Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GINAS SRL

GINAS SRL

CUI 14902259 · SRL· Municipiul Râmnicu Vâlcea· Coafură și alte activități de înfrumusețare

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

GINAS SRL are sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea și raportează activitatea coafură și alte activități de înfrumusețare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-58,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 22,3 K lei, față de 53,6 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-27,4%

Marja netă calculată este -27,4% în 2024, față de -9,5% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
78/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202422,3 K lei-58,5% față de anul anterior2020: 62.2912021: 49.5922022: 58.1882023: 53.5832024: 22.250
Rezultat net 2024-6,1 K leiPierdere majorată cu 20,5%2020: -74.5982021: -59.2952022: -41.7822023: -5.0682024: -6.105
Angajați 20241Neschimbat față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2024-353,3 K leiDeficit de capital majorat cu 7,4%2020: -222.8982021: -282.1932022: -323.9762023: -329.0432024: -353.298
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate031 K62 K2020: 62,3 K lei62,3 K20202021: 49,6 K lei49,6 K20212022: 58,2 K lei58,2 K20222023: 53,6 K lei53,6 K20232024: 22,3 K lei22,3 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-119,8%-59,2%1,3%2020: -119,8%-119,8%20202021: -119,6%-119,6%20212022: -71,8%-71,8%20222023: -9,5%-9,5%20232024: -27,4%-27,4%2024Reper 2024: mediana sectorului 1,3% · n=13.055

Cifra de afaceri: -58,5% față de anul anterior.Marjă netă -27,4% · -18 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-329 K lei
2024-353,3 K lei

Datorii raportate

2023366,4 K lei
2024359,8 K lei

Disponibilități bănești

20232 K lei
20246,5 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri58,2 K lei53,6 K lei22,3 K lei-58,5% față de anul anterior
Rezultat net-41,8 K lei-5,1 K lei-6,1 K leiPierdere majorată cu 20,5%
Capitaluri proprii-324 K lei-329 K lei-353,3 K leiDeficit de capital majorat cu 7,4%
Datorii365,3 K lei366,4 K lei359,8 K lei-1,8% față de anul anterior
Creanțe12 lei12 lei12 leiNeschimbat față de anul anterior
Angajați211Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-27,4%-9,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 1,3% (n=13.055) · 2023: 2,5% (n=11.664)

Vânzări per angajat22.250 lei53.583 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 63.420 lei (n=8.593) · 2023: 54.012 lei (n=8.036)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Active circulante / datorii totale0,02×0,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 0,51× (n=14.983) · 2023: 0,58× (n=13.443)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări0,2 zile0,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 10,8 zile (n=8.309) · 2023: 13,1 zile (n=7.476)

Stocuri în zile de vânzări—237,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 25,1 zile (n=7.322) · 2023: 29 zile (n=6.997)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
22.250
Rezultat net
-6.105
Angajați
1
Datorii
359.819
Active imobilizate
—
Active circulante
6.521
Capitaluri proprii
-353.298
Venituri totale
22.250
Cheltuieli totale
28.221
Stocuri
—
Creanțe
12
Casă și conturi la bănci
6.509
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
53.583
Rezultat net
-5.068
Angajați
1
Datorii
366.413
Active imobilizate
—
Active circulante
37.370
Capitaluri proprii
-329.043
Venituri totale
53.583
Cheltuieli totale
58.115
Stocuri
35.332
Creanțe
12
Casă și conturi la bănci
2.026
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
58.188
Rezultat net
-41.782
Angajați
2
Datorii
365.326
Active imobilizate
374
Active circulante
40.976
Capitaluri proprii
-323.976
Venituri totale
58.188
Cheltuieli totale
99.389
Stocuri
37.575
Creanțe
12
Casă și conturi la bănci
3.389
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.592
Rezultat net
-59.295
Angajați
2
Datorii
334.111
Active imobilizate
904
Active circulante
51.014
Capitaluri proprii
-282.193
Venituri totale
49.592
Cheltuieli totale
108.391
Stocuri
46.080
Creanțe
12
Casă și conturi la bănci
4.922
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
62.291
Rezultat net
-74.598
Angajați
3
Datorii
272.380
Active imobilizate
1.434
Active circulante
48.048
Capitaluri proprii
-222.898
Venituri totale
62.291
Cheltuieli totale
136.266
Stocuri
46.678
Creanțe
12
Casă și conturi la bănci
1.358
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
3.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

78/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-01-28; reactivare la 2022-10-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-10-20
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 58% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 4 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-01-28; reactivare la 2022-10-20. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-10-20
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 58% față de 2023.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-02–2026-10-03 · verificat 2026-10-03.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
14902259
Număr de înregistrare
J38/427/2002
Înmatriculare
24 septembrie 2002
EUID
ROONRC.J38/427/2002
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Mihai Eminescu 45 C12 Municipiul Râmnicu Vâlcea Vâlcea · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
THALMANN-DIEACONESCU GINA-BEATRICE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GINAS SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 29.09.2025
Înregistrare fiscală
26 septembrie 2002
Număr registrul comerțului
J38/427/2002
Cod CAEN
9602
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Contact și adrese

Telefon
0350409266 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. MIHAI EMINESCU, NR.45, BL.C12, SC.A, ET.4, AP.20
Strada sediului
Str. Mihai Eminescu
Numărul sediului
45
Localitatea sediului
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
240076
Strada domiciliului fiscal
Str. Mihai Eminescu
Numărul domiciliului fiscal
45
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Râmnicu Vâlcea
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
28 ianuarie 2016
Reactivare
20 octombrie 2022
Publicarea deciziei
10 martie 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 9602 Rev. 2Coafură și alte activități de înfrumusețare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaMunicipiul Râmnicu VâlceaStrada Mihai EminescuCAEN 9602
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI