiscală
3 octombrie 2025
Telefon
0241647229 · Firme cu același număr
Fax
0744367571

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHEORGHIU ALECSANDRU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GIA CONSULTANŢĂ SI INGINERIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.05.1997
Înregistrare fiscală
7 mai 1997
Număr registrul comerțului
J1997001169131
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Telefon
0241647229 · Firme cu același număr
Fax
0744367571 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, SAT POIANA ORŞ. OVIDIU, STR. LINIŞTEI, NR.28
Cod poștal fiscal
905901
Strada sediului
Str. Liniştei
Numărul sediului
28
Localitatea sediului
Sat Poiana Orş. Ovidiu
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905901
Strada domiciliului fiscal
Str. Liniştei
Numărul domiciliului fiscal
28
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Poiana Orş. Ovidiu
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905901

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1997
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
12 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
13 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (4) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA MIRCEA VODA4 din 4 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)4 din 4 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

15 iunie 2026Achiziție directă

Dirigentie de santier

Autoritate: COMUNA MIRCEA VODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
90.000 leiValoare publicată
20 octombrie 2025Achiziție directă

Dirigentie de santier

Autoritate: COMUNA MIRCEA VODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
45.000 leiValoare publicată
4 septembrie 2024Achiziție directă

Dirigentie de santier

Autoritate: COMUNA MIRCEA VODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
20.000 leiValoare publicată
1 aprilie 2024Achiziție directă

Dirigentie de santier

Autoritate: COMUNA MIRCEA VODA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
80.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaSat Poiana, Oraş OvidiuCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI