Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GIIF SRL

GIIF SRL

CUI 3232145 · SRL· Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GIIF SRL are sediul în Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-23,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 297,2 K lei, față de 389 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-9,6%

Marja netă calculată este -9,6% în 2025, față de -1,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+22,9%

Datoriile raportate sunt 768,1 K lei în 2025, față de 624,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025297,2 K lei-23,6% față de anul anterior2020: 546.4532021: 645.8452022: 577.2272023: 428.3952024: 389.0352025: 297.162
Rezultat net 2025-28,5 K leiPierdere majorată cu 509,5%2020: -5.6152021: -135.6032022: -38.0562023: -44.3222024: -4.6832025: -28.545
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-305,6 K leiDeficit de capital majorat cu 10,4%2020: -54.2292021: -189.8322022: -227.8882023: -272.2102024: -276.8932025: -305.639
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0323 K646 K2020: 546,5 K lei546,5 K20202021: 645,8 K lei645,8 K20212022: 577,2 K lei577,2 K20222023: 428,4 K lei428,4 K20232024: 389 K lei389 K20242025: 297,2 K lei297,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21%-7,7%5,6%2020: -1%-1%20202021: -21%-21%20212022: -6,6%-6,6%20222023: -10,3%-10,3%20232024: -1,2%-1,2%20242025: -9,6%-9,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 5,6% · n=873

Cifra de afaceri: -23,6% față de anul anterior.Marjă netă -9,6% · -8,4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024-276,9 K lei
2025-305,6 K lei

Datorii raportate

2024624,8 K lei
2025768,1 K lei

Disponibilități bănești

202412 K lei
202521,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri428,4 K lei389 K lei297,2 K lei-23,6% față de anul anterior
Rezultat net-44,3 K lei-4,7 K lei-28,5 K leiPierdere majorată cu 509,5%
Capitaluri proprii-272,2 K lei-276,9 K lei-305,6 K leiDeficit de capital majorat cu 10,4%
Datorii685,4 K lei624,8 K lei768,1 K lei+22,9% față de anul anterior
Creanțe94 lei76 lei87 lei+14,5% față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-9,6%-1,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 5,6% (n=873) · 2024: 6,1% (n=932)

Rezultat / active (A+B)-6,2%-1,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,9% (n=797) · 2024: 2,2% (n=876)

Vânzări per angajat297.162 lei389.035 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 336.044 lei (n=651) · 2024: 292.633 lei (n=716)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-66,1%-79,6%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 40% (n=798) · 2024: 47,4% (n=879)

Datorii / active (A+B)166,1%179,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 59,4% (n=798) · 2024: 52,5% (n=879)

Ponderea activelor imobilizate28,7%38,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 17,3% (n=798) · 2024: 15,7% (n=879)

Active circulante / datorii totale0,43×0,34×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,21× (n=1.147) · 2024: 1,23× (n=1.238)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0,1 zile0,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 66 zile (n=828) · 2024: 65,5 zile (n=866)

Stocuri în zile de vânzări372,9 zile188,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 49,2 zile (n=636) · 2024: 55,2 zile (n=674)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.162
Rezultat net
-28.545
Angajați
1
Datorii
768.099
Active imobilizate
132.666
Active circulante
329.794
Capitaluri proprii
-305.639
Venituri totale
297.162
Cheltuieli totale
322.736
Stocuri
307.778
Creanțe
87
Casă și conturi la bănci
21.929
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
389.035
Rezultat net
-4.683
Angajați
1
Datorii
624.807
Active imobilizate
132.666
Active circulante
215.248
Capitaluri proprii
-276.893
Venituri totale
389.035
Cheltuieli totale
386.865
Stocuri
203.220
Creanțe
76
Casă și conturi la bănci
11.952
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
428.395
Rezultat net
-44.322
Angajați
2
Datorii
685.367
Active imobilizate
132.666
Active circulante
280.491
Capitaluri proprii
-272.210
Venituri totale
428.395
Cheltuieli totale
468.739
Stocuri
248.228
Creanțe
94
Casă și conturi la bănci
32.169
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
577.227
Rezultat net
-38.056
Angajați
2
Datorii
724.615
Active imobilizate
132.666
Active circulante
364.061
Capitaluri proprii
-227.888
Venituri totale
578.908
Cheltuieli totale
611.174
Stocuri
252.740
Creanțe
10.537
Casă și conturi la bănci
100.784
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
645.845
Rezultat net
-135.603
Angajați
2
Datorii
616.446
Active imobilizate
128.621
Active circulante
297.993
Capitaluri proprii
-189.832
Venituri totale
645.845
Cheltuieli totale
774.990
Stocuri
283.347
Creanțe
76
Casă și conturi la bănci
14.570
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
546.453
Rezultat net
-5.615
Angajați
2
Datorii
432.081
Active imobilizate
95.621
Active circulante
282.231
Capitaluri proprii
-54.229
Venituri totale
546.453
Cheltuieli totale
546.879
Stocuri
278.371
Creanțe
76
Casă și conturi la bănci
3.784
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-15 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
3232145
Număr de înregistrare
J1992001202516
Înmatriculare
21 decembrie 1992
EUID
ROONRC.J1992001202516
Formă juridică
SRL
Sediu social
Com. MINASTIREA Sat Mânăstirea, Comuna Mânăstirea Călăraşi
Adresă fiscală
Com. MINASTIREA Mânăstirea CĂLĂRAŞI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 februarie 1993
Înregistrare fiscală
28 octombrie 2025
Telefon
0761676773 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOCĂNAŞU MARIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GIIF SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.02.1993
Înregistrare fiscală
15 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992001202516
Cod CAEN
4683
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa

Contact și adrese

Telefon
0242520301 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT MÂNĂSTIREA COM. MÂNĂSTIREA, COM. MINASTIREA
Cod poștal fiscal
917170
Strada sediului
Com. MINASTIREA
Localitatea sediului
Sat Mânăstirea Com. Mânăstirea
Județul sediului
CĂLĂRAŞI
Codul poștal al sediului
917170
Strada domiciliului fiscal
Com. MINASTIREA
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mânăstirea Com. Mânăstirea
Județul domiciliului fiscal
CĂLĂRAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
917170

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2009
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0161 Rev. 3Activități auxiliare pentru producția vegetală

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CălăraşiSat Mânăstirea, Comuna MânăstireaCAEN 4613
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI