Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GIUNTI PSYCHOMETRICS ROMANIA S.R.L.

GIUNTI PSYCHOMETRICS ROMANIA S.R.L.

CUI 22933655 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GIUNTI PSYCHOMETRICS ROMANIA S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+28,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 6,2 mil. lei, față de 4,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+474,4%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20256,2 mil. lei+28,5% față de anul anterior2020: 1.390.2852021: 2.184.8492022: 2.651.0572023: 4.040.7192024: 4.823.9832025: 6.199.279
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 633.8722021: 959.4952022: 668.5632023: 02024: 02025: 0
Angajați 20251+0% față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20252,1 mil. lei+45,3% față de anul anterior2020: 645.8722021: 971.4952022: 680.5632023: 892.2982024: 1.479.6202025: 2.149.446
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 2,2 mil. lei2,2 mil.20212022: 2,7 mil. lei2,7 mil.20222023: 4 mil. lei4 mil.20232024: 4,8 mil. lei4,8 mil.20242025: 6,2 mil. lei6,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%22,8%45,6%Mediana sectorului (2025): 0% · n=652020: 45,6%45,6%20202021: 43,9%43,9%20212022: 25,2%25,2%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +28,5% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii2,1 mil. lei+45,3% față de anul anterior
Datorii3 mil. lei+101,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri4 mil. lei4,8 mil. lei6,2 mil. lei+28,5% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii892,3 K lei1,5 mil. lei2,1 mil. lei+45,3% față de anul anterior
Datorii867,1 K lei1,5 mil. lei3 mil. lei+101,8% față de anul anterior
Creanțe138,5 K lei271,6 K lei1,6 mil. lei+474,4% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=650%0%n=76
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)41,9%46,1%n=6648,3%53,4%n=71
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)58,1%52,6%n=6648,2%43,7%n=71
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%8,4%n=660,2%9,2%n=71
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=660%0%n=71
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=740%0%n=81
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,72×1,56×n=782,07×1,73×n=91
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36090,6 zile103 zilen=6520,27 zile121,2 zilen=75
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36037,88 zile157,22 zilen=6155,71 zile165,01 zilen=73
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați6.199.279 lei401.587 lein=544.823.983 lei432.162 lein=59

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
6.199.279
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
2.976.361
Active imobilizate
10.917
Active circulante
5.114.497
Capitaluri proprii
2.149.446
Venituri totale
6.259.653
Cheltuieli totale
3.725.872
Stocuri
652.359
Creanțe
1.560.075
Casă și conturi la bănci
2.902.063
Cheltuieli în avans
393
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.823.983
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
1.475.173
Active imobilizate
6.356
Active circulante
3.057.327
Capitaluri proprii
1.479.620
Venituri totale
4.855.917
Cheltuieli totale
3.113.833
Stocuri
746.521
Creanțe
271.579
Casă și conturi la bănci
2.039.227
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
108.890
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
4.040.719
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
867.067
Active imobilizate
19.912
Active circulante
1.739.453
Capitaluri proprii
892.298
Venituri totale
4.074.760
Cheltuieli totale
3.127.482
Stocuri
499.937
Creanțe
138.486
Casă și conturi la bănci
1.101.030
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.651.057
Rezultat net
668.563
Angajați
1
Datorii
605.550
Active imobilizate
8.565
Active circulante
1.270.195
Capitaluri proprii
680.563
Venituri totale
2.659.922
Cheltuieli totale
1.941.390
Stocuri
391.881
Creanțe
288.012
Casă și conturi la bănci
590.302
Cheltuieli în avans
7.353
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.184.849
Rezultat net
959.495
Angajați
—
Datorii
415.951
Active imobilizate
—
Active circulante
1.387.446
Capitaluri proprii
971.495
Venituri totale
2.190.109
Cheltuieli totale
1.165.069
Stocuri
309.820
Creanțe
303.578
Casă și conturi la bănci
774.048
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.390.285
Rezultat net
633.872
Angajați
—
Datorii
460.046
Active imobilizate
—
Active circulante
1.105.918
Capitaluri proprii
645.872
Venituri totale
1.392.991
Cheltuieli totale
719.484
Stocuri
257.986
Creanțe
259.542
Casă și conturi la bănci
588.390
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-07-03Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-12-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

124 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22933655
Număr de înregistrare
J2007023524403
Înmatriculare
14 decembrie 2007
EUID
ROONRC.J2007023524403
Formă juridică
SRL
Sediu social
ICOANEI 29A Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str ICOANEI 29A Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 decembrie 2007
Înregistrare fiscală
4 martie 2025
Telefon
0721764355 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TUREANU APRIL - LĂCRĂMIOARA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GIUNTI PSYCHOMETRICS ROMANIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.12.2007
Înregistrare fiscală
14 decembrie 2007
Număr registrul comerțului
J2007023524403
Cod CAEN
5811
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0721764355 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR ICOANEI, NR.29A, PARTER. CAMERA P09
Strada sediului
Str. Icoanei
Numărul sediului
29A
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER. CAMERA P09
Strada domiciliului fiscal
Str. Icoanei
Numărul domiciliului fiscal
29A
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA P09

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 decembrie 2007
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2025
Actualizare TVA la încasare
15 ianuarie 2025
Publicare TVA la încasare
16 ianuarie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (124) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Directia generala de asistenta sociala si protectia copilului Cluj6 din 124 înregistrări (4,8%) · Vezi relația

SPITALUL DE PSIHIATRIE VOILA4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi relația

Spital Clinic Judetean de Urgenta Arad4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi relația

SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA SLATINA4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi relația

Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi4 din 124 înregistrări (3,2%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Material de testare psihologica (Rev.2)118 din 124 înregistrări (95,2%) · Vezi selecția

Material pedagogic (Rev.2)2 din 124 înregistrări (1,6%) · Vezi selecția

Registre, registre contabile, clasoare, formulare si alte articole imprimate de papetarie din hartie sau din carton (Rev.2)1 din 124 înregistrări (0,8%) · Vezi selecția

Formulare (Rev.2)1 din 124 înregistrări (0,8%) · Vezi selecția

Pachete software pentru uz medical (Rev.2)1 din 124 înregistrări (0,8%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

3 iulie 2026Achiziție directă

MMSE 2 - LMP Casa Chris

Autoritate: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Brasov

CPV 33156000-8 — Material de testare psihologica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33156000-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.087 leiValoare publicată
3 iulie 2026Achiziție directă

MMSE -2- CTF Gabriela

Autoritate: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Brasov

CPV 33156000-8 — Material de testare psihologica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33156000-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.087 leiValoare publicată
23 iunie 2026Achiziție directă

Achizitie teste psihologice si materiale cabinet psihopedagogic

Autoritate: Orasul Sannicolau Mare

CPV 33156000-8 — Material de testare psihologica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33156000-8

Vezi detaliile atribuirii →
79.675 leiValoare publicată
23 iunie 2026Achiziție directă

Materiale de testare psihologice

Autoritate: CENTRUL JUDETEAN DE RESURSE SI DE ASISTENTA EDUCATIONALA COVASNA

CPV 33156000-8 — Material de testare psihologica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33156000-8

Vezi detaliile atribuirii →
676 leiValoare publicată
22 iunie 2026Achiziție directă

teste psihologice

Autoritate: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Covasna

CPV 33156000-8 — Material de testare psihologica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33156000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.120 leiValoare publicată
22 iunie 2026Achiziție directă

teste psihologice

Autoritate: Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Covasna

CPV 33156000-8 — Material de testare psihologica (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 33156000-8

Vezi detaliile atribuirii →
13.021 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 4761 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărților

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 5811 Rev. 3Activități de editare a cărților

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 6210 Rev. 3Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7220 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8559 Rev. 3Alte forme de învățământ n.c.a.

CAEN 8569 Rev. 3Activități de servicii suport pentru învățământ

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 5811
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI