Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/GLIMBOTRAC COOPERATIVA AGRICOLĂ

GLIMBOTRAC COOPERATIVA AGRICOLĂ

CUI 28521637 · CA· Sat Glimboca, Comuna Glimboca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

GLIMBOTRAC COOPERATIVA AGRICOLĂ are sediul în Sat Glimboca, Comuna Glimboca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 34 K lei, față de 32,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut79,1%

Marja netă calculată este 79,1% în 2025, față de 2,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-16,2%

Datoriile raportate sunt 234,9 K lei în 2025, față de 280,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202534 K lei+4% față de anul anterior2021: 64.5802022: 85.5002023: 2.8752024: 32.7002025: 34.000
Rezultat net 202526,9 K lei+2.815,6% față de anul anterior2020: 27.6272021: 70.9212022: 199.8782023: -43.6052024: 9232025: 26.911
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 32021: 22022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025534,5 K lei+5,3% față de anul anterior2020: 682.7072021: 753.6282022: 653.5062023: 609.9012024: 507.5632025: 534.474
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate043 K86 K—20202021: 64,6 K lei64,6 K20212022: 85,5 K lei85,5 K20222023: 2,9 K lei2,9 K20232024: 32,7 K lei32,7 K20242025: 34 K lei34 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-1.516,7%-641,5%233,8%Mediana sectorului (2025): 4% · n=75320202021: 109,8%109,8%20212022: 233,8%233,8%20222023: -1.516,7%-1.516,7%20232024: 2,8%2,8%20242025: 79,1%79,1%2025

Cifra de afaceri: +4% față de anul anterior. Marja netă: 79,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii534,5 K lei+5,3% față de anul anterior
Datorii234,9 K lei-16,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,9 K lei32,7 K lei34 K lei+4% față de anul anterior
Rezultat net-43,6 K lei923 lei26,9 K lei+2.815,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii609,9 K lei507,6 K lei534,5 K lei+5,3% față de anul anterior
Datorii445 K lei280,4 K lei234,9 K lei-16,2% față de anul anterior
Creanțe310,2 K lei107,1 K lei120,6 K lei+12,6% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri79,1%4%n=7532,8%4,6%n=882
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)69,5%24,5%n=84764,4%26,6%n=970
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)30,5%67,1%n=84735,6%64,5%n=970
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)11,9%48,5%n=84713,1%48,9%n=970
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,5%0,3%n=8450,1%0,2%n=968
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5%3,6%n=7500,2%3,9%n=870
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,88×0,8×n=1.0182,44×0,82×n=1.189
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.277,17 zile140,36 zilen=7101.179,24 zile144,66 zilen=813
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360351,53 zile179,82 zilen=596290,63 zile203,38 zilen=686
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați34.000 lei249.455 lein=51216.350 lei210.059 lein=608

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.000
Rezultat net
26.911
Angajați
1
Datorii
234.928
Active imobilizate
91.723
Active circulante
677.679
Capitaluri proprii
534.474
Venituri totale
260.326
Cheltuieli totale
226.143
Stocuri
33.200
Creanțe
120.622
Casă și conturi la bănci
523.857
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
32.700
Rezultat net
923
Angajați
2
Datorii
280.425
Active imobilizate
102.964
Active circulante
685.024
Capitaluri proprii
507.563
Venituri totale
281.221
Cheltuieli totale
279.302
Stocuri
26.399
Creanțe
107.114
Casă și conturi la bănci
551.511
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.875
Rezultat net
-43.605
Angajați
2
Datorii
445.001
Active imobilizate
114.204
Active circulante
940.698
Capitaluri proprii
609.901
Venituri totale
497.136
Cheltuieli totale
540.698
Stocuri
26.401
Creanțe
310.206
Casă și conturi la bănci
604.091
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.500
Rezultat net
199.878
Angajați
2
Datorii
446.258
Active imobilizate
100.638
Active circulante
999.126
Capitaluri proprii
653.506
Venituri totale
420.542
Cheltuieli totale
219.811
Stocuri
9.940
Creanțe
926.643
Casă și conturi la bănci
62.543
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.580
Rezultat net
70.921
Angajați
2
Datorii
365.499
Active imobilizate
134.191
Active circulante
984.936
Capitaluri proprii
753.628
Venituri totale
372.206
Cheltuieli totale
300.671
Stocuri
16.600
Creanțe
364.151
Casă și conturi la bănci
604.185
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
27.627
Angajați
3
Datorii
312.028
Active imobilizate
177.525
Active circulante
817.210
Capitaluri proprii
682.707
Venituri totale
418.554
Cheltuieli totale
390.901
Stocuri
53.358
Creanțe
262.382
Casă și conturi la bănci
501.470
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-05-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28521637
Număr de înregistrare
C2011000002115
Înmatriculare
20 mai 2011
EUID
ROONRC.C2011000002115
Formă juridică
CA
Sediu social
GHIȚĂ ROMÂNU 20 Sat Glimboca, Comuna Glimboca Caraş-Severin
Adresă fiscală
Str GHIȚĂ ROMÂNU 20 Glimboca CARAŞ-SEVERIN
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 mai 2011
Înregistrare fiscală
13 ianuarie 2026
Telefon
0758247147 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FLORONI ELVIS ALEXANDER
administrator
PLAVOŞIN PETRONELA
administrator
URSULESCU GEORGETA ANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
GLIMBOTRAC COOPERATIVA AGRICOLĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.05.2011
Înregistrare fiscală
23 mai 2011
Număr registrul comerțului
C2011000002115
Cod CAEN
150
Formă juridică
ALTE FORME JURIDICE
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.COOPERATISTA-COOPERATIVE AGRICOLE
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Oţelu Roşu

Contact și adrese

Telefon
0758247147 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CARAŞ-SEVERIN, SAT GLIMBOCA COM. GLIMBOCA, STR GHIȚĂ ROMÂNU, NR.20
Strada sediului
Str GHIȚĂ ROMÂNU
Numărul sediului
20
Localitatea sediului
Sat Glimboca Com. Glimboca
Județul sediului
CARAŞ-SEVERIN
Strada domiciliului fiscal
Str GHIȚĂ ROMÂNU
Numărul domiciliului fiscal
20
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Glimboca Com. Glimboca
Județul domiciliului fiscal
CARAŞ-SEVERIN

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
27 aprilie 2012
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

32 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0124 Rev. 3Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0142 Rev. 3Creșterea altor bovine

CAEN 0150 Rev. 3Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 1011 Rev. 3Prelucrarea și conservarea cărnii

CAEN 1013 Rev. 3Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4350 Rev. 3Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4623 Rev. 3Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4632 Rev. 3Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

CAEN 4722 Rev. 3Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 8130 Rev. 3Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul Caraş-SeverinSat Glimboca, Comuna GlimbocaCAEN 0150
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI