Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GLIGA CLIMBING S.R.L.

GLIGA CLIMBING S.R.L.

CUI 42158627 · SRL· Loc. Bălan, Oraş Bălan

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GLIGA CLIMBING S.R.L. are sediul în Loc. Bălan, Oraş Bălan. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+214,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 77,1 K lei, față de 24,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0%

Marja netă calculată este 0% în 2025, față de 0% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+134,8%

Datoriile raportate sunt 3,2 K lei în 2025, față de 1,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202577,1 K lei+214,1% față de anul anterior2020: 77.0962021: 156.8682022: 23.2632023: 62.0632024: 24.5412025: 77.088
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 02023: 02024: 02025: 0
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 22022: 0
Capitaluri proprii 2025123,8 K lei+35,9% față de anul anterior2020: 41.3622021: 117.4082022: 84.7892023: 88.5102024: 91.1062025: 123.798
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate078 K157 K2020: 77,1 K lei77,1 K20202021: 156,9 K lei156,9 K20212022: 23,3 K lei23,3 K20222023: 62,1 K lei62,1 K20232024: 24,5 K lei24,5 K20242025: 77,1 K lei77,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%0,5%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=5472020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: 0%0%20242025: 0%0%2025

Cifra de afaceri: +214,1% față de anul anterior. Marja netă: 0%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii123,8 K lei+35,9% față de anul anterior
Datorii3,2 K lei+134,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri62,1 K lei24,5 K lei77,1 K lei+214,1% față de anul anterior
Rezultat net0 lei0 lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii88,5 K lei91,1 K lei123,8 K lei+35,9% față de anul anterior
Datorii551 lei1,4 K lei3,2 K lei+134,8% față de anul anterior
Creanțe4,3 K lei4,3 K lei4,3 K lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=5470%0%n=603
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)97,5%36,2%n=56698,5%39,3%n=622
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)2,5%58,1%n=5661,5%56,4%n=622
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,2%30,7%n=5660,3%30,7%n=622
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=5640%0%n=620
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=5210%0%n=580
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii39,14×1,06×n=60266,84×1,13×n=680
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36019,99 zile91,46 zilen=54662,78 zile80,38 zilen=598
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,87 zile49,03 zilen=49852,37 zile43,32 zilen=541

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
77.088
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
3.238
Active imobilizate
309
Active circulante
126.727
Capitaluri proprii
123.798
Venituri totale
78.681
Cheltuieli totale
40.143
Stocuri
4.040
Creanțe
4.280
Casă și conturi la bănci
118.407
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
24.541
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
1.379
Active imobilizate
309
Active circulante
92.176
Capitaluri proprii
91.106
Venituri totale
24.544
Cheltuieli totale
21.454
Stocuri
3.570
Creanțe
4.280
Casă și conturi la bănci
84.326
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
62.063
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
551
Active imobilizate
4.309
Active circulante
84.752
Capitaluri proprii
88.510
Venituri totale
62.066
Cheltuieli totale
57.643
Stocuri
667
Creanțe
4.305
Casă și conturi la bănci
79.780
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
23.263
Rezultat net
0
Angajați
0
Datorii
4.120
Active imobilizate
309
Active circulante
88.600
Capitaluri proprii
84.789
Venituri totale
23.269
Cheltuieli totale
14.030
Stocuri
1.413
Creanțe
3.825
Casă și conturi la bănci
83.362
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
156.868
Rezultat net
0
Angajați
2
Datorii
11.964
Active imobilizate
309
Active circulante
129.063
Capitaluri proprii
117.408
Venituri totale
156.870
Cheltuieli totale
76.118
Stocuri
1.216
Creanțe
4.550
Casă și conturi la bănci
123.297
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
77.096
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
5.525
Active imobilizate
309
Active circulante
46.578
Capitaluri proprii
41.362
Venituri totale
77.098
Cheltuieli totale
33.623
Stocuri
2.935
Creanțe
3.828
Casă și conturi la bănci
39.815
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-01-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42158627
Număr de înregistrare
J19/24/2020
Înmatriculare
27 ianuarie 2020
EUID
ROONRC.J19/24/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
FLORILOR 36A Loc. Bălan, Oraş Bălan Harghita
Adresă fiscală
Str. FLORILOR Bălan HARGHITA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 2020
Înregistrare fiscală
29 martie 2023
Telefon
0752167846 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GLIGA MARIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GLIGA CLIMBING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2020
Înregistrare fiscală
27 ianuarie 2020
Număr registrul comerțului
J19/24/2020
Cod CAEN
2511
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0752167846 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, ORŞ. BĂLAN, STR. FLORILOR, BL.36A, SC.2, AP.11
Strada sediului
Str. Florilor
Localitatea sediului
Orş. Bălan
Județul sediului
HARGHITA
Strada domiciliului fiscal
Str. Florilor
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Bălan
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 iulie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 2Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaLoc. Bălan, Oraş BălanCAEN 2511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI