Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GIULIDEN FAMILI S.R.L.

GIULIDEN FAMILI S.R.L.

CUI 41474931 · SRL· Sat Cermegeşti, Comuna Pesceana

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

GIULIDEN FAMILI S.R.L. are sediul în Sat Cermegeşti, Comuna Pesceana. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 511,4 K lei, față de 514,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut1,2%

Marja netă calculată este 1,2% în 2025, față de 1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+10,6%

Datoriile raportate sunt 146,1 K lei în 2025, față de 132,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025511,4 K lei-0,7% față de anul anterior2020: 638.3712021: 536.3052022: 547.9652023: 560.8012024: 514.8572025: 511.398
Rezultat net 20256,2 K lei+23,8% față de anul anterior2020: 38.3102021: -23.3332022: -53.4712023: 29.5602024: 4.9692025: 6.153
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 202514,4 K lei+74,2% față de anul anterior2020: 50.5682021: 27.2352022: -26.2362023: 3.3242024: 8.2942025: 14.447
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0319 K638 K2020: 638,4 K lei638,4 K20202021: 536,3 K lei536,3 K20212022: 548 K lei548 K20222023: 560,8 K lei560,8 K20232024: 514,9 K lei514,9 K20242025: 511,4 K lei511,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9,8%-1,9%6%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 6%6%20202021: -4,4%-4,4%20212022: -9,8%-9,8%20222023: 5,3%5,3%20232024: 1%1%20242025: 1,2%1,2%2025

Cifra de afaceri: -0,7% față de anul anterior. Marja netă: 1,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii14,4 K lei+74,2% față de anul anterior
Datorii146,1 K lei+10,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri560,8 K lei514,9 K lei511,4 K lei-0,7% față de anul anterior
Rezultat net29,6 K lei5 K lei6,2 K lei+23,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii3,3 K lei8,3 K lei14,4 K lei+74,2% față de anul anterior
Datorii145,5 K lei132,1 K lei146,1 K lei+10,6% față de anul anterior
Creanțe8,2 K lei13 K lei7,1 K lei-45,4% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,2%2%n=29.7311%1,9%n=32.263
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)9%22,4%n=20.7415,9%24%n=22.373
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)91%77,8%n=20.74194,1%76,2%n=22.373
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,4%15,6%n=20.74122,6%14,9%n=22.373
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,8%2,2%n=20.7233,5%1,9%n=22.355
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive42,6%17,7%n=21.63259,9%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,05×0,95×n=35.4150,82×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3604,98 zile8,02 zilen=26.8289,06 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36085,17 zile63,03 zilen=27.38964,47 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați255.699 lei259.175 lein=21.783257.429 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
511.398
Rezultat net
6.153
Angajați
2
Datorii
146.122
Active imobilizate
7.000
Active circulante
153.569
Capitaluri proprii
14.447
Venituri totale
571.398
Cheltuieli totale
563.854
Stocuri
120.992
Creanțe
7.070
Casă și conturi la bănci
25.507
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
514.857
Rezultat net
4.969
Angajați
2
Datorii
132.098
Active imobilizate
31.773
Active circulante
108.619
Capitaluri proprii
8.294
Venituri totale
584.891
Cheltuieli totale
578.973
Stocuri
92.204
Creanțe
12.960
Casă și conturi la bănci
3.455
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
560.801
Rezultat net
29.560
Angajați
2
Datorii
145.461
Active imobilizate
55.470
Active circulante
93.315
Capitaluri proprii
3.324
Venituri totale
661.065
Cheltuieli totale
625.029
Stocuri
70.735
Creanțe
8.238
Casă și conturi la bănci
14.342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
547.965
Rezultat net
-53.471
Angajați
2
Datorii
200.857
Active imobilizate
87.167
Active circulante
87.454
Capitaluri proprii
-26.236
Venituri totale
549.176
Cheltuieli totale
597.439
Stocuri
71.777
Creanțe
12.560
Casă și conturi la bănci
3.117
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
536.305
Rezultat net
-23.333
Angajați
2
Datorii
153.281
Active imobilizate
118.943
Active circulante
61.573
Capitaluri proprii
27.235
Venituri totale
536.542
Cheltuieli totale
555.155
Stocuri
50.389
Creanțe
9.732
Casă și conturi la bănci
1.452
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
638.371
Rezultat net
38.310
Angajați
2
Datorii
6.869
Active imobilizate
197
Active circulante
57.240
Capitaluri proprii
50.568
Venituri totale
638.371
Cheltuieli totale
594.183
Stocuri
47.415
Creanțe
2.106
Casă și conturi la bănci
7.719
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-08-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41474931
Număr de înregistrare
J38/946/2019
Înmatriculare
1 august 2019
EUID
ROONRC.J38/946/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
CERMEGEŞTI 1 Sat Cermegeşti, Comuna Pesceana Vâlcea
Adresă fiscală
CERMEGEŞTI 1 Cermegeşti VÂLCEA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 august 2019
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDOI MARIA-MAGDALENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GIULIDEN FAMILI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.08.2019
Înregistrare fiscală
1 august 2019
Număr registrul comerțului
J38/946/2019
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. VÂLCEA, SAT CERMEGEŞTI COM. PESCEANA, CERMEGEŞTI, NR.1
Cod poștal fiscal
247501
Strada sediului
CERMEGEŞTI
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Cermegeşti Com. Pesceana
Județul sediului
VÂLCEA
Codul poștal al sediului
247501
Strada domiciliului fiscal
CERMEGEŞTI
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cermegeşti Com. Pesceana
Județul domiciliului fiscal
VÂLCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
247501

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4752 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VâlceaSat Cermegeşti, Comuna PesceanaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI